תואר ראשון בעבודה סוציאלית

תואר ראשון בעבודה סוציאלית על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי מורחב הכולל במבוא במדעי החברה והרוח, שיטות מחקר, מדיניות חברתית, חקיקה ועוד.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

רמה גבוה של זיכרון בעל פה, יכולת מתמטית חזקה, חשיבה לוגית.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

במהלך הלימודים ישנה התנסות מקצועית בשדה בליווי מדריך אישי.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה עם ציון ממוצע 85, 4 יחידות אנגלית בציון 75 ומעלה, ראיון קבלה אישי וקבוצתי, ציון פסיכומטרי של 580 ומעלה.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
לימודי עבודה סוציאלית כוללים חומר עיוני רב הדורשים גם קריאת חומר אקדמי בשפה האנגלית וכתיבת עבודות.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא הרצאות פרונטאליות, הגשת עבודות בכתב ועבודה מעשית.

לדעת ולהכיר את הכלים המתאימים לעבודה סוציאלית

מטרתו העיקרית של התואר הראשון בעבודה סוציאלית, היא לתת לבוגר את הכלים ואת השיטות הדרושים לו כדי לעסוק בעבודה סוציאלית, מכיוון שעבודה סוציאלית קשורה לטיפול באנשים, הלימודים כוללים שיטות וכלים לעבודה עם אנשים מתוך מטרה לעזור להם, שיטות העזרה נשענות על תיאוריות רבות מתחום מדעי החברה כגון: פסיכולוגיה, כלכלה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה וכדומה, כאשר בנוסף ללימוד השיטות התיאורטיות ישנה התנסות מעשית בשטח כדי ליישם את התיאוריות הטיפוליות שנלמדו.

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית נחשבים ללימודים מעניינים מאוד מכיוון שהם נוגעים בתחומים מרתקים רבים מתחום הפסיכולוגיה, מדעי החברה, סוגיות משפטיות, פסיכופתולוגיה, אתיקה, משפט, מדיניות הרווחה בישראל ועוד, אבל העבודה עצמה אינה עבודה פשוטה ובמהלכה העובד הסוציאלי נתקל במקרים קשים מאוד שעליו להתמודד איתם כגון: עזרה למובטלים, עזרה למשפחות במצוקה, עזרה לנשים מוכות, עזרה לאנשים שסובלים מבעיות אלכוהול, קיפוח ועוד בעיות רבות, מול הניסיון לעזור לאותם אנשים הנזקקים לו, העובד הסוציאלי נאלץ להתמודד מול הקהילה, החברה והשלטונות ומדובר הרבה פעמים בחוויה לא פשוטה ומתסכלת.

קהל יעד לתואר ראשון בעבודה סוציאלית

אנשים שמאמינים שהייעוד שלהם בחיים הוא לעזור לאנשים אחרים במצוקתם פונים לעבודה סוציאלית, אותם אנשים יודעים שמדובר במקצוע קשה מאוד, מתסכל ולפעמים גם מלחיץ, אשר התגמול עליו הוא מועט, בעוד העומס הרגשי המוטל עליהם יכול להיות גבוה מאוד, אבל אנשים אלו פונים בכול זאת לכיוון העבודה הסוציאלית מכיוון שהם אינם יכולים להתכחש לצורך לעזור לאנשים במצוקה בהתמודדות שלהם.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

עם שיפור ההבנה של הצורך בעובד סוציאלי כמתווך בין האדם לבין החברה, ישנו ביקוש לעובדים סוציאליים לא רק בלשכות הרווחה והסעד או ברשויות המקומיות, אלא גם חברות פרטיות או ציבוריות בעלות מספר גדול של עובדים, חברות אלו מעוניינות להעסיק עובד סוציאלי אשר יעזור להם במקרים שאחד העובדים חווה מוות פתאומי של אחד מבני משפחתו, מחלה שלו או של קרוב משפחה או אירועים אחרים שיכולים לפגוע בעובד. בנוסף מקומות כגון: עמותות ציבוריות, עמותות פרטיות, ארגונים המטפלים בילדים, מתנ"סים, בתי אבות, מוסדות לשיקום וגמילה מסמים או אלכוהול, בתי ספר ועוד זקוקים לשירותם של העובדים סוציאליים.

במהלך לימודי התואר הראשון בעבודה סוציאלית הסטודנט עובר גם הכשרה מעשית אשר עוזרת לו ליישם את הכלים התיאורטיים שהוא קיבל במהלך הלימודים, ההכשרה המעשית נעשית בדרך כלל במסגרת של הדרכה אישית צמודה.

להבין כיצד להתמודד עם החברה והרשויות המקומיות

הרבה עובדים סוציאליים טוענים שהחלק הקל בעבודתם הוא הטיפול שהם צריכים לתת לאנשים אשר נזקקים לעזרתם, הבעיה האמיתית מתחילה כאשר העובדים הסוציאליים נאלצים להתמודד מול הרשויות כדי להשיג כספים, מקום מגורים, תרופות, הקלות או כל דבר אחר שאליו נזקק המטופל שלהם, במדינת ישראל ישנן בעיות תקציב חמורות אשר בדרך כלל מונעות מהרבה אנשים לקבל את העזרה שהם זקוקים לה.

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית נוגעים גם בתחומים אלו, העובד הסוציאלי לומד את החוקים הנוגעים לזכויות ולחובות של המדינה והרשויות בנוגע לתפקיד שלו, מבחינת ההיבט המשפטי, מדיניות הרווחה בישראל, תפקוד ארגוני הרווחה ועוד.

קבל מידע על לימודי עבודה סוציאלית
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי עבודה סוציאלית
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר