לימודי אירידיולוגיה

לאבחן מחלות דרך התבוננות בקשתית העין

המאמינים בשיטת האירידיולוגיה טוענים שניתן לאבחן את מצבו הבריאותי של המטופל על פי התבוננות בתבנית, בצבע ובתכונות נוספות של קשתית העין. המרפאים האירידיולוגים אשר מתבוננים בקשתית העין של המטופל משווים את התוצאות שנצפו למפות של קשתית העין אשר ברשותם ובאמצעות השוואה זו הם יכולים לאבחן מה מצבו של החולה ומאלו בעיות הוא סובל. האירידיולוגים טוענים שניתן לראות כל דבר באמצעות קשתית העין, כולל גם טראומה נפשיות או פיזיות, רגישויות, אלרגיות, בעיות קיימות, בעיות גנטיות ועוד.

האירידיולוגיה בארץ נחשבת לחדשה יחסית, לעומת דרכי ריפוי אלטרנטיביים אחרות כגון: רפלקסולוגיה, דיקור סיני, הומיאופתיה, פרחי באך, רייקי ועוד. לכן היא רק בתחילת דרכה מבחינת המודעות הציבורית לנושא. גם כאן בדומה לשיטות אלטרנטיביות אחרות, שיטת האירידיולוגיה שנויה במחלוקת, הרופאים הקונבנציונאליים טוענים שאי אפשר לאבחן חולה רק על פי הסתכלות ברשתית ואילו המרפאים האלטרנטיביים, מביאים הוכחות רבות לאנשים שנרפאו באמצעות אבחון מדיוק בשיטת האבחון האירידיולוגית.

מטרת לימודי אירידיולוגיה

מטרת לימודי האירידיולוגיה, היא לתת למטפל את כל הכלים והניסיון כדי לאבחן וגם לרפא אדם באמצעות; תשאול נכון, התבוננות בקשתית העין והשוואתה למפות אחרות של קשתית העין. אנשים רבים סובלים מבעיות מסוימות אשר מקורן אינו ידועה, הסיבות לדוגמה לכאב ראש יכולות להיות רבות כגון: לחץ דם, בעיות ראייה, מגרנה, תזונה לא נכונה ועוד, האבחון האירידיולוגי יכול לזהות את מקור הבעיה ולנסות לטפל בה. במהלך הלימודים הסטודנט בדרך כלל מקבל כלים תיאורטיים ובנוסף גם אפשרות להתנסות מעשית בליווי של מאבחן מומחה ומקצועי בשיטת האירידיולוגיה.

לימודי האירידיולוגיה כוללים נושאים כגון: סוגי העיניים, מבוא לאירידיולוגיה על פי האסכולות השונות, הכרת מפות קשתית העין וזיהוי ההבדלים ביניהן, לימוד לזהות את הסימנים השונים שבתוך האישונים וחשיבותם, לימוד לזהות את הסימנים האירידיולוגיים בקשתית העין ומשמעותם מבחינה רגשית ומבחינה פיזית, אבחון האישיות של המטופל, הצגת מקרים שונים ודרכי הטיפול בהם, התנסות מעשית ועוד.

קהל יעד ללימודי אירידיולוגיה

לימודים אלו מתאימים למטפלים האלטרנטיביים שרוצים לרכוש כלים נוספים לזיהוי ואבחון של בעיות בצורה הוליסטית. כמו כן, הלימודים מתאימים גם לאנשים הסקרנים לגביי הרפואה האלטרנטיבית בכלל ולגביי האבחון האירידיולוגי בפרט.

תחומי האבחון בלימודי אירידיולוגיה

לימודי האירידיולוגיה עוזרים למטפל לאבחן ולרפא מחלות שונות כגון: דלקות פרקים, כולסטרול, טראומה פיזית או טראומה נפשית, מערכות הנשימה, מערכת העיכול, מערכת הלימפה, סכרת ועוד.

אבחון מחלת הסכרת

אבחון בשיטת האירידיולוגיה יכול לזהות את האפשרות להתפרצות מחלה הסכרת, עוד לפניי שהיא מתפרצת וגומרת לאין ספור בעיות ולצורך מתמיד בטיפול תרופתי, לאחר אבחון המחלה באמצעות שיטת האירידיולוגיה, ניתן לנסות לאזן את מינון הסוכר בגוף באמצעות דיאטה מתאימה ולנסות למנוע את התפרצות המחלה.

אבחון טראומה נפשית

אנשים רבים אינם מודעים להשלכות הרבות שיש לטראומה נפשית על מצבם הבריאותי, אנשים אלו גם אינם נוטים לקשר בין טראומה נפשית לבין הבעיות הפיזיות שמהן הם סובלים, שיטת האבחון האירידיולוגי טוענת שכל טראומה נפשית או פיזית, מקבלת סימן חדש על קשתית העין ולכן ניתן לזהות אותה ולנסות לטפל בה וכתוצאה מכך לפתור את הבעיות הפיזיות שמהן סובל המטופל.

משך זמן לימודי אירידיולוגיה

משך זמן לימודי אירידיולוגיה הוא בין שלושה חודשים לחצי שנה. ברוב המוסדות ניתנים הכלים והתיאוריה לאבחון באמצעות קשתית העין בנוסף לניתוח מקרים אמיתיים. ישנם מקומות שנותנים אפשרות להתנסות מעשית במהלך הלימודים במרפאות השונות או בבתי החולים.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי אירידיולוגיה

התחום של הרפואה האלטרנטיבית תופס מקום חשוב מאוד בארץ, בוגר שמסיים לימודי אירידיולוגיה, יכול להשתלב בעבודה במרפאות השונות לטיפול אלטרנטיבי ברחבי הארץ, או להיות מאבחן פרטי בתחום.

בוא להכיר דרך חדשה עתיקה לאבחון אנשים

תורת האירידולוגיה נחשבת לאחת מתורות האבחון העתיקות ביותר, האדם הראשון שגילה את הקשר המדעי בין פגיעה להופעת סימן שלה על קשתית העין היה ד"ר וון וואזקלי. בשנת 1840 טיפל ד"ר וון וואזקלי בכנפו השבורה של ינשוף, להפתעתו גילה הרופא שבמהלך השבר של הכנף הופיע בעינו של הינשוף נקודה שחורה, בזמן שהד"ר טיפל בכנף השבורה של הינשוף החלו להופיע סיבים בהירים על אותה נקודה שחורה, כאשר הכנף החלימה נעלמה גם הנקודה השחורה מעינו של הינשוף. ד"ר וון ווזאקלי החל לבדוק תופעה זו אצל מטופליו, הוא בדק כיצד נראית הקשתית של המטופל לפניי ביצוע הניתוח ואחריו וגילה שיש שינויים קבועים במראה של הקשתית, בעקבות לימודים אלו החל הד"ר לשרטט מפות של קשתית העין ולהעמיק בנושא.

כיום ישנה אפשרות לבצע אבחון אירידולוגי באמצעות מכשיר האירסקופ הדיגיטלי, מכשיר זה מאפשר צפייה בקשתית העין, על גבי מסך המחשב ויש הטוענים שהמכשיר עוזר לאבחון מדויק יותר ולהתבוננות בשינויים ממשיים בקשתית וכן לבצע מדידות מדויקות כדי לעקוב אחר השינויים. ההתבוננות והמעקב אחר השינויים משקפים את השינוי במצבו הפיזי והרגשי של המטופל. "העיניים הם הראי לנפש האדם" אומר המשפט הידוע, ואם אתה רוצה להבין כיצד זה קורה בדיוק, לימודי אירידולוגיה הם התשובה שלך.

סרטון על אירידיולוגיה

בסרטון הבא תקבלו מידע נוסף על תחום האירידיולוגיה: