להיות אחות

בעל המקצוע

כולנו יודעים היום שקיים מחסור חמור מאוד באחים ובאחיות בבתי החולים, מחסור זה גרם לאחרונה למשרד הבריאות להציע מימון של 80% ולפעמים יותר מכך בלימודי הסיעוד שנמשכים שנתיים וחצי, בתמורה למימון הנדיב הסטודנטים יצטרכו להתחייב לעבוד במשך ארבע שנים בבתי החולים הציבוריים. עבודת הסיעוד במיוחד בבתי החולים הציבוריים נחשבת לאחת העבודות התובעניות והקשות ביותר הקיימות במגזר הציבורי. עקב הדרישה הרבה לעובדים מקצועיים בתחום הסיעוד גם השכר של האחים והאחיות עומד לעלות בשנים הקרובות. מקצוע הסיעוד אינו רק מקצוע, אלא דרך חיים שבה האח או האחות הופכים לשותפים לרגעים משמעותיים וקריטיים ביותר בחייו של החולה או המטופל, המקצוע מעניק המון אתגר מצד אחד לעובדים אבל מצד שני הוא נותן המון סיפוק ותחושת התעלות מהאפשרות להעניק חסד וטיפול לאנשים שזקוקים לכך יותר מכל. מקצוע הסיעוד מבטיח לכם תחושה של אושר והוא קשור פעמים רבות לא רק לשיפור איכות החיים של המטופל אלא אף להצלת חיי אדם, במהלך עבודתם נתקלים האחים והאחיות במגוון רחב של מקרים ואנשים ואין ספק שעבודתם אינה משעממת אפילו לא לרגע אחד בלבד.

איך נראה יום עבודה

עבודת האח או האחות בבתי החולים היא עבודה בתנאים גמישים שבה האחות או האח יכולים לבחור את היקף המשרה ואת סוג המשמרות שהם מעונינים לעבוד בהם. בתורנויות בבתי חולים הציבוריים האחות מגישה עזרה לרופאים שעמם היא עובדת במשמרת ועוזרת לחולים המאושפזים במחלקות השונות, העזרה היא עזרה פיזית במתן תרופות, הכנת עירויים, לקיחת בדיקות, ליווי, רחצה, חלוקת אוכל ועזרה נפשית בתמיכה במצבים של מצוקה וחוסר אונים. במסגרת עבודתם נתקלים האחים והאחיות במגוון רחב של אנשים מהאוכלוסייה הנזקקים לעזרתם המקצועית, העבודה דורשת המון אמפטיה, סבלנות ורגישות למצוקת החולים, במיוחד בתנאים לא פשוטים שבהם בתי החולים סובלים מעומס חולים וממחסור במיטות פנויות. חולים רבים מדווחים על קשרים מיוחדים שנרקמו בינם ובין האחיות שטיפלו בהם בתקופת אשפוזם והם אסירי תודה על הטיפול ותשומת הלב. העבודה היא בדרך כלל עבודה פיזית הכרוכה בעמידה על הרגליים למשך שעות ארוכות בתנאים לא פשוטים.

התמחויות

במסגרת הלימודים ניתן לעבור מספר קורסים ספציפיים של התמחות כגון: טיפול בחולה המבוגר במחלקות כלליות, טיפול בילדים המאושפזים במחלקות השונות, אחות סיעודית, סיעוד האישה ברצף החיים, סיעוד בבריאות הנפש, סיעוד במצבים דחופים ועוד, הלימודים במקצוע זה, אף פעם אינם נגמרים וניתן לאורך כל השנים לקחת קורסים נוספים אשר ירחיבו את ההתמחויות שלכם.

שוק העבודה והשכר

משכורת האחות הסיעודית נעה בין 7,000 ₪ לחודש ל- 10,000 ₪ בחודש ואף יותר מכך, נראה שהמצוקה הקיימת של אחים ואחיות בבתי החולים, תגרום למשרד הבריאות להציע בשנים הקרובות משכורות גבוהות יותר.

יתרונות בשוק

למקצועות הסיעודיים יהיה תמיד ביקוש ולכן בוגרי לימודים במסלולים אלו יכולים לדעת שתמיד תהיה להם עבודה בתחום במגזר הציבורי והפרטי, ניתן גם להתקדם בתפקיד תוך כדי עבודה ואף לשלב לימודים בעבודה וכך להעלות את מגוון אפשרויות התעסוקה בתחום ולהתקדם אף לעמדות ניהול בכירות.

קבל מידע על לימודי סיעוד
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי סיעוד
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר