יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

התמודדות עם לחצים בעבודה

עבור רבים מאיתנו מקום העבודה הוא הבית השני - המקום בו אנחנו מבלים את רוב שעות היום שלנו, חווים אינטראקציות מול אנשים קרובים שונים ונותנים ביטוי לכישורים שלנו. מידת הסיפוק שלנו ממקום העבודה היא אחד המרכיבים המשפיעים על מידת שביעות רצוננו מהחיים באופן כללי. לכן, קשיים ולחצים במקום העבודה עשויים להשפיע על מצבנו הנפשי ולהעיק עלינו. לחצים בעבודה נגרמים מסיבות רבות כמו קיצוצים, פחד מפיטורים, עומס עבודה, תחרותיות, פוליטיקה פנימית ועוד. כדי לשמור על האיזון הפנימי שלנו, לתפקד בצורה מקצועית ואף להתקדם במקום העבודה, עלינו ללמוד להתמודד עם אותם הלחצים באופן יעיל ובריא.

התמודדות עם לוחות זמנים

אחד הדברים המקשים על אנשים רבים, בעיקר במקומות עבודה בהם עלינו לספק את התפוקה ב"דדליין" לחוץ, הוא ההתמודדות עם לוחות הזמנים. מקומות עבודה רבים מצפים מהעובדים לעבוד שעות נוספות רבות ואף לעבוד לאחר שעות העבודה במשרד מהבית, כדי לעמוד ביעדי החברה ולשמור על רמות הישגיות ותחרותיות. כדי להתמודד עם לוחות הזמנים בהצלחה, עליכם ללמוד להתייעל ולתכנן את זמנכם כראוי. למשל, הכינו לעצמכם סדר יום מאורגן הכולל את כל המשימות אותן עליכם לבצע באותו יום, כולל הערכת זמן לכל משימה. במידה והמשימות שלכם גדולות ולא מוגדרות בבירור, נסו לחלק אותן למשימות קטנות יותר כדי שיהיה לכם קל יותר להעריך את משך הזמן של כל משימה. כך, גם יהיה לכם קל יותר לאתר את המשימות המסובכות יותר מבעוד מועד ולעבוד עליהן במקביל למשימות האחרות, לבקש עזרה מעמית ועוד.

תקשורת במקום העבודה

מקור נוסף ללחצים ומתחים במקום העבודה, הוא תקשורת קלוקלת ויחסי עבודה לא נעימים עם הממונים עליכם או עם העמיתים שלכם. רבים מאיתנו חווים קשיים במקום העבודה כתוצאה ממנהל מלחיץ או מזלזל, או מעמית לעבודה הנכנס איתנו לעימותים. ברוב מקומות העבודה עובדים במתכונת של צוותים ולכן, התקשורת בין חברי הצוות היא קריטית לאפקטיביות העבודה. כמובן שיחס מזלזל, מעליב או אגרסיבי מצד עמית או מנהל יגרום ללחצים נפשיים ולאי נעימות ויפגע ביעילות העבודה לאורך הזמן. הדרך להתמודד עם לחצים אלו, היא לנסות ראשית לברר עם העמית או עם המנהל באופן אישי האם יש לו בעיה מסוימת עם דרך העבודה שלכם אשר גורמת לו להתנהג בצורה זו. במידה ושיחה אישית לא מקדמת אתכם, נסו להעלות את הנושא בפורום מתאים, לעיתים אפילו בנוכחות מנהל בכיר. עליכם להבהיר לעמית או למנהל שהיחס שלו כלפיכם פוגע בתפקוד שלכם ושל הצוות כולו.

שורה תחתונה

לחצים בעבודה הם מקור ללחץ נפשי אשר משפיע על התפקוד שלנו גם בעבודה וגם מחוצה לה. לתחושה שלנו בעבודה השפעה רבה על ההערכה העצמית שלנו כמו גם על המשך הקריירה שלנו. לכן, כדאי שלא לגרור מתחים וכעסים ממקום העבודה, אלא לנסות להעלות את הבעיה מול העמיתים הרלוונטיים ולפתור את הנושא במקצועיות ובנעימות.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר