יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

התמודדות עם משברים

משברים הם חלק מהחיים - זוהי עובדה מוגמרת וידועה. בין אם מדובר במשברים כלכליים, משברים אישיים או משברים עסקיים, לאופן ההתמודדות עם משברים יש השפעה קריטית על המשך החיים של האדם החווה אותם. ישנם סוגים שונים של משברים וכמובן דרכים שונות להתכונן אליהם ולהתמודד איתם, אך ישנם מספר עקרונות יסודיים ורלוונטיים להתמודדות עם משברים בכל תחומי החיים.

מניעת משברים

אפשר לומר כי משברים בתחומים מסוימים הם כמעט בלתי נמנעים, אך בתחומים אחרים דווקא ניתן למנוע משברים באמצעות תכנון וחשיבה מבעוד מועד. התחום העיקרי בו ניתן לנסות ולמנוע משברים הוא התחום הכלכלי. הן אנשים רבים והן בעלי עסקים נקלעים לעיתים למצבי משבר כלכלי אקוטי כתוצאה מהוצאה בלתי צפויה, או במקרה של עסק – ממתחרה חדש או מעזיבת עובד חיוני. על מנת למזער נזקים ולהיות מוכנים יותר למצבים בלתי צפויים שכאלה, כדאי להכין תכנית מוקדמת להתמודדות עם משברים. על בעלי עסקים לחשוב על סיכונים אפשריים ולהכין תכנית התמודדות אשר תכלול למשל תיעוד ידע של עובדים, תכניות עסקיות חלופיות ועוד. גם הוצאות בלתי צפויות הן חלק משגרתם של רבים מהאוכלוסייה וכדי להתמודד איתן מבלי להיכנס לחובות, כדאי לתכנן את כלכלת הבית כך שבכל חודש תיוותר יתרה בקופת המשפחה.

התמודדות עם מצבי לחץ וצמצום נזקים

במידה ואכן פרץ משבר כלשהו אל חיינו, עלינו לשמור על קור רוח ככל הניתן ולא לעשות צעדים פזיזים העלולים לפגוע בנו יותר. גם במקרה של משבר אישי כגון פרידה מבן זוג, פגיעה גופנית או חלילה מוות של קרוב, עלינו לשמור על הסתכלות רחבה ולזכור שהכאב שאנחנו מרגישים כרגע יתעמעם במשך הזמן. עלינו לתת מקום לביטוי הכאב והקושי ולא להסס לפנות לעזרה מקצועית על מנת להשתקם. במקרה של משבר כלכלי או משבר בעסק אותו אנחנו מנהלים, עלינו להימנע במידת האפשר מצעדים חפוזים כמו פיטורים נרחבים, או מכירת נכסים בכל מחיר. עלינו להכין תכנית ארוכת טווח לשיקום ולהשקיע מחשבה רבה לניצול המשאבים העומדים לפנינו בצורה היעילה ביותר.

התמודדות נכונה היא כוח

התמודדות עם משברים במהלך החיים היא בלתי נמנעת והיא זו אשר מגדירה את היכולת הניהולית שלנו כמנהלים וכן את הכוח האישי שלנו כבני אדם. היכולת להתמודד עם משברים באשר הם, ללמוד מהם ולהתחזק מהם, היא אחת המיומנויות המתורגלות באימון להצלחה.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר