תואר שני בפיזיותרפיה

תואר שני בפיזיותרפיה על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

את לימודי התואר השני ניתן לעשות במספר מסלולי התמחות.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולת פיזית חזקה, חשיבה לוגית והסקת מסקנות, ידע מעמיק במקצועות הפיזיותרפיה לתואר ראשון.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

תקופת ההתמחות לתואר שני נעשית במהלך הלימודים עצמם וכוללת 120 שעות של התנסות קלינית בשטח.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
ממוצע של 80 ומעלה בתואר הראשון, ראיון בועדת קבלה, ניסיון קלינו של שנתיים, שני מכתבי המלצה מעמיתים או מממונים.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
הקורסים הנלמדים לתואר שני בפיזיותרפיה הם קורסים מעמיקים הבאים מתחומי הרפואה והמדעים המדויקים.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא בכיתות לימוד הכוללת הרצאות פרונטאליות והתנסות מעשית, הלימודים מחייבים גם הגשת עבודות סמינריון, מבחנים בכתב והערכות של המנחים.

לבדוק, לחקור ולשפר שיטות טיפול בפיזיותרפיה

תואר שני בפיזיותרפיה
צילום: mtkopone

מטרת התואר השני בלימודי הפיזיותרפיה היא גם לשפר ולהעמיק את הידע של בוגרי תואר ראשון בפיזיותרפיה וגם לתת לבוגרי התואר השני, את הכלים והידע לניהול מחקר קליני או מדעי בנושאים הקשורים לתחום הפיזיותרפיה כגון: שיקום, הערכת נכות, הערכת תפקוד, תחושה ותפקודים עילאיים. המחקר הקליני או המדעי מביא לשיפור תחום הפיזיותרפיה ולמציאת דרכים חדשות לטפל בחולים ולעזור בשיקומם.

לימודי פיזיותרפיה לתואר שני מתמקדים במספר לימודי התמחויות כשהעיקריים מביניהם הם: השיקום הנוירולוגי, שיקום אורטופדי ושיקום בילדים. עם התגברות המודעות לרפואה אלטרנטיבית טבעית וליכולות של הגוף לרפא את עצמו ללא התערבות כירורגית, הביקוש לפיזיותרפיסטים מומחים ומקצועיים הולך וגובר ולכן בעלי תואר שני בפיזיותרפיה מקבלים יתרון גדול בתחום המקצועי ואפשרויות לפיתוח הקריירה שלהם והעלאה בשכר שאותו הם מרוויחים כיום.

לימודי הפיזיותרפיה לתואר שני כוללים נושאים כגון: ביומכניקה, ניתוח הליכה כבסיס להחלטה טיפולית, עדכון שיטות הערכה ושיקום, שיטות מחקר, אמצעי הדמיה, למידה ובקרה מוטורית והיישום שלה בתהליכי השיקום, נוירואנטומיה וניורפיסיולוגיה של הכאב .

קהל יעד לתואר שני בפיזיותרפיה

בוגרי תואר ראשון בפיזיותרפיה הרוצים להעמיק את הידע שלהם בתחום הפיזיותרפיה או לשנות את מסלול ההתמחות שלהם פונים ללימודי תואר שני בפיזיותרפיה, בנוסף הלימודים מכשירים את הבוגרים לבצע מחקרים מדעים וקליניים בנושאים הקשורים למערכות תנועה, התחושה והתפקודים העילאיים, שיקום הערכת נכות ותפקוד ועוד.

אפשרויות תעסוקה לאחר לימודי תואר שני בפיזיותרפיה

בוגרי תואר שני בפיזיותרפיה יכולים לפתוח בקריירה בייעוץ בתחומים הקשורים לטיפול הפיזיותרפיסטי, לעבוד בניהול מחלקות פיזיותרפיה, להצטרף לצוות הבכיר בבתי החולים, מכונים פרטיים, מכוני שיקום, לעסוק במחקר בתחום האקדמי, להמשיך ללימודי תואר שלישי, לעסוק בהוראה תיאורטית או בהדרכה קלינית ועוד.

לצבור עוד ניסיון קליני במהלך הלימודים

סטודנטים שלומדים לתואר שני בפיזיותרפיה חייבים לעבור התנסות מעשית בהיקף של 120 שעות באחד ממרכזי ההדרכה המורשים. תוכנית הלימודים לתואר שני בנויה משני מסלולים האחד ללא עבודת גמר ובו ניתן לבחור בין המגמה הנוירולוגית לבין המחלקה האורתופדית והמסלול השני הוא מסלול מחקרי המחייב הגשת עבודת גמר שנעשית בהנחיית מנחה מהסגל הבכיר של המחלקה לפיזיותרפיה.

מסלול הלימודים בנוי מלימודי יסוד, קורסי בחירה כלליים מתחום הפיזיותרפיה, קורסי בחירה מתחום מדעי הבריאות וגם קורסי בחירה בדרך כלל מתחום האורתופדיה או הנוירולוגיה . בשני המסלול עם עבודה התיזה וללא עבודת התיזה, הסטודנט יצטרך להשתתף בהתנסות הקלינית המעשית.