לימודי סיעוד

לימודי סיעוד מתאימים לסטודנטים שמעוניינים לחוש סיפוק מהקריירה שלהם. עובדי סיעוד מעניקים סיוע, עזרה וטיפול למי שהכי זקוק לכך. בואו לקרוא מדוע מי שבוחר לתרום לחברה מרוצה מבחירתו לאחר מכן.

אחות מסייעת למשפחת המטופל
צילום: FEMA Photo Library

המילה סיעוד פירושה ניתנת עזרה לכל מי שזקוק לכך, החל מלסעוד חבר בשעת מחלה או צרה וכלה בסיעוד כמקצוע הכולל בתוכו עבודות כגון: אחות או אח, סניטר בבית חולים, מטפלת בבית החולה, עבודה סוציאלית ועוד. האוכלוסייה המזדקנת בארץ ובעולם מעלה את הביקוש ואת הצורך במקצוע הסיעוד, יותר ויותר אנשים מעדיפים להישאר בבית בזמן ההחלמה בליווי של אח או אחות מקצועיים, מאשר להתאשפז בבית חולים. קשישים רבים מעדיפים להישאר בביתם הפרטי בליווי של מטפלת סיעודית, ולא לעבור למגורים בבית אבות שהם אינם מכירים.

סיוע לאנשים שבאמת זקוקים לך

המטרה העיקרית של לימודי הסיעוד היא כמובן להכשיר את הסטודנטים לטפל בחולים ובתשושים בצורה הטובה ביותר. מכיוון שמקצוע הסיעוד כולל גם עבודה צמודה לחולה ויחסי מטפל מטופל, ניתן במסגרת הלימודים גם דגש על ההבנה של הקשר המיוחד שנוצר בין המטפל הסיעודי לבין המטופל. תואר ראשון בלימודי סיעוד כולל קורסים כגון: מבוא לפסיכולוגיה, ניהול, שיטות מחקר, אנטומיה, יסודות הסיעוד, ביולוגיה של התא, מבוא לביופיזיקה, מיקרוביולוגיה, סטטיסטיקה ועוד. לימודי תואר שני בסיעוד, מרחיבים סוגיות מרכזיות במקצוע הסיעוד, בנוסף לפיתוח מיומנויות מחקריות.

בנוסף ללימודים אלו, הסטודנט מקבל כלים לפיתוח חשיבה אנליטית וביקורתית. תכנים נוספים בלימודים לתואר שני בסיעוד קשורים לטיפול ולאמצעים לקידום איכות החיים במצבים של בריאות ושל חולי תוך התמקדות בן השאר בחולים במחלות סופניות או מחלות כרוניות. אפשר לומר שמי שמתאים ללימודי סיעוד יודע זאת, מדובר על אנשים שרק רוצים לתת, לעזור ולגרום לאחרים להרגיש טוב יותר, אותם אנשים שמרגישים שטיפול באנשים אחרים הוא שליחות בעבורם.

עוד מסלולים ללימודי סיעוד

תחומי התמחות בלימודי סיעוד


להיות אחות – צפי בוידאו

בלימודי סיעוד ישנם מספר מסלולים והתמחויות, אפשר לעשות מסלול תואר ראשון בסיעוד יחד עם תעודת אחות מוסמכת, ישנו מסלול של הסבת חובשים צבאיים למקצוע הסיעוד, השלמה מאחות מעשית לאחות מוסמכת ועוד. בנוסף ישנה אפשרות לבחור במסלול התמחות בסיעוד כגון: אחות טיפול נמרץ, אחות במחלקת ילדים, אחות מיילדת, אחות חדר ניתוח ועוד.

לימודי סיעוד עם התמחות במחלקת חדר מיון

מחלקת חדר מיון, מן הסתם נחשבת למחלקה העמוסה, הלחוצה ביותר, שנדרשת להתמודד גם עם מצבי לחץ פתאומיים, עם עומס רב ועם לחץ נפשי גדול מצד האנשים שזקוקים לטיפול חירום ומצד בני משפחתם, אחות במחלקה זו לומדת מה הן הדרכים הכי טובות להתמודד עם מצבים לא פשוטים אלו.

לימודי סיעוד עם התמחות במחלקת ילדים

ילדים זקוקים להמון סבלנות והבנה, בניגוד למבוגרים הם לא תמיד יכולים לומר מה מפריע להם, והשהות בבית החולים היא לא פשוטה בעבורם. אחות במחלקת ילדים לומדת כיצד לדבר עם הילדים המאושפזים במחלקה, כיצד לנהל קשר עם ההורים ובני המשפחה האחרים ועוד.

משך זמן לימודי סיעוד

לימודי סיעוד לתואר ראשון אורכים בין שלוש לארבע שנים וניתן לעשות גם מסלול השלמה בסיעוד לתואר ראשון. כדי לעסוק במקצוע חייבים הסטודנטים לעבור בהצלחה את בחינות הרישוי הממשלתיות של משרד הבריאות. בוגרים בעלי תואר ראשון בסיעוד או אחיות מוסמכות יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בסיעוד, הלימודים לתואר שני בסיעוד אורכים כשנתיים.

מקצוע הסיעוד זאת בכלל לא שאלה של בחירה


פלורנס נייטינגייל – מייסדת המקצוע

פלורנס נייטינגייל נולדה ב- 12 במאי בשנת 1820 והייתה המייסדת של מקצוע הסיעוד, כפי שאנחנו מכירים אותו היום. פלורנס נייטינגייל נמשכה מגיל צעיר מאוד אל מקצוע הסיעוד והרגישה שזהו הייעוד שלה. דמותה של פלורנס נייטנגייל משמשת כדמות מופת לא רק בזכות הישגיה המרשימים, אלא בעיקר בזכות הרגשת החמלה שלה כלפי החולים, במחויבות שלה לטפל בהם ובמאבק שלה לשפר את זכויות החולים ואת הטיפול שמקבלים העניים בחברה.

הבחירה במקצוע הסיעוד, שנחשב למקצוע קשה ולעיתים אף כפוי טובה, ודורש טיפול אינטנסיבי בחולה או באדם התשוש, היא לא שאלה של בחירה אלא תחושה של שליחות. מדובר במקצוע שדורש סבלנות והקרבה רבה, אבל התמורה הרגשית היא עצומה. אם אתה מרגיש שהייעוד שלך הוא לטפל בחסרי הישע, מקצוע הסיעוד נועד במיוחד בשבילך. תמיד ישנה דרישה לאח או אחות בבתי החולים, בבתים פרטיים, במרפאות, בבתי האבות ובמרפאות הפרטיות. בנוסף אפשר להמשיך ללימודים מתקדמים ולעסוק גם בעבודה סוציאלית, הוראה ובמחקר.

קבל מידע על לימודי סיעוד
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי סיעוד

תנאי קבלה ללימודי סיעוד: מעודכן ל-2015 תנאי קבלה ללימודי סיעוד באוניברסיטת תל אביב - הקבלה מותנית בזכאות לתעודת אחות מוסמכת. יש צורך בציון פסיכומטרי 500. תנאי קבלה ללימודי סיעוד בבן גוריון - הקבלה היא על סמך ראיון. יש צורך בציון פסיכומטרי 550 תנאי קבלה ללימודי סיעוד באוניברסיטת להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד לסיעוד מידע הכרחי למועמד לסיעוד ה"חולה הוירטואלי" היא תוכנת אינטרנטית חדשה, אשר מסייעת לסטודנטים לצבור ידע וניסיון מעשי בעבודה מול חולים, זאת באמצעות תוכנת מחשב אינטראקטיבית שמטרתה טיפול ב"חולה וירטואלי" לפני הטיפול בבני אדם. התוכנית כפי להמשך קריאה »
להיות אחות בעל המקצוע כולנו יודעים היום שקיים מחסור חמור מאוד באחים ובאחיות בבתי החולים, מחסור זה גרם לאחרונה למשרד הבריאות להציע מימון של 80% ולפעמים יותר מכך בלימודי הסיעוד שנמשכים שנתיים וחצי, בתמורה למימון הנדיב הסטודנטים להמשך קריאה »
תואר שני בסיעוד "בשביל חסד העולם מתקיים"
תואר שני בסיעוד צילום: mricon
לימודי תואר שני בסיעוד מקנים מיומנויות מחקריות סביב שתי מטרות עיקריות, האחת פיתוח חשיבה ביקורתית והקניית כישורי מחקר, והשניה הקניית ידע ותוכן להמשך קריאה »
תואר ראשון בסיעוד ללמוד מקצוע עם לב ונשמה
תואר ראשון בסיעוד צילום: Vladimir Morozov
הלימודים מייעדים הקניית כלים אקדמיים, מיומנויות וידע מקצועי בתחום הסיעוד. לימודי הסעד ניתנים להכשרה במספר אופנים: מסלול תואר ראשון להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי סיעוד
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר