מידע הכרחי למועמד לתקשורת חזותית

עובדות על תחום הלימודים

  • בפברואר 2011 אושרה תכנית להעברת מקומו של אחד המוסדות המובילים בישראל, ללימודי תקשורת חזותית – האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. המוסד המכובד, שלימודי תקשורת חזותית (לתואר ראשון) מהווים חלק מרכזי בו, לצד לימודי אדריכלות ולימודי אמנות ועיצוב שונים, שוכן כיום בסמוך לאוניברסיטה העברית, בהר הצופים, אך משכנו כבר קטן מכדי להכיל מעל 2,000 סטודנטים שלומדים בו כיום, לכן הוחלט להעביר את בצלאל למרכז ירושלים. בצלאל יעבור למתחם מגרש הרוסים בעיר בהשקעה כוללת של כ-350 מיליון ש"ח, כך האקדמיה תקבל משכן חדש, מתקדם ומתאים, וגם תקודם תכנית לבסס אוכלוסייה צעירה, חילונית וקידום פיתוח אורבני באופן כללי.
  • עיצוב צעצועי ילדים היא מגמה חדשה, שצוברת תאוצה רבה בשנים האחרונות, על פי הדיווח של כלכליסט יותר מחצי העבודות הגמר במוסד הלימודים שנקר עוצבו לילדים, גם המכון הטכנולוגי התייחס למגמה זו וערך כנס "צעצועים: בין יצירתיות לטכנולוגיה". המוסד הגבוה בצלאל מצטרף לחגיגה ומציע קורס חדש וראשון בישראל לעיצוב והמצאת צעצועים, הקורס מתקיים בשיתוף ענקית הצעצועים spinmaster והוא יונחה על ידי טל שריבר וירון לובטון.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • במסגרת הקורס של המחלקה לעיצוב גרפי-תקשורת חזותית, במרכז האקדמי ויצו חיפה, ניהלו הסטודנטים של המחלקה פרוייקט מיוחד בת"א שבו שולבו תצוגת אופנה נגד ניתוחים פלסטיים, פרוייקט נגד הוצאה בכוח מהארון, איים טרופיים באמצע הרחוב ועוד. פרוייקט זה, על פי הפרסום של אסף נחום במגזין מעריב, ניסה לעורר מסרים חברתיים שבמהלך חיי היום יום העוברים והשבים אינם נחשפים אליהם. המהלך יוצא הדופן שילב גם סרטונים ופוסטרים לגבי נשים כרותות שד וההשפעה על הדימוי העצמי שלהם, העלאת נושא בעיות הזרים בעיר ועוד פעולות רבות ומעוררות מחשבה.
  • רשת הקונספט התל אביבית Made in tel aviv, יצאה לאחרונה בליין חדש של תקליטים מעוצבים one of a kind, באתר dira4u מספרים כי התקליטים נועדו לשמש כפריט עיצובי למשרד ולבית בסגנון אורבני ובהשראת ימים עברו שבהם התקליטים היו חלק משמעותי מאוד מהחיים התרבותיים של כולנו.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • תקשורת חזותית בישראל – כולל האתר www.visualarts.co.il
  • ספרים על תוכנות גרפיות כגון פוטושופ, אילוסטרייטור ואחרות

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי תקשורת חזותית?
לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון ולימודים מקיפים שלא לתואר אקדמי, אך במוסדות מקצועיים נמשכים 4 שנים ברוב המקרים.

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
עולם התקשורת החזותית הוא רחב מאוד, לכן יש צורך לבחור התמחות במהלך מסלולי הלימודים השונים. על פי רוב ההתמחויות הן על פי תחומי התקשורת והעיצוב: וידאו ואנימציה, איור, מדיה אינטראקטיבית, מדיה מודפסת, אינטרנט באופן ספציפי, ויש התמחויות בפרסום, ממשקי משתמש, עיצוב גרפי כללי ועוד.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי תקשורת חזותית?
בישראל מוסדות לרבים שמציעים לימודי תקשורת חזותית, מכללות מתוקצבות ומוכרות ואוניברסיטאות מציעות מסלולי לימוד בשכ"ל אוניברסיטאי של כ-9,500 ש"ח לשנה ובמכללות הפרטיות שכר הלימוד יכול גם להגיע לכ-20,000 ש"ח בשנה, או עלות ספציפית לקורסי עיצוב מסוימים בלבד.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי תקשורת חזותית הם קשים?
מכללות פרטיות לא מפעילות תנאי קבלה גבוהים במיוחד ואילו מכללות ואוניברסיטאות מתוקצבות כוללות תנאי קבלה משתנים – לא תמיד יש צורך בפסיכומטרי, אך לרוב כן יש חובה להציג תיק עבודות לפני קבלה למסלולי תקשורת חזותית ומעבר ראיון אישי. באופן כללי תנאי הקבלה לא נחשבים קשים אך יש צורך בכישרון כמובן ותיק עבודות לא איכותי או לא שלם יפגום בסיכויים.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר