יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

אימון זוגי

ניהול מערכת יחסים הוא עניין מורכב בהחלט. זוגיות כהיבט מרכזי בחיינו טומנת בחובה אהבה, קבלה והנאה אך גם לחצים, מריבות, ציפיות ותסכולים לא מעטים. על מנת לשמר מערכת יחסים זוגית בריאה, מתפקדת וצומחת, יש צורך להשקיע מאמץ, משאבים ועבודה של שני הצדדים. אימון זוגי הוא תחום חדש יחסית שצמח מתוך עולם הייעוץ הזוגי והאימון וזהו כלי יעיל מאוד לתיקון מערכות יחסים, לשמירה על אנרגיות חיוביות ולסיוע מקצועי של גורם חיצוני. בסופו של תהליך האימון הזוגי, בני הזוג המשתתפים בו יהיו שלמים יותר זה עם זה וכן יהיו מסוגלים לנהל חיי זוגיות איכותיים יותר לאורך השנים.

שיפור מכלול חיי הזוגיות

אימון זוגי במהותו הוא תהליך עמוק ומקיף שנועד להבין, לשפר ולטפל במכלול שיוצר את חיי הזוגיות. ברוב המקרים, אפילו אם היה אירוע אחד שגרם לשבר גדול, מדובר על מכלול גדול של מרכיבים שפגעו בזוגיות וגרמו לבני הזוג לבקש סיוע מקצועי לשיפור המצב ואף להצלת הקשר. אימון זוגי נוגע בתחומי זוגיות ומערכות יחסים כמו שיפור התקשורת הבינאישית, הבנת כעסים וציפיות לא ממומשות, שליטה על כעסים, קבלת האחר, כלים יעילים לפיתרון מחלוקות, הכנסת יצירתיות ורב גוניות לחיי הזוגיות ולעוד מגוון נושאים רלוונטיים. מאמנים זוגיים הם אנשי מקצוע מיומנים שלמדו את התחום הספציפי הזה, בעוד האימון כולל נגיעות מעולם הפסיכולוגיה, האימון, ייעוץ אישי וזוגי, כלים יצירתיים לשיפור הזוגיות וכן הלאה. מטרת האימון היא ליצור תהליך אמיתי של שינוי ולהקנות כלים מעשיים לשיפור ביומיום ובטווח הארוך. חיים בתוך מערכת יחסים לא בריאה ולא מתפקדת הם חיים קשים ואפילו בלתי אפשריים, אך באמצעות אימון זוגי צמוד וממוקד, ניתן בהחלט לפתור את המחלוקות והקשיים ולצאת לדרך חדשה וטובה יותר מאי פעם.

שינוי מצבים ותפיסות בזוגיות

אימון זוגי מטפל במצבים שונים שהפכו לקבועים ואוטומטיים במערכת היחסים, כמו גם בשינוי תפיסת הזוגיות והחיים הזוגיים של כל אחד מבני הזוג. אם לא מתחזקים את הקשר ומשקיעים בפיתוחו, קשר של שנים נוטה להפוך לצפוי ומתסכל מבחינות רבות. בקשר זה, מפתחים בני הזוג שלל התנהגויות ותפיסות אוטומטיות כלפי האחר ומצב זה, מוביל ליצירת כעס ותסכול נוספים. תהליך אימון זוגי בוחן את הנושא ומסייע להבין את הגורמים להתנהגויות אלו. המאמן עובד עם המאומנים ליצירת שינוי תפיסתי מחשבתי לגבי האחר ולגבי נושאים שונים ומגוונים בזוגיות, כך שאפשר יהיה להתנהל בזוגיות בצורה מודעת וטובה יותר. בני הזוג לומדים יחד ליישם ידע וכלים לשינוי המצב, עובדים על ערוצי התקשורת ביניהם ולמעשה, מתחילים להקשיב באמת זה לזה.

נקודות חשובות בדרך לשיפור חיי הזוגיות

אימון זוגי מיושם במגוון גישות וטכניקות. ניתן לומר בכלליות כי זהו תהליך זוגי מעשיר ומעצים, תהליך אותו מסיימים ברוב המקרים מחוזקים ובריאים יותר מבחינה אישית וזוגית. במהלך האימון מטפלים בנושאים מהם נמנעים לרוב לעסוק במשך השנים ובכוחו כאמור לשפר את התקשורת בצורה פלאית. נקודות חשובות בדרך אל שיפור בחיי הזוגיות הן:

  • תקשורת בינאישית: הקשבה, סבלנות, דיבור רגוע ומקבל והבנת האחר, התעקשות על נושאים חשובים אך חיפוש דרך הפשרה.
  • בניית מערכת ציפיות ריאלית וקבלת האחר כפי שהוא.
  • מערכת הוויתורים לטובת חיזוק ושיפור הזוגיות.
  • שיקום הביטחון העצמי וההערכה העצמית של מי מבני הזוג שזקוק לכך באופן אישי.
  • כלים מעשיים לניתוח, הבנה ופיתרון רגועים וממוקדים לבעיות ומחלוקות.

סרטונים

סדנת טיפול זוגי:

טיפול ואימון זוגי:

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על אימון זוגי

שיפור יחסים בינאישיים לא לבקר, לגנות או להתלונן על אנשים אומנם לא כדאי לשמור דברים בבטן ולהסתיר מאנשים דברים שמפריעים לכם, אלא שכדאי לעשות זאת בצורה מעודנת וחכמה כך שלא ישליכו מכך באופן שלילי עליכם. אין דרך מהירה להמשך קריאה »
שיפור תקשורת בינאישית שיפור תקשורת בינאישית הוא חשוב עבור מערכות יחסים, תפקוד עסקי, הצלחה חברתית ולמעשה בכל תחום ולכל אדם. תהליכי שיפור תקשורת בינאישית לא מתייחסות ליכולות דיבור מול קהל, שכנוע המוני או מנהיגות, אלא דווקא לקשרים להמשך קריאה »
תקשורת במערכות יחסים תהליך משותף על פני מאבק תהליך אימון זוגי או אישי של אחד מבני הזוג אשר מטרתו היא לשפר את מרכיב התקשורת במערכות יחסים, הוא עניין חיובי ביותר. זהו תהליך שנוגע בנו במקומות הכי עמוקים שלנו, להמשך קריאה »
מציאת בן זוג אימון אישי למציאת בן זוג הוא רלוונטי לצעירים שלא היו מעולם במערכת יחסית משמעותית, לאנשים לאחר פרידה או הפסקה ארוכה ממערכות יחסים וגם, לאנשים שסיימו מערכת נישואים ארוכת שנים ולא יודעים איך להתחיל ולמצוא להמשך קריאה »
מערכות יחסים הקשבה אמיתית וכנה במהלך סיטואציות רבות בחיינו, אנחנו מתקשים לבצע את הפעולה הפשוטה והחשובה של הקשבה. במערכות יחסים, חוסר היכולת להקשיב לצד השני מהווה גורם משמעותי ביצירת תסכולים ועימותים בין בני הזוג, בעוד חוסר הקשבה להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר