יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

שבירת תבניות חשיבה

תבניות החשיבה מרכיבות חלק גדול מהאופי שלנו. הן משפיעות על הצורה בה אנחנו מגיבים אל הסובבים אותנו ועל הצורה בה אנחנו מקבלים החלטות משמעותיות בחיים. רוב האנשים אינם מודעים לתבניות החשיבה שלהם, מכיוון שהן מושרשות אצלנו מגיל צעיר ובדרך כלל נתפסות כחלק ממי שאנחנו ולא כמשהו הניתן לעיצוב ולשינוי.

דוגמאות לתבניות חשיבה

תבנית חשיבה יכולה להיות למשל הדרך בה אנחנו בוחרים בין שתי אופציות סותרות. אנשים מסוימים יעשו השוואה של יתרונות וחסרונות, יחשבו על הנושא לעומק ורק אז יחליטו את ההחלטה הרלוונטית. לעומת זאת, אנשים אחרים ילכו בעקבות האינטואיציה ויחליטו מהר על פי תחושת הבטן. ואילו אנשים אחרים, יבחרו תמיד באופציה הבטוחה ביותר. כך אם נציב בפני מספר אנשים את אותה התלבטות, למשל איזה מקצוע לבחור ללמוד, ישתמש כל אדם בתבניות החשיבה שלו על מנת לקבל את ההחלטה. דוגמה לתבנית חשיבה החוסמת אותנו, היא פירוש מתמיד של תגובות הסובבים אותנו כתגובות שליליות אלינו. אנשים רבים לא מצליחים בראיונות עבודה או במציאת בן זוג, היות וכל תגובה מצד האדם הניצב מולם נתפסת בעיניהם כסימן לדחייה, כאשר חוסר הביטחון הזה גורם לאותם חסרי הביטחון להיראות פחות אמינים. בשל הפחד מדחייה, אנשים אלו נוטים להשקיע פחות בניסיון להצליח מתוך הפחד להתאכזב וכך, הם יוצרים בעצמם את הדחייה האמיתית!

שבירת תבניות חשיבה

כיצד ניתן לשנות תבניות חשיבה אליהן אנחנו רגילים כל כך? ובכן, שבירת תבניות חשיבה היא לא קשה כפי שהיא עלולה להישמע, אך היא דורשת תרגול, מודעות עצמית ורצון. כדי לשנות את תבניות החשיבה שלנו, עלינו קודם להפנים שאלו מה שהן – תבניות חשיבה ולא המהות שלנו. במקום לומר על עצמך "אני אדם פזיז", אמור "יש לי תבנית חשיבה הגורמת לי להתנהג בפזיזות מבלי לחשוב על השלכות מעשיי עד הסוף". עצם שינוי התפיסה הופך את רעיון שבירת תבניות החשיבה לפחות מאיים וליותר מעשי. שבירת תבניות חשיבה מתבצעת על ידי בידוד התבניות, הפנמת ההשפעה השלילית שלהן והחלפתן בתבניות חדשות, טובות ויעילות יותר. תבניות חשיבה נוצרות בדרך כלל בילדות והן אכן היו הכרחיות בשלב מסוים בחיינו, אך אין זה אומר שעלינו לשמור אותן לעד. היכולת שלנו לעצב את תבניות החשיבה שלנו, היא היכולת לשנות את השפעתנו על הסובבים אותנו ולמעשה, לשנות את חיינו.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר