לימודי אופטיקה

לימודי אופטיקה נחשבים לתחום בתוך לימודי הפיזיקה ומטרתם ללמוד את התכונות ואת ההתנהגות של האור בנוסף להשפעתו וליחסי הגומלין של האור עם חומרים שונים.

לימודי אופטיקה בכדי להגיע במהירות לעסק משלך

לימודי אופטיקה
צילום: tompagenet

מדע האופטיקה מסביר ומדגים את עקרונות האופטיקה. בארץ ניתן ללמוד אופטיקה כקורס נפרד לרכישת מקצוע האופטיקה וגם כחלק מלימודי הפיזיקה לתואר ראשון ושני. אנשים רבים מתעניינים בלימודי האופטיקה כאפשרות לרכישת מקצוע עצמאי תוך זמן קצר. מקצוע האופטיקה נחשב למקצוע פרה-רפואי והוא נמצא תחת פיקוח האגף להכשרה מקצועית של משרד הת.מ.ת.

לימודי האופטיקה למקצוע אופטיקאי מתרכזים בעיקר בתחומים הללו: תורת האור, הפסיכולוגיה של הראייה, כלים ומכשירי עבודה, קביעת מדידות, אופטיקת הראייה, אתיקה מקצועית, עדשות, האנטומיה של איבר הראייה ועוד. אנשים רבים המתעניינים בתחום אינם יודעים מהו ההבדל בין אופטיקאי לאופטומטריסט, אופטומטריסט הוא איש מקצוע אשר מורשה לבצע את בדיקות הראייה, לאפיין את הבעיה ולהכריז על הטיפול המתאים. האופטיקאי הינו איש מקצוע אשר מכין את עדשות הראייה על פי מרשם ויכול למכור משקפיי ראייה ללקוחות השונים.

מטרת לימודי מקצוע האופטיקה

מטרת קורס האופטיקה היא להכין את הבוגר לבחינת הרישוי הממשלתית ל"אופטיקאי סוג 2" ובנוסף להקנות לבוגר מיומנות, כלים וידע מקצועי לעבודה כאופטיקאים עצמאיים. בנוסף להכנה לבחינת הרישוי הממשלתית, על הבוגר להכין בסיום לימודיו פרויקט גמר, אשר יביא לידי ביטוי את כישרונו ואת הבנת ויישום החומר שנלמד במהלך הקורס. משך הזמן של לימודי אופטיקה הינו כשנתיים והלימודים כוללים גם סיורים במעבדות אופטיקה וחנויות וגם התנסות מעשית של התאמת משקפיים ללקוח.

לימודי קורס אופטיקה נחלקים לשני שלבים לימוד מעשי ולימוד מקצועי

בתחום הלימוד המעשי נלמדים נושאים כגון: קביעת מדידות אנטומיות, כלים ומכשירים המלווים את עבודת האופטיקאי, הכנת עדשות לפי מרשם נתון, הרכבת עדשות, קביעת מדידות גיאומטריות, בטיחות בעבודה, תופעות אופטיות, כיצד עובדת העדשה ועוד. במסגרת הלימודים העיוניים נלמדים בין השאר הנושאים הבאים: האנטומיה של העין, שיווק ממוחשב, אתיקה מקצועית, תורת האור, סוגי עדשות, הפסיכולוגיה של הראייה.

קהל יעד ללימודי אופטיקה

אנשים המחפשים אפשרות לפתוח עסק עצמאי ומשגשג בתחום המשלב אופנה ושירות לקוחות. היתרון שבלימודי האופטיקה הוא שמיד עם תום לימודי הקורס, אפשר להתחיל לעסוק בתחום ללא צורך בסטאז', או בניסיון קודם מכיוון שהקורס עצמו מעניק הכשרה מעשית הכוללת בין השאר גם התנסות בהתאמת משקפיים ללקוחות.

נושאים בלימודי אופטיקה

בארץ ישנם 2 סוגים של אופטיקאים; אופטיקאי סוג 1 – אשר יכול לעסוק במקצוע האופטיקה רק בפיקוח של אופטיקאי בכיר ואופטיקאי סוג 2 – אשר יכול לעסוק במקצוע לבדו וגם לקבל רישיון לפתיחת עסק עצמאי.

קורס ביקורת אופטיקה

תעשיית האופטיקה בישראל נחשבת לתעשייה מפותחת מאוד אשר מייצרת ומפתחת מערכות אופטיות רבות ומגוונות. מערכות אלו דורשות בחינה וביקרות בנושאים הקשורים לתחום האופטיקה. אנשי הבטחת איכות וביקורת שרוצים לעשות הסבה לתחום האופטיקה ימצאו את הקורס כמתאים מאוד בעבורם.

משך זמן לימודי אופטיקה

משך זמן לימודי אופטיקה הוא כשנתיים והם כוללים גם הכנה לבחינות הרישוי הממשלתיות בעבור קבלת דרגת אופטיקאי סוג 2. כדי להתקבל ללימודי אופטיקה על הנרשם לעבור ראיון בועדת קבלה, להיות בוגר 12 שנות לימוד ולעבור מבחן כניסה הכולל בדיקת ידע, באנגלית, מתמטיקה, פיסיקה והבנת הנקרא. בנוסף לקורס האופטיקה או במקביל אליו, באם הינכם מעוניינים לפתוח עסק עצמאי למכירת משקפי ראייה, עדשות מגע משקפי שמש ואביזרים נלווים, מומלץ גם לקחת קורסים הקשורים למכירות ושיווק, יזמות, ניהול עסק ושירות לקוחות.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי אופטיקה

לימודי האופטיקה מתאימים לכל אדם שרוצה לפתוח עסק מצליח בתחום שתמיד יהיה רלוונטי – תחום משקפי הראייה ומשקפי השמש.

לימודי אופטיקה – התשובה הבטוחה לעסק מצליח בשבילך

אנשים רבים שהינם יזמים בנשמתם, רוצים לפתוח במהירות עסק מצליח משל עצמם, אותם אנשים רוצים מצד אחד עסק מקצועי ומיומן ומצד שני, אינם רוצים ללמוד ארבע שנים לקבלת תואר, או להתמחות בסטאז' ולצבור שנים של ניסיון לפניי שהם יוכלו לפתוח את העסק שלהם. לימודי האופטיקה יכולים להוות פתרון מושלם בעבור אותם אנשים. הסיכויים להצלחת העסק בארץ הינם גבוהים במיוחד, בגלל הצורך הרב, במדינה מוארת כמו שלנו, במשקפי שמש. בנוסף גם העובדה שיותר ויותר אנשים זקוקים למשקפי ראייה, מבטיחה פרנסה בשפע.

המודעות הגוברת בארץ לאנשי מקצוע גם בתחום האופטיקה, גורמת לאנשים לחפש חנויות ובתי עסק, שיכולים להציע להם מצד אחד משקפיי ראייה או משקפי שמש איכותיות ומצד שני שירות מקצועיות ואדיבות. אם אתה מרגיש שברצונך להיות בעל עסק משגשג משלך, וביכולתך לתת שירות סבלני מקצועי ואדיב ללקוחות שלך, תוכל לשקול לימודי אופטיקה לתעודת אופטיקאי רמת 2 כדי שתוכל לפתוח לך במהירות עסק מכניס משלך. כדי לקדם את העסק שלך מומלץ גם לשקול לימודי שיווק, יזמות וניהול וזאת כדי לתת לעסק שלך את כל הסיבות הטובות להצליח. נקודה חשובה נוספת בפתיחת עסק מלבד הידע, המקצועיות ושירות הלקוחות, היא בחירה טובה של מיקום ולכן כדאי לעשות עבודה הכנה טובה לפניי פתיחת העסק שלך למכירת משקפי ראייה, עדשות מגע, משקפי שמש וציוד נלווה.

קבל מידע על לימודי אופטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי אופטיקה

מידע הכרחי למועמד לאופטיקה עובדות על תחום הלימודים קורסים באופטיקה מקנים הסמכה של אופטיקאי סוג 1 או סוג 2, כאשר סוג 2 הוא הבכיר יותר ומאפשר עבודה בתפקידים רבים ובכירים יותר. בוגר תואר ראשון באופטומטריה מקבל תואר מיוחד לתחום, להמשך קריאה »
להיות אופטיקאי להיות אופטיקאי אופטיקאי הוא בעל מקצוע שניחן בידע מקיף לגבי נושא הראייה ואמצעים לשיפורה. האופטיקאי עוסק במקצוע שימושי ומבוקש וכן משלב בעבודתו היבטים של אופנה, שיווק וכמובן סיוע לאנשים לשפר את חיים, בכך שהוא משתמש להמשך קריאה »
לימודי אופטומטריה שילוב מצוין בין מתן פתרון לבעיות ראייה לבין עסק מצליח
לימודי אופטומטריה צילום: lrargerich
מקצוע האופטומטריה נועד כדי לתת פתרון לבעיות הראייה השונות, לכל טווחי הגילאים, אשר פוגעות ביכולות הראייה כגון, להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי אופטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר