יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

הגשמה עצמית ואהבה עצמית

אנשים רבים מקשרים את המושג "אהבה עצמית" עם קונוטציות שליליות כמו נרקיסיזם או אנשים האוהבים לדבר על עצמם ולשבח את עצמם מול אחרים. האמת היא, שדווקא תכונות אלו מראות על חולשה ועל מחסור באהבה עצמית אותנטית. אהבה עצמית אינה אגוצנטריות, אלא היא היכולת של אדם לקבל את עצמו כפי שהוא, להאמין ביכולות שלו ולדעת שיש לו מה להציע לעולם. אהבה עצמית היא שלמות האדם עם עצמו ועם החלטותיו, היא יכולת האדם להבין את מעשיו וללמוד מהם במקום לחוש חרטה וייסורי מצפון חוזרים. אהבה עצמית מביאה להגשמה עצמית, למיצוי היכולות וליצירת עולמנו האישי כפי שהיינו רוצים לראות, להרגיש ולחיות על פיו.

אהבה עצמית כתנאי לזוגיות מוצלחת

אהבה עצמית היא תנאי הכרחי ליצירת זוגיות בריאה הכוללת תקשורת טובה בין בני הזוג. אדם בעל אהבה עצמית אותנטית, יהיה לרוב מודע יותר לעצמו ויידע לתת את המקום הראוי לבת זוגו, להקשיב לה ולקבל אותה כפי שהיא. אדם בעל אהבה עצמית יידע לקבל את הביקורת של בת זוגו מבלי לחוש פגיעה באגו ומבלי להיכנס לעמדת התגוננות. לעומת זאת, מחסור באהבה עצמית עלול להביא לדפוסי התנהגות הפוכים כמו צורך לרצות, צורך לשלוט או תלות מוגזמת. אנשים רבים להם חסרה להם אהבה עצמית וקבלה עצמית, עשויים להשליך את המחסור על בן הזוג בצורות שונות וכך לאגור כעסים הדדיים ולחוש תסכול מהזוגיות.

הגשמה עצמית מתוך אהבה עצמית

אהבה עצמית וקבלה של עצמנו מאפשרת לנו ליצור את העולם האידיאלי בשבילנו. רק מתוך אהבה עצמית נוכל להגיע לאינטראקציות עמוקות עם הסובבים אותנו, להשפיע עליהם ולהיות מושפעים מהם. הגשמה עצמית באה לידי ביטוי באספקטים רבים של חיינוו – זוגיות, הקמת משפחה, בניית הקריירה, יצירה ועוד. בכל האספקטים הללו עלינו להביא את עצמנו בצורה טוטאלית ומתמסרת ובשביל לעשות זאת, עלינו לאהוב את עצמנו ולהיות מודעים ליכולות שלנו, כמו גם לקשיים. אהבה עצמית היא לא רגש אותו מרגישים לפתע יום אחד, אלא היא קשורה מאוד לדרך בה גדלנו והתבגרנו ולתפיסה שלנו. כדי לקבל את עצמנו ולהיפתח לעולם, עלינו ליצור דיאלוג עמוק וכנה עם עצמנו ולהתמודד עם קשת הרגשות והצרכים העולים מתוכנו.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר