יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

איך להשיג אושר?

אז איך באמת להשיג אושר? שאלה זו מעסיקה את כולנו ומהווה במובן מסוים את מהות הקיום האנושי. בני אדם, בניגוד לחיות, אינם פועלים רק מתוך אינסטינקטים וצרכים פיזיים. לבני אדם יש מודעות עצמית וצורך עז במשמעות ובמיצוי היכולות שלהם. נדמה כי מחסור באושר, אשר לעיתים עשוי להוביל למצב של דיכאון, הוא המחלה השכיחה ביותר של זמננו. לעיתים נדמה שדווקא בשל האפשרויות הבלתי מוגבלות לכאורה והזמינות הגבוהה המאפיינת את אורח החיים המודרני, יותר ויותר אנשים לא מוצאים את מקומם ומרגישים שמשהו עמוק ביותר חסר להם.

מהו אושר?

אושר הוא תחושה, מצב תודעתי המתאר תחושה של סיפוק מהחיים, גאווה עצמית והערכה של הדברים החשובים לנו. בניגוד לסיפוק קצר טווח כמו הנאה ממין, אוכל או סרט, האושר מתאר תחושה של סיפוק עמוק יותר הנובע מבחינה רוחבית של הישגנו בחיים. אנשים רבים נוטים לחשוב שכשיגיעו ליעד מסוים הם יהיו מאושרים – כאשר יקימו משפחה, יקודמו בעבודה, יסיימו את לימודיהם וכדומה, אך האמת היא בדרך כלל מורכבת יותר. מידת האושר אינה תלויה בדברים גשמיים, כמו שהיא מושפעת מאיכות התהליכים והקשרים בחיים – איכות הקשר הרגשי, מידת האתגר בעבודה ומידת העניין בלימודים. אכן, תחושת האושר נובעת ממיצוי היכולות האישיות, משיפור עצמי ומקשרים משמעותיים עם אנשים אחרים.

אימון לאושר

תהליך האימון הוא ביסודו תהליך המכוון את המתאמן למימוש עצמי ולפיתוח היכולות ומידת החירות בחייו. עצם התהליך מעלה שאלות עמוקות כמו "מה באמת יעשה אותי מאושר?" או "איך הייתי רוצה שחיי יראו?". שאלות אלו בעצם מכוונות את המתאמן לשינוי שיהפוך אותו למאושר יותר. בקרב אנשים רבים תחושות העצבות והדכדוך נובעות מאדישות ומשגרה הממלאת את כל זמנם הפנוי ולא משאירה להם מקום לעצמם. כדי לצאת מהמצב הזה, יש להבין ראשית שעלינו להשקיע בעצמנו, לכבד את יכולותינו ואת רגשותינו ולתת להם את המקום הראוי בחיינו. באמצעות השקעה, רצון טוב והכוונה נכונה, יכול כל אחד ואחד מאיתנו להפוך להיות מאושר.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר