יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

עבודת צוות

אין כל ספק בחשיבותה של עבודת הצוות - זהו מרכיב מהותי בהשגת אפקטיביות ארגונית, הגעה להישגים משמעותיים וכמובן, ליצירת סביבת עבודה נעימה ופורייה. למרות שנושא זה ברור כיום למנהלים ולעובדים כאחד, הדרך לעבודת צוות יעילה והרמונית אינה פשוטה ובמקרים רבים, נדרשת הכוונה של גורם מקצועי חיצוני שיאמן את אנשי הצוות כיצד ליצור את סביבת העבודה האופטימאלית לארגון.

בעולם העסקי כמו בכל תחום בחיים

העיקרון של קבוצות ספורט גדולות או להקות מצליחות אשר הצליחו בזכות שיתוף פעולה ואינטגרציה מושלמת בין החברים, תופס גם לגבי ארגונים והעולם העסקי בכלל. עבודת צוות היא קריטית וחשובה בצורה שאי אפשר להדגיש יתר על המידה להצלחה ולקידום ארגונים ופעילויות עסקיות. לא לשווא ניתנת הדוגמה של קבוצת ספורט בהקשר של אימון עסקי או ארגוני – זוהי דוגמה קלאסית ורלוונטית להדגשת הנושא ולהעברת המסרים למנהל, לעובדים ולגורמים אחרים בארגון.

יצירת סביבת עבודה פורייה באמצעים יצירתיים ויעילים

הרצאה שגרתית בנושא חשיבותה של עבודת צוות לא תיצור כנראה את ההבדל בסביבת העבודה בארגון. זאת למרות שהעובדים כמו גם ההנהלה, וודאי יודעים כי ארגונים ללא תרבות צוות מגובשת ואיכותית סובלים בהיבטים רבים של פעילותם. לכן מאמן עסקי המתמקד בשיפור עבודת צוות, חייב לעשות זאת בדרכים יצירתיות וסוחפות אשר יביאו לשינוי אמיתי בתפיסה של כל אחד מהעובדים והמנהלים. הדרכים לאימון עבודת צוות הן רבות ומגוונות מאוד: קיימים מאמנים הנוקטים בגישה פעילה של פעילויות קבוצתיות מאתגרות המצריכות פיתרון בעיות פיזיות, קיימים מאמנים המיישמים שיטות מעולם הספורט, מאמנים המבצעים משחקי תפקידים מתקדמים וייעודיים, הפעלות חברתיות למיניהן, התערבות פעילה בשגרת העבודה ועוד מבחר גדול של גישות מקצועיות יעילות. אימון לשיפור עבודת צוות יכול להיעשות במסגרת סדנה יומית מרוכזת, יום גיבוש מחוץ למסגרת העבודה, סדרת מפגשים פעילים וחווייתיים, ליווי צמוד של המאמן בסביבת העבודה עצמה וכן במתכונות נוספות על פי שיקול דעתם של המאמן והנהלת הארגון.

דרישות ויכולות המאמן העסקי

על המאמן העסקי אשר מעביר פעילות לשיפור עבודת צוות בארגון להיות בעל יכולות ייחודיות. על מאמן כזה להיות אדם כריזמטי, אדם שיכול להעביר מידע ורעיונות בצורה שתרתק את המאזינים, בעל מקצוע בעל בסיס ידע נרחב בנושאי ניהול, עולם העסקים, התנהלות ארגונית, פסיכולוגיה, נושאים כגון היררכיה, כבוד הדדי, אמון, קבלת החלטות, תקשורת ארגונית ובינאישית ועוד. במובנים רבים, על מאמן עסקי המעביר פעילויות לשיפור עבודת הצוות להגיע עם חלק מהיכולות "מהבית", אך מרכיבים רבים בעבודתו כוללים תכנים שנלמדים במסגרת קורסי אימון עסקי למיניהם. בקורסים אלו, מוענקים כלים מקצועיים להתמודדות עם מצבים שונים ומציאת פתרונות לכל מצב בו סביבת העבודה אינה יעילה, מצליחה או נעימה מספיק.

סרטונים

הסבר על חשיבות עבודת הצוות:

סדנה לפיתוח עבודת צוות:

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר