מידע הכרחי למועמד לסיעוד

מידע הכרחי למועמד לסיעוד

  • ה"חולה הוירטואלי" היא תוכנת אינטרנטית חדשה, אשר מסייעת לסטודנטים לצבור ידע וניסיון מעשי בעבודה מול חולים, זאת באמצעות תוכנת מחשב אינטראקטיבית שמטרתה טיפול ב"חולה וירטואלי" לפני הטיפול בבני אדם. התוכנית כפי שפורסם באתר דוקטורס, היא פרי פיתוח ויוזמה של פרופ' אריה אוליבן ומטרתה לשפר את הידע המעשי של הסטודנטים בנוסף לידע העיוני. הסטודנטים יכולים לשבת בבית מול המחשב ולתרגל את הליך העיבוד של חולים עם מחלות שונות. על צג המחשב מופיעה תמונה של חולה עם תסמינים מסוימים, הסטודנטים מקלידים את השאלות ועליהן משיב המחשב כפי שהחולה האמיתי היה משיב, התוכנה כוללת גם קטעני אודיו ווידאו המאפשרים תרגול של הבדיקה הרפואית.
  • מאז שנת 2000 ישנה ירידה של 13% ביחס שבין מספר מיטות האשפוז הפנויות לכל 1,000 בני אדם במחלקות הכלליות, המגמה חמורה במיוחד במחלקות האשפוז הכללי והאשפוז הפסיכיאטרי, מצד שני מספר ימי האשפוז של המטופלים ירד.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • עקב עלייה בהיקף הבקשות שהוגשו על ידי ניצולי שואה להחזרים כספיים על הוצאות הבריאות, הקרן לרווחת ניצולי שואה הודיעה שאינה יכולה לעמוד במספר הבקשות הרב. העלייה במודעות לזכויותיהם של ניצולי שואה בעקבות מסע הפרסום הממשלתי הנרחב, הביאה לעלייה דרמטית בניצולי שואה שפונים לקבלת סיוע כספי מהקרן, בעקבות המחסור שנוצר, הקרן נאלצת לטפל במקרים דחופים בלבד. הפניות למוקד המידע במשרד לאזרחים ותיקים הגיעו ללמעלה מ- 40 אלף פניות של ניצולי שואה הזקוקים לסיוע מהקרן. במשרד האוצר מסרו בתגובה למגזין מעריב כי בשנה האחרונה הקרן תוקצבה ביותר מ- 150 מיליון שקלים ומשרד הרווחה הוסיף 20 מיליון שקלים נוספים כדי לסגור את הפערים.
  • חברת הביטוח הראל מנהלת בתקופה האחרונה מלחמת חורמה נגד לאה סולמי בת ה- 90 שמקבלת קצבת סיעוד בסכום של 2,762 ₪, סולמי שילמה פרמיות עבור פוליסת סיעוד בחברת הראל יותר משלוש שנים, אבל חברת הביטוח הראל מסרבת להמשיך לתת לה את הקצבה כי סולמי נעשית כל שנה יותר ויותר צעירה ויותר בריאה, חברת הראל מצוידת בחוות דעת מקצועית של רופא ואחות מוסמכים הודיעה ללאה סולמי כי היא הבריאה ואינה זכאית לתשלום קצבת הסעד. השופטת שבדקה את התביעה קבעה שאי אפשר לסמוך על חוות הדעת שהציגו נציגי הראל.
  • בטיפת חלב הפסיקו את בדיקות השמיעה לתינוקות בעקבות הצלחת התוכנית לביצוע סקר שמיעה לילודים כבר בעת האשפוז בבית החולים, בעקבות השינוי 95% מהילודים נבדקים בבדיקת השמיעה כבר בבית החולים, בית החולים אחראי להפנות תינוקות לאבחון שמיעה במקרה של תגובה לא תקינה לבדיקה ולהפניית ילדים עם גורמי סיכון לחירשות למעקב במוכן האודיולוגי.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • סיעוד חולה נפש בהוצאת דיונון
  • מדריך מרק לתסמיני מטופלים
  • מערכת הבריאות בישראל הוצאת עם עובד
  • עקרונות הטיפול הכירורגי הוצאת רמות

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי סיעוד?
ניתן ללמוד סיעוד במספר מסלולים: לימודי סיעוד לתואר ראשון הנמשכים בין שלוש לארבע שנים, מסלול הסבת אקדמיים לסיעוד הנמשך בדרך כלל שנתיים, מסלול לימודי השלמה לאחיות מעשיות הנמשך כשנתיים.

האם יש התמחות במקצוע?
רוב מסלולי לימודי הסיעוד כוללים התמחות מעשית במחלקות באחד ממוסדות הבריאות הציבוריים בארץ, הסטודנט יכול לבחור התמחות ספציפית הקרובה ללבו כגון: התמחות במחלקת חדר מיון, התמחות במחלקת ילדים, התמחות כאח או אחות חדר ניתוח, התמחות בסיעוד קשישים וכדומה.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי סיעוד?
שכר הלימוד תלוי במסלול הלימוד שתבחרו, שכר הלימוד ללימודי סיעוד לתואר ראשון עומד כיום על כ- 13,000 ₪ לשנה באוניברסיטאות הציבוריות.

האם תנאי הקבלה למסלול ללימודי סיעוד קשים?
תנאי הקבלה כוללים בדרך כלל ממוצע של ציוני תעודת הבגרות עם ציון הבחינה הפסיכומטרי ביחד עם ראיון קבלה אישי הבודק את התאמת המועמד למקצוע מאתגר זה, ברבים ממוסדות הלימוד ישנה העדפה למועמדים בעלי הציונים הגבוהים יותר כאשר הדרישה היא לציון מעל 90 בבגרות ומעל 530 נקודות בפסיכומטרי.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על לימודי סיעוד
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי סיעוד
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר