יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

אורח חיים נכון

אחד העקרונות הנלמדים בתהליך האימון להצלחה הוא אורח חיים נכון. אורח חיים נכון הוא למעשה אורח חיים מאוזן המאפשר לנו לשלב בין המטלות היומיומיות ובין לימוד של דברים חדשים, יצירה וביטוי עצמי. ממש כשם שתזונה נכונה היא תזונה מאוזנת הכוללת את כל אבות המזון, כך גם אורח חיים נכון הוא אורח חיים מאוזן הכולל גיוון בפעולות היומיומיות וכזה אשר משאיר לנו מקום להתפתח ולהשתמש במגוון יכולותינו.

השלכות של אורח חיים לא מאוזן

חוסר איזון בחיים היא תופעה שכיחה ביותר בחברה המודרנית, מאחר והנורמה היא להיות עסוק כל הזמן כאשר זמן פנוי נחשב לנחלתם של אלו ש"נשארו מאחור". התחושה של רבים מאיתנו היא שאנחנו חיים בסוג של מרוץ אינסופי. לסדר יומי המוקדש כמעט לחלוטין לעבודה ולטיפול במטלות היומיומיות, יש השלכות שליליות על איכות החיים שלנו. אורח חיים שכזה מזניח צרכים רבים של הנפש שלנו – הצורך ללמוד ולהתפתח, הצורך ליצור והצורך לבטא את עצמנו. התוצאה היא פעמים רבות תחושה של דיכאון, ייאוש וחוסר מוטיבציה.

כיצד לשנות את אורח החיים?

רבים מרגישים כי אין ביכולתם לשנות את אורח חייהם מכיוון שיש רק 24 שעות ביממה והצרכים להתפרנס בכבוד, לטפל במשפחה ולדאוג לבית ממלאים את כל זמנם. תחושה זו היא מובנת, בעיקר בארצנו בה יוקר המחייה ושעות העבודה המרובות הן נורמה. יחד עם זאת, תמיד יש מקום לשינוי. על מנת להביא לשינוי עלינו לחשוב בצורה יצירתית ולפתוח את הראש לרעיונות חדשים. אחת הדרכים לכך היא לשלב בין מטלות שאנחנו עושים כי אנחנו חייבים, לבין דברים אותם היינו רוצים לעשות. לדוגמה, במקום להעביר את זמן הטיפול בילדים בתחושה של "מטלה נוספת", חשבו על פעילות שהייתם רוצים לעשות אשר תגבש ביניכם ותפעיל את דמיונכם. אתם יכולים למשל לכתוב יחד שיר, להמציא סיפורים או אפילו לצלם סרטון וידיאו. אפשרות נוספת היא שריון זמן – שריינו לעצמכם כמה שעות במהלך השבוע או סוף השבוע אשר יוקדשו לפעילות ספציפית אותה תמיד חלמתם לעשות. אתם יכולים ללמוד לנגן, לכתוב ספר או לשחק כדורגל עם חברים.

השינוי אפשרי

השינוי הוא תמיד אפשרי – מדובר בהחלטה ובהתמדה לאורך זמן. השלב הראשון, הוא הקדשת זמן למחשבה על הנושא ובחינת האופציות העומדות בפניכם במסגרת המחויבויות היומיומיות. לאחר מכן, אתם תתפלאו לראות כיצד אורח חיים מאוזן יותר ישפיע לטובה גם על תפקודכם בעבודה, במסגרת הזוגית ובבית.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר