יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

אימון עסקי

עולם העסקים המרתק הוא עולם בעל שינויים תמידיים. האתגרים הרבים מחייבים דינאמיות, התאמה לזמנים ויכולת קבלת החלטות מושכלת ויעילה. בהתאם לכך, תחום האימון העסקי נמצא בצמיחה אדירה בשנים האחרונות, הן בישראל והן בעולם כולו. זהו תחום רלוונטי לבעל עסק זעיר המנסה לקדם את עצמו ובאותה מידה, התחום רלוונטי גם למנהל חברה גלובלית המתמודד עם אתגרים עצומים. אימון עסקי כולל מגוון אדיר של אפשרויות ותכנים, שיטות אימון ותפיסות חיים שונות. בסופו של תהליך, חותר האימון העסקי לעבודה מאתגרת, מתגמלת ומעניינת בחזית העשייה.

הרבה מעבר לציטוטים מעוררי השראה

עבודתו של המאמן העסקי היא הרבה מעבר לציטוטים כלליים של מנהלים אגדיים או תורות פילוסופיות עתיקות. זהו תחום מגוון ומסועף הכולל היבטים מעולם הפסיכולוגיה, הפילוסופיה, הניהול, הפיתוח העסקי, התקשורת, כספים ועוד. אמנם חלק מהותי מאימון עסקי הוא החדרת מוטיבציה והכוונה למציאת הדרך הנכונה במבוך העסקי או הניהולי של המאומן, אך על המאמן להיות בעל יכולות רבות וידע רחב. הדרך להצלחה באימון עסקי, הן עבור המאומנים והן עבור המאמנים, יכולה לכלול פיתוח חזון מרהיב ומרשים וסודות הצלחה כאלו ואחרים, אך היא מורכבת הרבה יותר מכך וכוללת עבודה קשה ומאומצת של שני הצדדים. מאמן עסקי טוב ובעל מאגר לקוחות גדול, הוא כזה שמתמודד עם אתגרים רבים ועם נושאים מורכבים לגבי כל עסק ומאומן לגביו הוא פועל. מאמן עסקי חייב להיות אדם דינאמי, בעל יכולות תקשורת בינאישיות מעולות, אדם היכול ללמוד נושאים רבים ומולטי דיסציפלינאריים, לסחוף אחריו אנשים ולדעת לכוונם ביעילות. כדי להצליח בעולם האימון העסקי, אין צורך להיות אנשי עסקים מעולים או אנשי חזון מרשימים, אך יש צורך ברצון ללמוד ולעבוד קשה, להבין במגוון נושאים ולהיות בעלי יכולת מיקוד בעיקר על פני התפל.

סוגים והיבטים של אימון עסקי

אימונים עסקיים כוללים כאמור מגוון אדיר של אפשרויות, מסלולים, גישות ותפיסות. האימון יכול להיות אישי או עבור ארגון, הוא יכול לפעול להחדרת מוטיבציה וכיוון אסטרטגי למנהל או בעל עסק וליחלופין, להיות ממוקד בתהליכים ספציפיים ולרדת לעומקי הפרטים של הפעילות העסקית. סוגים נפוצים של אימון עסקי כוללים: אימון לקראת גיבוש חזון עסקי, אימון להצלחה אישית, אימון לתהליכי משא ומתן וסגירת עסקאות, אימון לתקשורת מול עובדים, מנהלים וגורמים עסקיים אחרים, אימון מנהיגות וכן מערך מקיף של אימונים עסקיים הכוללים תהליכי אימון פסיכולוגיים לצד ליווי עסקי טהור ובחינת תהליכים לעומקם לקראת התייעלות והצלחה עסקית. אי לכך, מאמן עסקי מיישם בשטח ידע רב בפסיכולוגיה אישית וארגונית, תקשורת אישית וארגונית מעולה ומוכוונת תוצאות, החדרת מוטיבציה, דרכים למיקוד המאומנים ושאר כלים ליצירת הצלחות בקרב המאומנים אותם מקנים לימודי האימון המקצועיים.

קורס אימון עסקי

קורס אימון עסקי מיועד באופן כללי למנהלים, לאנשים בעלי רקע בעולם העסקי, אנשי משאבי אנוש, פסיכולוגים, יועצים עסקיים ואנשי מקצועות חופשיים אחרים. תנאי הקבלה לקורס אימון עסקי כוללים לרוב ראיון אישי לבחינת ההתאמה למקצוע. שיטת הלימוד במרבית הקורסים כוללת הרצאות, משחקי תפקידים, מצגות אינטראקטיביות, שיחות אישיות והקניית כלים מעשיים ומוחשיים לעבודת המאמן העסקי. קורסי אימון אלו אורכים מספר חודשים (בין 130-150 שעות אקדמיות הכוללות גם התנסות מעשית). את הקורס ניתן ללמוד במכללות עסקיות או בבתי ספר שונים ברחבי הארץ, בעוד חלק מהתכניות מנוהלות על ידי מאמנים מובילים בשוק הישראלי.

סרטונים

הסבר על אימון עסקי:

גישות מגוונות לאימון עסקי ואישי:

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על אימון עסקי

עבודת צוות בעולם העסקי כמו בכל תחום בחיים העיקרון של קבוצות ספורט גדולות או להקות מצליחות אשר הצליחו בזכות שיתוף פעולה ואינטגרציה מושלמת בין החברים, תופס גם לגבי ארגונים והעולם העסקי בכלל. עבודת צוות היא קריטית וחשובה להמשך קריאה »
אימון מנהלים שיפור מכלול התכונות של מנהל איכותי ישנם נושאים ומרכיבים באישיותו של מנהל ומנהיג איכותי אותם לא ניתן ללמוד והם פחות או יותר "מולדים", אך אלו לא מהווים את הרוב. כיום, טכניקות האימון המתקדמות מעניקות ללא להמשך קריאה »
פיתוח קריירה שלבים אפשריים בפיתוח קריירה מאמן אישי אשר מתמקד בפיתוח הקריירה של מאומניו יכול לנקוט במגוון גישות ותפיסות מקצועיות, בין אם כאלו שנלמדו במסגרת קורס פיתוח קריירה או גובשו לבד באופן מקצועי. שלבים אפשריים המאפיינים במידה להמשך קריאה »
הכנה לראיון עבודה חשיבות ההכנה לקראת הראיון התחרות בימינו על כל תפקיד היא קשה ביותר, בעוד ישנם יותר ויותר בוגרים אקדמיים או בעלי תפקידים המבקשים לשפר את מעמדם המקצועי והכלכלי. לכן, תהיה זו טעות להגיע לא מוכנים לראיון להמשך קריאה »
מנהיגות להוציא את המנהיג שבך הכותרת הזו עשויה להישמע כמו קלישאה נוספת של העולם העסקי, אך אם בוחנים אותה ללא ציניות ובצורה מקצועית, מגלים שרבים בהחלט יכולים להוציא מעצמם את המנהיג שבהם, להיות גורמים משמעותיים בארגון להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר