להיות מטפל אלטרנטיבי

רוצים להיות מטפלים אלטרנטיביים? לפני שאתם ממהרים לבחור קורס, כדאי לכם לקרוא על אפשרויות השכר והתעסוקה של בוגרי הקורסים השונים לרפואה משלימה בארץ.

תהליך ההכשרה: מהם השלבים להפוך למטפל?

מטפלים אלטרנטיביים הינם בדרך כלל בעלי תחושת שליחות, ומחליטים לעסוק במקצוע זה, בין אם מדובר בעיסוי הוליסטי, דיקור או נטורופתיה, תוך אמונה שלמה במקצוע. המוטיבציה הזו עוזרת להשיג את המשרות המועטות יחסית בתחום, ומאפשרות לזכות בהסמכה מקצועית באמת הדורשת השקעה רבה במהלך הלימודים. מכיוון שמדובר על מקצוע אלטרנטיבי, יש צורך בהנעה פנימית והדרך איננה סלולה באופן ברור ברוב המקרים.

לאחר שנרשמים ללימודים צריך להשלים את הקורס, ולהשקיע מעל ומעבר, כדי שהמיומנות של הטיפול האלטרנטיבי תחלחל אצלכם לעומק. חשוב לבחור מדריך מקצועי ומיומן, שיוכל להעביר לכם ידע שלעתים קרובות הינו מיסטי או בעל משמעות רוחנית גם כן.

איך נראה יום עבודה של מטפל הוליסטי

חלוקת הזמן של מטפל הוליסטי נחלקת לזמן המוקדש לטיפול, לזמן המוקדש לענייני שיווק עצמי, ולזמן המוקדש לפסטיבלים ואירועים רוחניים שונים. טיפול אורך בין 45 דקות לשעה וחצי, בהתאם לסוג הרפואה המשלימה אשר מדובר בה.

המטפל צריך להכיר את המטופל שלו, ולהכין עבורו תוכנית פעולה נקודתית וחודשית. מהות העבודה של המטפל היא לעזור להתמודד עם כאבים ובעיות רפואיות שונות, שהמדע המודרני והרפואה המודרנית לא נותנים לו תשובה.

התמחות

ברפואה המשלימה נדרשת התמחות, בדיוק כמו ברפואה קונבנציונלית. כדאי לבחור בקליניקה עם הרבה מטופלים, על מנת לעבור את ההסמכה ולהצליח להגיע למגוון רחב של בעיות רפואיות.

שוק העבודה והשכר

מכיוון שרוב המטפלים הינם עצמאיים, קשה לאמוד את השכר המדוייק של מטפל הוליסטי. בעוד שבעבר הטיפול האלטרנטיבי היה נחלתם של העשירים בלבד, כיום זהו תחום מקובל שרבים נעזרים בו לבריאותם האישית. אפשר לעבוד גם בקופות החולים השונות המציעות רפואה משלימה כמו כללית או מכבי, וחשוב לדעת כי שוק העבודה אמנם מתפתח, אבל כך גם עולה מספר האנשים שעוברים הכשרות של מטפלים מקצועיים. רמות השכר הממוצעות נעות סביב 4,500-9,000 ש"ח בחודש.