קורס תזונה

הלימודים כוללים בדרך כלל ידע תיאורטי רב יחד עם שלל של דוגמאות מעשיות שבהם נבדקים מקרים ספציפיים לגופם והדרך שבה ניתן לפתור בעיות באמצעות שינוי התזונה והרגלי התזונה, ישנן מכללות המאפשרות שילוב של התנסות מעשית בקליניקות העוסקות בתחום כבר במהלך הלימודים.

לדעת להתאים את המזון לאדם ולצרכיו

לימודי תזונה משלבים בין ידיעת הערכים התזונתיים של כל סוגי המזון וההשפעה שלהם על בריאות האדם לבין מצבו הבריאותי של אותו אדם, כך שהתזונאי או יועץ התזונה יוכל בסופו של דבר להתאים את תפריט המזונות לצרכים הספציפיים של אדם מסוים בהתאם למצבו הבריאותי וכדי לסייע לו לשפר את איכות חייו ואפילו לפתור בעיות בריאותיות מסוימות, על ידי שינוי ההרגלים התזונתיים שלו. לימודי התזונה נשענים על מחקרים שנערכו במשך שנים רבות מאוד בעולם ובארץ, מחקרים אלו בדקו את ההשפעה והחשיבות שיש לצריכת מזונות מסוימים על הבריאות שלנו, אלו מוצרים מזיקים לה ואלו מזונות יכולים לרפא מחלות מסוימות.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת המסלול ללימודי תזונה היא לתת לסטודנט את הידע המעמיק והמקיף ביותר לא רק בתחום המזון והערכים הבריאותיים שלו, אלא גם בנוגע לטיפול בתופעות נפוצות שחוזרות על עצמן, הקורסים בדרך כלל מתחלקים להתמחויות ספציפיות על פי בחירת הסטודנט כגון: תזונת ספורטאים, טיפול בהשמנת יתר, טיפול בהפרעות אכילה, תזונה הוליסטית, תזונה קלינית, תזונה טבעית, תוספי מזון וצמחי מרפא, נטורופתיה וכדומה. הקורסים כוללים נושאי יסוד בתזונה כגון: פחמימות, שומנים, מחלות לב, חלבונים, אבות המזון, מחלות כרוניות, דיאטות נפוצות, תוספי מזון, בניית תפריט מאוזן על פי צרכים ספציפיים, מערכת העיכול ואבות המזון, תזונה על פי גילאים, ויטמינים ומינרלים וכדומה. בנוסף לכך הסטודנטים מקבלים ידע כללי בקורסים הקשורים למדעי החיים.לכל קורס לימוד תזונה ישנם תכנים שונים וחשוב להתאים את התכנים הנלמדים לרצון התעסוקתי שלכם בעתיד, כדאי לשלב לימודי תזונה עם התנסות כבר במהלך הלימודים, כדי שתוכלו לצאת לדרך עם ניסיון מעשי בתחום.

אפשרויות קריירה

לאחר סיום הלימודים ניתן לעבוד כיועצים תזונתיים, מדריכים, מטפלים באמצעות תזונה וכדומה במוסדות ציבוריים כגון: מתנס"ים קופות חולים, בתי חולים, בתי ספר, מועדונים לגיל הזהב וגם באופן פרטי על ידי התאמת תפריט תזונתי לצרכים הבריאותיים של הלקוח ומעקב אחר השינויים במצבו הבריאותי. בעקבות התחזקות המודעות לבריאות בארץ ובכל העולם, ישנו ביקוש הולך וגובר לתזונאים ומדריכים בתחום המזון שיכולים לעזור לאנשים פרטיים ולעסקים כגון מסעדות, בתי קפה ובתי מלון לשנות את התפריט התזונתי שלהם, גם חברות המזון מחפשות כל הזמן אחר דרכים לייצר מזון בריא יותר והן זקוקות לאנשי מקצוע בתחום זה.

איפה לומדים

ניתן ללמוד תזונה בין השאר גם ב: מירב, המכללה האקדמית תל חי, האוניברסיטה העברית בירושלים, מכללת רידמן, מכון וינגייט, מכללת מהות, מדיסין קולג', סמינר הקיבוצים, המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון ועוד.

קבל מידע על תואר ראשון בתזונה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על תואר ראשון בתזונה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר