תואר שני בעבודה סוציאלית

תואר שני בעבודה סוציאלית על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

שנתיים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי אשר בתוכו ניתן לבחור תחום התמחות על פי בקשת הסטודנט ובשיתוף עם ועדת הקבלה של בית הספר.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

רמה גבוה של זיכרון בעל פה, הבנה בפסיכולוגיה, ידע בדרכי הטיפול, כתיבה וניסוח ברמה גבוה, אנגלית ברמה גבוהה.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

תקופת ההתמחות נעשית במהלך הלימודים וכוללת עבודה מעשית בשטח.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תואר ראשון בעבודה סוציאלית בממוצע ציונים של 80 לפחות, אישור אוניברסיטאי על סיום כל חובות השמיעה והגשת המטלות לתואר הראשון, שתי המלצות ממורים.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרשת זיקה חזקה מאוד למקצועות הפסיכולוגיה, מדעי החברה, הבנה בתהליכי ייעוץ ועבודה מעשית בתחום הטיפול.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

בנוסף ללימודים התיאורטיים והמעשיים התלמיד יחויב להגיש עבודת גמר מסכמת או עבודת תזה מחקרית.

תשיג לעצמך אפשרויות חדשות לפיתוח הקריירה שלך

מטרת לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית היא להעמיק אצל הסטודנט את היכולת ואת העצמאות בתחום של העבודה הסוציאלית, הסטודנטים רוכשים השכלה והכשרה נוספת בתחום הספציפי שבו הם בוחרים והעמקת הלימודים בתחום מחזקת את יכולתם לעבוד במסגרות השונות ואף להתקדם בתוך המקצוע לתפקידים בכירים יותר הכוללים בדרך כלל ייעוץ והדרכה.

התחומים המרכזיים שבהם ניתן להתמחות במהלך לימודי התואר השני הינם: תחום ארגון ומנהל הקשור לסוגיות הקשורות בארגון ותכנון שירותי הקהילה והרווחה. התחום הקליני שעוסק בהתפתחות ובהתנהגות הנורמטיבית ואבנורמלית ופיתוח דרכי התערבות וטיפול. תחום המשפחה, המתרכז בתפקוד המשפחה, תהליכים בתוך המשפחה והתערבות משפחתית. תחום ילדים ונוער המתמקד בעבודה והתערבות בנוגע לילדים ולנוער בעלי קשיים. תחום הטראומה המתמקד בעזרה ובטיפול בנפגעי טראומה ובבני משפחותיהם ועוד.

קהל יעד לתואר שני בעבודה סוציאלית

אנשים שפונים ללימודי תואר שני בעבודה סוציאלית הם בדרך כלל עובדים סוציאליים או אנשי מקצוע אחרים שבאים מתחומי העזרה והטיפול והם בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית. לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית מאפשרים התפתחות מקצועית ואפשרויות להרוויח שכר יותר גבוה, לכן עובדים סוציאליים רבים שמרגישים שהם מיצו את תחום עבודתם, אבל אינם רוצים לעזוב את מקצועות העזרה והטיפול פונים ללימודי התואר השני, כדי לאפשר לעצמם התקדמות בקריירה ושכר יותר גבוה מאשר השכר הנמוך שמשולם בדרך כלל לעובדים סוציאליים בתחום הציבורי.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

אפשרויות התעסוקה לבעלי תואר שני בתחום העבודה הסוציאלית הן רבות ומגוונות ופותחות גם דלת למקצועות הניהול והארגון במוסדות רווחה, ארגונים ציבוריים, עמותות פרטיות וגם עבודה בתחום הייעוץ הפרטי כגון טיפול זוגי, אבחון ילדים, טיפול קצר מועד, הנחיית קבוצות שיקום ועוד.

להעמיק את הידע בתחום המחקר

בנוסף להעמקת הלימודים בתחום הנבחר על ידי הסטודנט לתואר שני, הלימודים מתמקדים גם במחקר תיאורטי בתחום העבודה הסוציאלית וגם בנושאים הקשורים לניהול, כך שבוגרי התואר השני יוכלו גם להתקדם ולמלא תפקידי ניהול בתחום העבודה הסוציאלית או לעסוק במחקר והרחבת הבסיס התיאורטי.

לימודי תואר השני בעבודה סוציאלית מתחלקים לשני מסלולים: מסלול מחקרי המבוסס על לימודים תיאורטיים ולימודי פרקטיקה, בנוסף התלמיד יחויב להגיש עבודת גמר מחקרית בהנחיה של חבר סגל. במסלול ללא התיזה ישנם לימודים עיוניים ולימודי פרקטיקה והתלמיד יחויב להגיש עבודה עיונית אינטגרטיבית.

במסגרת הלימודים התלמיד יצטרך להשלים התנסות בשטח שמטרתה להעשיר את המיומנות המקצועית של התלמיד ולאפשר את יישום התיאוריה בצורה פרקטית, העבודה בשטח כוללת בדרך כלל בסביבות מאה שעות התנסות הנפרסים על פני כל שנת הלימודים.

קבל מידע על לימודי עבודה סוציאלית
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי עבודה סוציאלית
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר