מכינה לתקשורת חזותית

מכינה לתקשורת חזותית – מכינים את מעצבי העתיד

מקצוע העיצוב הגרפי בשנים האחרונות קיבל תנופה חזקה מאוד, מאז כניסת האינטרנט גם לתחום זה, למרות שתפקידו הבסיסי של המעצב הגרפי לא השתנה – עליו להעביר בצורה האפקטיבית והטובה ביותר מסר לקהל יעד ספציפי, מסר אשר ישכנע את קהל היעד לבצע פעולה מסוימת, לרכוש מוצר ספציפי, או להעדיף חברה אחת על פני חברה אחרת. בעולם התחרותי של היום, ישנה חשיבות גדולה וביקוש גבוה מאוד למעצבים גרפיים שיודעים את מלאכתם היטב ואשר העבודות שלהם, זוכות לתשומת לב מהציבור ואפילו מניעות אותו לפעולה. על ידי ההמחשה הגרפית נותן המעצב צורה חזותית למוצרים, לאריזות שלהם או לפרסומים שונים, על ידי השימוש בחומרים, בצבעים, בציורים, בטיפוגרפיה, בגרפיקה ובדרך כלל בשילוב ייחודי בין כל האלמנטים הנ"ל, או חלק מהם.

בגלל הביקוש הרב שיש למקצוע ובגלל הקושי הרב של מועמדים להתקבל לבתי הספר הגבוהים לעיצוב, מועמדים רבים פונים ללימודי מכינה מקדימים, אשר מאפשרים להם בסופו של דבר להתקבל למוסד הלימודים המבוקש על ידם, הרבה פעמים לימודי המכינה מספיקים, גם בשביל להתחיל לעבוד במקצוע, ללא צורך בהמשך לימודים.

מטרות הקורס

אחת המטרות העיקריות של המכינה לתקשורת חזותית, היא לעזור לסטודנט להכין את תיק העבודות שלו שהוא אחד מהתנאים החשובים ביותר לקבלה ללימודים. הלימודים במכינה כוללים לא רק לימודים מעשיים על תוכנות המחשב הרלוונטיות, אלא הם משתדלים להעמיק ולפתח את היצירתיות של התלמיד ואת כשרונותיו הייחודיים, על ידי לימוד טכניקות נוספות בעיצוב חזותי ומתן פרוייקטים מעוררי מחשבה ויצירתיות. בנוסף ברוב המכינות המרצים מכינים את המעומד גם לראיון האישי על ידי סימולציות והדרכה.

הנושאים הנלמדים בקורס

הלימודים במכינה לעיצוב גרפי כוללים בדרך כלל שיעורי רישום וציור בעפרון, בפחם, בגירי פסטל ובצבעי אקריליק ועוד, שיעורים ביסודות העיצוב, בהם נחשפים התלמידים לחומרים השונים ולעולם הדימויים המאפשר לקלוט את התוכן והתמצית ולתת להם צורה חזותית. כמו כן, התלמידים במכינה מקבלים חומר תיאורטי נרחב ומגוון של טכניקות שעמן הם יוכלו לעבוד בעתיד, לאורך כל המכינה הם עובדים עם תוכנות מחשב רלוונטיות לתחום והכי חשוב הם לומדים כיצד להפוך רעיון עיצובי לפרסומת שלב אחרי שלב. כפי שציינו קודם לכן, בנוסף לכל הלימודים המעשיים והתיאורטיים בעיצוב גרפי, נרכשת גם המיומנות החשובה להתמודדות עם הראיון האישי ועם בחינות הכניסה וזאת על ידי תרגולים של בחינות פסיכוטכניות וסימולציות של ראיונות אישים. כל משתתפי המכינה מכינים במהלכה את תיק העבודות האישי שלהם, אותו הם אמורים להציג בבחינות הקבלה ללימודי עיצוב או אומנות.

תנאי הקבלה לקורס

תנאי הקבלה אינם שווים בכל המכינות, יש הדורשים 12 שנות לימוד, תעודת בגרות או זכאות לתעודה ויש מכינות שמקבלות על בסיס של ראיון אישי בלבד.

אופן לימוד הקורס

קיימות מכינות בהם הלימודים נמשכים כששה חודשים ובאחרות עד ל- 3 סמסטרים, מספר ימים בשבוע בשעות הבוקר, או בשעות הערב או בימיי שישי. הלימודים כוללים המון עבודה מעשית בסדנאות השונות כגון סדנאות ציור ורישום, סדנאות איור, עבודה על תוכנות מחשב ועוד.

סוג התעודה המתקבלת בסוף המכינה

בסוף התעודה מקבל התלמיד תעודת בוגר מכינה, אבל הכי חשוב הוא יוצא מהלימודים כאשר בידיו תיק עבודות מקצועי, אשר יעזור לו להתקבל ללימודים במוסדות הגבוהים לעיצוב ואומנות. במהלך הלימודים ישנם גם מקומות המעניקים תעודת סטודנט, גם ללומדים במכינה, תעודה אשר מעניקה מגוון גדול מאוד של הנחות בתחומים רבים ושונים.

שכר לימוד במכינה

שכר הלימוד במכינה לעיצוב גרפי בדרך כלל זהה לשכר לימוד של שנה אקדמית באוניברסיטה כ- 10,000 ₪ לשנה, חשוב לברר אם שכר הלימוד כולל גם חומרים וציוד, מכיוון שמדובר בתוספת משמעותית מאוד למחיר של הלימודים, תוספת שכדאי לקחת בחשבון לפני הרישום למכינה.

מוסדות לימוד מומלצים המלמדים את המכינה

המכינה בסטודיו B6, המכינה הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות, מכון אבני, המכון הטכנולוגי חולון, מכון קווים, שנקר.

לסיכום

הבסיס העיקרי לקבלה ללימודי תקשורת חזותית הם הראיון האישי ותיק העבודות של המועמד, מכינה מקצועית ללימודי תקשורת חזותית עוזרת למעומד להכין את תיק העבודות שלו בצורה הטובה ביותר, וכך תיק העבודות שלו וגם הוא יבלטו על פני שאר המועמדים וישפרו עד מאוד את סיכויי הקבלה של המועמד ללימודי עיצוב תקשורת חזותית הנחשקים.

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר