יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

גישה נכונה לחיים

האימון האישי עוסק בשינוי תפיסתי כלשהו, בעוד כל שינוי תפיסתי מתחיל בבחינה עצמית ובשינוי גישה, הן שינוי בגישה שלנו לעצמנו וליכולתנו והן שינוי בגישה שלנו לחיים ולסובבים אותנו. מהי בעצם גישה "נכונה" לחיים? למה גישה אחת היא נכונה ואחרת היא שגויה? ההגדרה של גישה נכונה איננה חד משמעית והמאפיינים הספציפיים שלה הם כמובן אישיים. בכל זאת, ניתן להגדיר בכלליות גישה נכונה כגישה המעניקה למתאמן הסתכלות חיובית, מאפשרת למידה מטעויות ונוקטת בתפיסה אקטיבית של מקומו בעולם. גישה נכונה לחיים היא גישה המאפשרת למתאמן לשלוט בחייו ולהוביל אותם בדרך בה יבחר על מנת להגשים את מטרותיו.

מהי גישה חוסמת?

גישה חוסמת היא גישה אשר לא מאפשרת לאדם להתקדם ולהתפתח ומותירה אותו מתוסכל ו"חסר אונים" בחייו. גישה חוסמת באה לידי ביטוי בצורת חשיבה המתאפיינת בפאסיביות ובתחושת קורבנות. אנשים בעלי גישה חוסמת נוטים לחוש בתסכול ולהאשים את הנסיבות השונות בתחושות השליליות שלהם. בנוסף, אנשים בעלי גישה חוסמת נוטים להישאר שנים רבות במצבים בהם לא טוב להם ועם תחושה של חוסר יכולת להשתנות.

כיצד משנים גישה?

גישה היא צורת הסתכלות וצורת חשיבה. ככזו, היא מושרשת בנו בדרך כלל מגיל צעיר ולרוב מושפעת מההורים שלנו ומהסביבה בה גדלנו. שינוי בגישה שלנו לחיים הוא ממש שינוי של חלק מאיתנו – חלק מהותי ביותר. בשל כך, שינוי בגישה הוא תהליך הדורש השקעה, אימון ופתיחות מחשבתית. אחד העקרונות של האימון הוא הקניית גישה נכונה לחיים, מתוך אמונה שכל אחד מסוגל לשנות את הגישה שלו בעזרת הכוונה נכונה והרבה רצון. שינוי הגישה מתבצע על ידי בידוד וניתוח דפוסי החשיבה החוסמים של המתאמן ובעזרת טכניקות כמו דמיון מודרך, משחקי תפקידים ובניית חזון אישי. השלב הראשון בשינוי גישה הוא לקיחת האחריות וההבנה של המתאמן כי הגישה שלו היא החוסמת אותו ומונעת ממנו להגשים את מטרותיו בחיים. גישה נכונה לחיים אם כן, היא השלב הראשון ביצירת עולמנו כפי שהיינו רוצים לראותו. גישה נכונה תאפשר לנו להציב לעצמנו יעדים ולעמוד בהם וכן היא תשפיע על האופן בו אנחנו מתנהגים ועל האופן בו אנשים אחרים חווים אותנו.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר