קורס תקשורת חזותית

קורס תקשורת חזותית – מעצבים את החזית

המונח "תקשורת חזותית" הוא השם הכולל לכל התחום העוסק בהעברת מסר תקשורתי לקהל יעד על ידי תמונה, טקסט, גרפיקה, איור או עיצוב. תפקיד המעצב הגרפי הוא להביא לידי ביטוי חזותי מסר שיווקי, בצורה אסתטית ומושכת את העין, על ידי שימוש בטקסטים, ציורים, גרפיקה, או תמונות ובאמצעות כך להסב את תשומת הלב של קהל היעד למוצר, או המסר המעובר על ידי המעצב הגרפי. העיצוב הגרפי בא לידי ביטוי כמעט בכל תחום בחיינו, אבל במיוחד על אריזות של מוצרים, פרסומים שונים במדיות השונות הכוללים גם שלטים וכרזות, עיצוב ועימוד כתבי עת וספרים, איורים, בניית אתרים באינטרנט, פרסומות באינטרנט, סרטי אנימציה וכו'. אפשר לומר שתפקיד המעצב הגרפי נחוץ בכל תחום בו מופיע טקסט כתוב המיועד לקהל יעד כלשהו.

מטרות הקורס

הקורסים לתקשורת חזותית מתאימים לכל אלו המעוניינים לעסוק בתחום זה, מבלי לרכוש תואר אקדמי. קורס זה מתאים גם לאנשים העובדים במקצועות מקבילים ורוצים להעשיר את הידע שלהם, או להשלים אותו על ידי לימוד התקשורת החזותית, הגרפית בהתאם לשינויים המתרחשים בה היום. מטרת הקורס היא להעניק לסטודנטים ידע תיאורטי בכל הנוגע לעולם העיצוב החזותי וידע מעשי מעמיק בכל הנוגע לשימוש בתוכנות הגרפיות השונות.

הנושאים הנלמדים בקורס

הנושאים העיקריים הנלמדים בקורס תקשורת חזותית הם בדרך כלל: תולדות העיצוב, איור, טיפוגרפיה, עיצוב אריזות, העיצוב על ידי מחשב ויישומי המחשב, פרסום, קופירייטינג, שיווק, ניהול וארגון, וכמובן בניית תיק עבודות מקצועי שיעזור להשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הקרוס.
במסלול לימודים הנמשך ארבע שנים, בדרך כלל לתואר, הלימודים הם מעמיקים יותר וכוללים בנוסף לנושאים הרשומים לעיל גם: תורת הצבע, תורת הקומפוזיציה, דרכים שונות להעברת מסר, צילום, טכניקות הדפסה שונות, יסודות האיור, חשיבה גרפית, הכרת תוכנות גרפיות למחשב בצורה מעמיקה יותר, אמנות פלסטית, יסודות השפה החזותית, מולטימדיה, עיצוב לטלוויזיה ולאינטרנט ועוד.

תנאי הקבלה לקורס

ברוב המקומות המלמדים את התחום, מתקבל כל אחד אשר עובר את הראיון האישי או את וועדת הקבלה ואשר תיק העבודות שלו, נראה מקצועי מספיק ומצביע על כשרונו של המועמד. הראיון האישי הוא אחד האלמנטים המשפיעים ביותר על הקבלה, מאחר שבו עומדים המראיינים על נטיותיו האומנותיות, היצירתיות ועל כשרונותיו של המועמד.

אופן לימוד הקורס

קורס עיצוב תקשורת חזותית, הוא בדרך כלל קורס מעשי המשלב לימוד של תוכנות מחשב ועבודה בסדנאות עיצוב שונות, ישנם קורסים שמשלבים גם ידע תיאורטי. הקורסים הנלמדים במוסדות החינוך הגבוהים, באוניברסיטאות או במכללות, הם לימודי תעודה "מעצב בתקשורת חזותית" והלימודים נמשכים משנה ועד ארבע שנים, יש מוסדות המאפשרים הגשת עבודות, במהלך הקורס, מעבר בחינות וקבלת תואר BA. באוניברסיטה הפתוחה הלימודים נמשכים במשך שנה וחצי בשעות אחר הצהרים והערב שלש פעמים בשבוע (48 מפגשים של 5 ש"א כל אחד) בסטודיו 6Bלדוגמה לומדים במשך שנה אקדמית אחת.

סוג התעודה המתקבלת בסוף הקורס

תעודת מעצב גרפי, או תעודת בוגר מוסד הלימודים.

שכר לימוד בקורס

שכר הלימוד בקורס עיצוב גרפי משתנה בהתאם לאורך הקורס הנלמד וגם בהתאם ליוקרת המקום שמלמד את הקורס, שכרו של קורס קצר יכול לעמוד על 3,000 ₪ לקורס ואילו השכר של לימודים מעמיקים יותר יכול להגיע עד 26,000 ₪ לשנה במכללה פרטית.

שכר איש המקצוע

שכרו של המעצב הגרפי מושפע במידה רבה מהכשרון ומהפופולאריות שלו, משכורתם של מעצבים גרפיים מצליחים שעובדים כעצמאיים יכולה להגיע גם עד 30,000 ₪ בחודש ואפילו יותר מכך.

מוסדות לימוד מומלצים המלמדים את הקורס

ניתן ללמוד תקשורת חזותית בבתי הספר של האוניברסיטה הפתוחה, חממה, סטודיו 6B , מכללת רמת גן, מכללת ספיר, מכון אבני, בצלאל ועוד

לסיכום

הקורסים ללימוד תקשורת חזותית הם שונים ונרחבים יש מהם המתמקדים יותר בפרסום, אחרים בעיצוב גרפי ואחרים בעיצובים לרשת האינטרנט. כל אחד ואחד מהקורסים הללו הוא מעניין וראוי, לכן יש צורך לבחון היטב את הנטיות האישיות לשכן, ואת הצורך המקצועי שלכם עכשיו ובעתיד ואז לבחור את סוג הקורס המתאים ביותר.

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר