להיות פיזיותרפיסט

בעל המקצוע

פיזיותרפיסט או פיזיותרפיסטית הם בעלי מקצוע שעברו הכשרה מקיפה במשך 4 שנים והם מסוגלים לספק טיפולים איכותיים ויעילים ביותר למגוון פציעות וקשיים תפקודיים. פיזיותרפיסט הוא בעל מקצוע אשר למד והוא מבין לעומק נושאים של אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיות שונות וכמובן ניחן בידע מקצועי איכותי ביותר לגבי מניפולציות ותרגילים שיש לעשות על מנת לשפר תפקודים גופניים שונים, למנוע פציעות ולאבחן מצבים בעיתיים.

פיזיותרפיסט יודע כיצד להשתמש בגוף המטופל על מנת להשיג תוצאות מיטביות וכן כיצד להשתמש במכשירים ואביזרים שונים לסיוע להליך הטיפולי. פיזיותרפיסטים בישראל לומדים את המקצוע באחת מבין שלוש אוניברסיטאות או במכללות שונות במסלול מקיף וארוך שכולל התנסויות מעשיות רבות, כמו כן, ישנם יחסית אנשי מקצוע רבים אשר למדו פיזיותרפיה בחו"ל וקיבלו הסמכה רשמית בישראל.

איך נראה יום עבודה של פיזיותרפיסט

יום העבודה של פיזיותרפיסט כולל כמובן עבודה רבה מול מטופלים, לרוב באופן של אחד-על-אחד אך גם בקבוצות טיפול קטנות במקרים מסוימים. במהלך יום העבודה של פיזיותרפיסט הוא נתקל מן הסתם באנשים המבקשים לשפר תפקודים גופניים שונים שנובעים מפציעות, מחלות, ניתוחים, בעיות תפקוד כלליות ועוד. הטיפולים שבעל המקצוע יכול לספק נעים מעיסויים שונים והפעלת מניפולציות על הגוף ועד שימוש באביזרים שונים אותם המטופל מפעיל וגם שימוש במכשירים מיוחדים אשר עובדים על איברים או קבוצות שרירים מסוימות בצורה מקצועית.

מדובר על עבודה דינמית שכוללת מצבים ואנשים רבים העוברים תחת ידיו של פיזיותרפיסט, עבודה שלעיתים יכולה להיות מאומצת ומאתגרת בגלל הצורך לשמור על יחס חיובי ונעים לכל המטופלים, גם נוכח קשיים ובעיות רפואיות קשות. העבודה מתגמלת מאוד מבחינה זו שפיזיותרפיסטים בהחלט יכולים לחולל שינויים משמעותיים בחייהם של אנשים ולהחזירם לתפקוד טוב.

התמחות

מסלול הלימודים בפיזיותרפיה נמשך 4 שנים והוא אינו כולל בחירה של מגמת התמחות. רוב הלימודים הם במתכונת של קורסי חובה וכמו כן יש דגש רחב על התנסויות מעשיות בהן הסטודנטים יוצאים לשטח ועובדים/לומדים במקום כלשהו עם התמקדות בבעיות מתחום ספציפי. מבחינת דרישה לתקופת התמחות לאחר סיום הלימודים (סטאז'), אין חובה כזו לבוגרים אשר למדו בישראל וניתן להשתלב בשוק העבודה מיידית. פיזיותרפיסטים אשר למדו בחו"ל כן נדרשים לעבוד תקופת התמחות של שנה אחת ומעבר מבחן הסמכה של משרד הבריאות על מנת לעבוד במקצוע בישראל.

שוק העבודה והשכר

עבודת הפיזיותרפיסט יכולה להיות במסגרת בתי חולים, קופות חולים, מרפאות שונות, מועדוני ספורט ובקליניקות פרטיות. מבחינת רמות השכר, פיזיותרפיסט מתחיל עשוי להשתכר לפי שעה כאשר רמות שכר של 40-60 ש"ח לשעה הן סבירות לתקופה הראשונית, מקבלי שכר גלובלי יכולים לצפות למשכורות של 4,500-7,000 ש"ח לחודש ועם הניסיון וההתקדמות בתחום רמות השכר עולות ועוברות את רף ה- 10,000 ש"ח לחודש.

יתרונות בשוק

פיזיותרפיסטים מחזיקים ביתרון בשוק העבודה כי התחום נמצא בצמיחה, יותר ויותר גורמים בקהילה הרפואית מבינים את הכוח והיעילות של פיזיותרפיה בתהליכי שיקום וגם הציבור עצמו כבר מבין את היכולות המרשימות של הטיפולים ומבקש להגיע אליהם דרך מערכות הבריאות או באופן עצמאי. התחום מוסדר בחוק והמטפלים עוברים הכשרה מקיפה ומקצועית, כמו כן יש גורמים רשמיים שמלווים את העוסקים בתחום וכל אלו מהווים יתרון וכוח עבור הפיזיותרפיסטים.

קבל מידע על לימודי פיזיותרפיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי פיזיותרפיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר