יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

ניהול כעס

אחת המיומנויות המתורגלות באימון האישי, היא היכולת לנהל את הכעס שלנו ולתעל אותו למקומות חיוביים. כעס הוא כמובן רגש טבעי העולה בסיטואציות שונות אצל כולנו, בעוד לכל אחד דרכים שונות להתמודד עימו. אנשים רבים נוטים לשמור לעצמם את כעסיהם לאורך זמן ואז לבסוף להתפרץ ולהוציא את כעסם על אדם אחר, אפילו בעקבות מקרה זניח. דפוס זה עשוי לגרום להידרדרות היחסים ולהצטיירות ה"אדם הכועס" כאדם אימפולסיבי ולא רציונאלי.

מה זה ניהול כעס?

כעס הוא רגש העולה אצל כולנו באינטראקציות אנושיות שונות: במקום העבודה, בין בני זוג, בין הורים לילדים או בין חברים. תחושת הכעס נובעת בדרך כלל מעלבון או מתחושה שמזלזלים בנו ולא מעריכים אותנו כראוי. ניהול הכעס הוא חשוב ואף הכרחי – ניהול כעס הוא היכולת שלנו לנתח את תחושותינו, גם בעת סערה פנימית, ולהבין מהיכן הן מגיעות ואיך כדאי להתמודד איתן. ניהול כעס הוא היכולת שלנו לבטא את כעסנו בצורה אפקטיבית ולתקשר עם הסובבים איתנו בצורה בונה.

הסיכון שבאגירת הכעס

אגירת כעס אינה חיובית או מועילה לאף אחד, כמעט בשום מקרה. לאגירת הכעס יכולות להיות השפעות קלות עד קשות אולם בכל מקרה, רצוי לטפל בכעס, לנהלו וכך לשלוט בו. לדוגמה, אנשים רבים מתרגזים מדפוס מסוים שחוזר ביחס של בן הזוג כלפיהם, אך במקום להעלות את הנושא הם מנסים להתעלם ממנו ואוגרים בתוכם את הכעס. בסיטואציה מסוימת, בה הם פחות סבלניים מבדרך כלל, הם עלולים להתפרץ על בן הזוג כתוצאה מהערה קטנה ולשחרר את כל הכעס והמירמור שאגרו בתוכם. ביטוי כעס שכזה אינו אפקטיבי מכיוון שלמרות שהוא משחרר, הוא לא מעביר לבן הזוג את המסר הנכון והרלוונטי. התפרצות זו נראית כהתקף זעם לא פרופורציונאלי וככל הנראה, יגרום לבן הזוג להיבהל ולהיעלב.

אימון לניהול כעס נכון

אחת המיומנויות שתתרגלו באימון אישי תהיה מודעות עצמית אשר תביא למודעות לאותם הטריגרים הגורמים לכם לכעוס. באימון תתרגלו ניהול כעס באמצעות תיעולו למקומות חיוביים, כמו עבודה חיובית על עצמכם ושיפור התקשורת עם בני הזוג והסובבים אתכם. הבנה של מקור הכעס, העלבון, או תחושת הזלזול שחשתם, תכוון אתכם לשיחות ממוקדות ויעילות עם הקרובים אליכם. במקרים רבים, תחושות של עלבון וזלזול הן לחלוטין אינן מכוונות, אלא תוצאה של אי הבנה או חוסר בתקשורת. אימון אישי יסייע לכם לזהות את מקור הכעס ואת אופן מתן הפרשנויות שלכם לשלל סיטואציות בדרכים חיוביות ובונות.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר