יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

התמודדות עם קונפליקטים

הדרך בה אנחנו מתמודדים עם קונפליקטים שונים העולים במהלך חיינו האישיים והמקצועיים, היא אחת מאבני הבוחן של יכולת התפקוד שלנו בחיים. התמודדות נכונה עם קונפליקטים תהפוך את אלו לדבר מעצים ולא מאיים ותעזור לנו לגבש את עצמנו בתור אנשים, הורים או מנהלים.

קונפליקטים בחיי המשפחה

בכל מערכת יחסים זוגית ומשפחתית עולות סיטואציות רבות המובילות לקונפליקטים מורכבים ביותר. קונפליקטים יכולים להיווצר כאשר יש חוסר התאמה בין הציפיות של בני הזוג האחד מהשני, או כאשר אחד הילדים מגיע לגיל ההתבגרות ומתחיל לפתח רצונות ודרישות משלו. באמצעות ההתמודדות עם קונפליקטים אלו ורבים אחרים, אנחנו מגבשים את הזהות שלנו בתור בני זוג ובתור הורים. התמודדות נכונה דורשת קודם כל פתיחות וקבלה כי אכן יש כאן התנגשות בין רצונות של אנשים שונים, בעוד ניסיון להתעלם מהבעיה, יגרום לרוב להחמרתה וייצור תסכולים בקרב בני הבית. אפשרות אחת טובה להתמודד עם מצבים אלו, היא למצוא זמן בו כל המעורבים נמצאים במצב רוח "ניטרלי" (לא כאשר הם כועסים או מנהלים בדיוק ויכוח לוהט), להעלות את הנושא ולדון בו בפתיחות. בכל מקרה, כדאי מאוד לגלות סמכות ואסרטיביות אולם להשאיר לילדים מקום לביטוי ולא להתייחס לדבריהם בזלזול.

קונפליקטים פנימיים

סוג נוסף של קונפליקטים הוא קונפליקטים פנימיים הנוצרים כתוצאה מהתנגשות בין רצונות וצרכים שונים של אותו אדם. לדוגמה, קונפליקט המעסיק רבים מאיתנו הוא הצורך לעבוד קשה ולהתפרנס על מנת לחסוך לעתידנו, לעומת הרצון "לחיות את הרגע" וליהנות מהחיים. ובכן, לא קיים פתרון קבוע לקונפליקטים השונים של האנשים השונים. אולם, לרוב הפיתרון מתחיל בהעלאת הצרכים והרצונות השונים, בהבנתם ובפתירתם בדרכים יצירתיות. באימון להצלחה אישית יפתחו המתאמנים בדיאלוג מעמיק עם עצמם וכך יעלו בצורה ברורה וממוקדת צרכים שונים הדורשים מענה, כולל איתור ראשוני של אותם הקונפליקטים הפנימיים. באמצעות התמודדות אחראית ובוגרת עם הקונפליקטים, יוכלו המתאמנים להכיר בכוחם לעצב את עצמם ואת העולם הסובב אותם. התמודדות זו תשמש כקרש קפיצה ותחזק את הביטחון העצמי, עד שהמתאמנים יוכלו להשתמש בקונפליקט כמקור להעצמה ולצמיחה אישית ולא כמקור לתסכול ופחד מטעויות.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר