תואר ראשון בפיזיותרפיה

תואר ראשון בפיזיותרפיה על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

4 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי עם התמחות בתחום הטיפולי הנבחר על ידי הסטודנט.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולת פיזית גבוהה, הבנה בפיזיולוגיה, גישה טיפולית.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

תקופת ההתמחות נעשית במהלך לימודי התואר והיא כוללת התנסות מעשית בבתי החולים ובמכוני שיקום.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה, ציון סף במבחן הפסיכומטרי, ראיון אישי ובחינות קבלה.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרשת זיקה חזקה מאוד למקצועות הטיפול, תרגול אינטנסיבי של החומר הנלמד, לימוד מקצועות המדעים והרפואה.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא הרצאות פרונטאליות, התנסות מעשית, הגשת עבודות, מבחנים בכתב, הגשת עבודות בכתב.

מצא את הדרך לעבודה בחזית הריפוי השיקומי

תואר ראשון בפיזיותרפיה
צילום: mynameisharsha

פיזיותרפיה היא מקצוע אקדמי פרה-רפואי שמטרתו להכשיר אנשי מקצוע שיעסקו בהתערבות פיזיותרפיסט כדי לשקם חולים, לשפר את איכות החיים של המטופל, לקדם את הבריאות וגם לעזור לבני אדם בריאים הסובלים ממכאובים שונים. כאשר המטופל מגיע לפיזיותרפיסט תפקידו של פיזיותרפיסט הוא קודם כל הוא לזהות ולאבחן את הבעיה הרפואית שממנה סובל המטופל ואז להתאים לו תרגילים אישיים וטכניקות אשר יעזרו לו לשקם את גופו, הפיזיותרפיסט עובד עם המטופל על בסיס קבוע, עד להטבת מצבו של המטופל.

בנוסף הפיזיותרפיסט נותן מידע מה המטופל צריך לעשות כדי להימנע מהחמרה בבעיה שממנה הוא סובל ואלו תרגילים עליו לעשות כדי לשקם את עצמו. הפיזיותרפיה עוזרת למטופל לשפר את הקואורדינאציה שלו, להגדיל את טווח התנועה, לשקם מערכות שנפגעו ובסה"כ לשפר את התפקוד היומיומי שלו.

לימודי הפיזיותרפיה לתואר ראשון משלבים ידע בסיסי בתחומים הקשורים למדעי הטבע והרפואה כגון: פיזיולוגיה של מערכת העצבים, גנטיקה, עזרה ראשונה, פיזיולוגיה כללית, תנועות פסיביות, אורטופדיה ועוד. בנוסף הלימודים כוללים גם: שיקום, טכניקות שיקומיות, תרגילי פיזיותרפיה, תורת העיסוי ועוד. מלבד הלימודים התיאורטיים ניתנים גם לימודים מעשיים בשילוב של התנסות קלינית במרכזי השיקום או בבתי החולים.

קהל יעד לתואר ראשון בפיזיותרפיה

הצורך לעזור ולטפל באנשים אחרים קיים אצל רבים מאיתנו, חלקם פונים לתחום הנפש וחלקם פונים לתחום הפיזי שבראשו עומד מקצוע הפיזיותרפיה, מקצוע זה מאפשר עזרה לאנשים דרך עיסוי ותרגילים שונים שנועדו לשפר את הביצועים של הגוף, אי אפשר לתאר במילים את הגמול הנפשי האדיר שפיזיותרפיסט זוכה לו, כאשר הוא מצליח לשקם אדם הסובל מפציעה או ממחלה ולגרום לו לחזור למסלול חיים תקין איכותי ובריא.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

בוגר לימודי פיזיותרפיה יכול לעסוק במקצוע הן כעצמאי או כשכיר באחד מהתחומים הבאים: טיפול במחלות כרוניות, טיפול שיקומי של נפגעי תאונות דרכים, טיפול שיקומי בבית אבות, פיזיותרפיסט לילדים, טיפולים במחלות לב באמצעות פיזיותרפיה, אורתופדיה, שיקום קטועים ועוד.

לעזור לאנשים למנוע בעיות פיזיות בעתיד

בנוסף לתפקיד השיקומי של הפיזיותרפיסט מטרת המקצוע שלו היא גם להעניק לאנשים את הידע כיצד למנוע בעיות פיזיות בעתיד, אנשים רבים היום סובלים מכאבי גב, כאבים בצוואר, כאבי ראש, מחלות כרוניות ועוד שנגרמים מהרגלי תנועה שגויים של אותם אנשים, והפיזיותרפיסט יכול לעזור לאותם אנשים בעזרת אבחון הבעיה ומתן שיעורי בית באמצעות תרגילים שהמטופל צריך לבצע בביתו.

הבסיס הרעיוני של מקצוע הפיזיותרפיה מתאים מאוד לבסיס הרעיוני של הרפואה האלטרנטיבית הטוען שהגוף יכול לרפא את עצמו ללא שימוש בפעולות חודרניות או תרופות, אלא ובאמצעות תרגילי פיזיותרפיה שדרכם הגוף מקבל את הגירויים הנכונים לעידוד תהליך הריפוי הטבעי.