לימודי גרפיקה ממוחשבת

העבודה בגרפיקה ממוחשבת דורשת זיקה לתחום העיצוב, עניין במחשבים ויכולת לשבת שעות רבות מול המסך. הלימודים בתחום זה יכולים להתאים לכם אם אתם מרגישים כי יש לכם סבלנות ויכולת להתמודד עם עבודה מול המחשב, סקרנות ועניין בנושא הגרפיקה והעיצוב החזותי וזיקה לתחום האסתטיקה והעיצוב.

גרפיקה ממוחשבת – העתיד של עולם העיצוב

תחום הגרפיקה כולל הצגה ויזואלית של טקסט או תמונות על משטח מסוים למטרות שונות. הצגה ויזואלית זו נעשית על ידי כתיבה, הדפסה, ציור וצילום, אולם כיום, לעומת העבר, המחשב מהווה פונקציה הכרחית בתחום זה. תוכנות הגרפיקה הממוחשבות מטרתן לאפשר עיצוב אלמנטים גרפיים מסוגים שונים, ועל כן הן הכרחיות בכל תחומי הגרפיקה: פרסום, עיתונות, עיצוב אתרי אינטרנט, איור ואנימציה.

התוכנות הגרפיות הן לרוב מורכבות ונדרש ידע רב כדי לתפעל אותן וכדי ליצור את האלמנט הגרפי הרצוי. על כן, פן חשוב בעבודה של הגרפיקאי היא הבנה של עולם המחשבים והכרה של התוכנות על בוריין. בשל הצורך בעובדים מומחים בעלי ידע וניסיון בתוכנות אלו, הוקמו מספר מסלולים ייעודיים לגרפיקה ממוחשבת, המכשירים את הבוגרים לעבודה בתחום.

מטרת לימודי גרפיקה ממוחשבת

לימודי הגרפיקה הממוחשבת הם לימודים ייעודיים ומקצועיים שמטרתם להקנות לתלמיד ידע וניסיון בשימוש בתוכנות גרפיות למטרות שונות. תוכנות אלו כוללות תוכנות למניפולציות על תמונות, תוכנות ליצירת אובייקטים דו-מימדים ותלת-מימדים, תוכנות להכנה לדפוס ותוכנות אנימציה. התלמידים רוכשים במהלך הלימודים ידע על התוכנות, מתנסים בצורה מעשית בפונקציות השונות, לומדים את עקרונות ההכנה של המוצר הוויזואלי לדפוס ולומדים גם את יסודות ועקרונות העיצוב.

מוסדות ללימוד גרפיקה ממוחשבת

EPS – המכללה לעיצוב גרפי ותקשורת חזותית

מכללת eps מציעה מספר מסלולים ללימוד גרפיקה ממוחשבת. ישנו מסלול בעיצוב גרפי, המלמד את יסודות העיצוב, הבאה לדפוס, מאפייני העיצוב לתחומי המדיה השונים ואת התוכנות הגרפיות העיקריות. מסלול נוסף הוא מסלול המשלב בין עיצוב גרפי לעיצוב אינטראקטיבי, ובו נלמדות התוכנות הגרפיות, יסודות העיצוב והבאה לדפוס, כמו גם עיצוב לאינטרנט. נוסף על כך, ניתן ללמוד קורסים ספציפיים בתוכנות העוסקות בתלת-מימד, באנימציה ובוידאו.

מכללת HackerU

מכללת HackerU מציעה מסלול לימודים בעיצוב גרפי, המתמקד בתוכנות הגרפיות הפופולאריות: פריהנד, אילוסטרייטור, פוטושופ ואינדיזיין. הלימודים כוללים הכרת התוכנות, עיצוב לתחום המדיה המודפסת והאינטראקטיבית הקניית חשיבה יצירתית ויכולות גרפיות בסיסיות. נוסף על כך, התלמידים מקבלים גם ניסיון מעשי בעיצוב ויצרו לעצמם תיק עבודות.

המכללה האקדמית ספיר

המכללה האקדמית ספיר מציעה מסלול לגרפיקה ממוחשבת לדפוס הנמשך כשנה. מטרתו של המסלול היא להכשיר את הבוגרים לקראת עבודה בשוק בתחום הגרפיקה הממוחשבת, כלומר הכרת התוכנות הגרפיות המובילות, ידע בסיסי בעיצוב ועקרונות ההבאה לדפוס. הלימודים מחולקים ללימודים עיוניים ולימודים מעשיים, במהלכם יתנסו התלמידים בעבודה מול התוכנות במעבדת המחשבים. בסוף הלימודים מוענקת תעודת גמר מטעם המכללה ותעודת השתלמות ממלכתית של התמ"ת.

ג'ון ברייס

במכללת ג'ון ברייס מציעים תוכנית לימודים למעצבי מולטימדיה ותקשורת חזותית. הלימודים כוללים היכרות מעמיקה עם תוכנות גרפיות מובילות לצרכי עיצוב טקסטים, אלמנטים גרפיים, עימוד, עיצוב אתרי אינטרנט, אנימציה ממוחשבת ואיור ממוחשב. כמו כן נלמדים עקרונות בסיסיים בעיצוב ושיטות העבודה הנהוגות בעת עבודה עם גרפיקה ממוחשבת. בסיום הלימודים ישנו פרויקט גמר שמיועד להעניק לתלמידים ידע מעשי בהשלמת פרויקט גרפי על כל שלביו.

תחומי לימוד בגרפיקה ממוחשבת

לימודי גרפיקה ממוחשבת כוללים הכרה של תוכנות גרפיות שונות, להלן נציג את התוכנות העיקריות שנלמדות במהלך הלימודים:

פוטושופ (Photoshop)

פוטושופ היא התוכנה המובילה כיום לעיבוד תמונות ולעיצוב. בעזרתה ניתן לעבד תמונות, להגדיל ולהקטין אותן, לשלב בין תמונות ולעצב אלמנטים גרפיים כמו לוגואים, פרסומות, עלונים וכרטיסי ביקור.

פריהנד (Freehand)

תוכנת הפריהנד נועדה במיוחד לעיצוב ועימוד דפי תוכן לדפוס ולאינטרנט. באמצעותה ניתן לעמד דפים, ליצור קומפוזיציות שונות, לעצב עצמים ואובייקטים גרפיים ולעצב את המלל. אמנם תוכנה זו איבדה את הפופלריות שלה בשוק בשנים האחרונות ופינתה את מקומה לתוכנת האילוסטרייטור.

אילוסטרייטור (Illustrator)

אילוסטרייטור היא תוכנה לגרפיקה וקטורית, משמעות הדבר היא ששינוי גודל האובייקט הגרפי אינו פוגע באיכותו ובחדותו. אילוסטרייטור משמשת ליצירת סמלים גרפיים ואיור, היא נפוצה מאוד בבתי דפוס ובסטודיו לעיצוב ובהרבה מובנים נחשבת למחליפתה של תוכנת פריהנד.

אינדיזיין (Indesign)

תוכנה מובילה לעימוד ועיצוב מדיה כתובה כמו פוסטרים, מגזינים, קטלוגים וספרים. התוכנה הולכת ונעשית נפוצה בעיקר בבתי דפוס, המשתמשים בה לעיצוב דברי דפוס.

משך זמן לימודי גרפיקה ממוחשבת

משך זמן הלימודים משתנה בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם ניתן למצוא קורסים קצרים וממוקדים בגרפיקה ממוחשבת הכוללים תוכנה אחת או שתיים, לימודים אלו נמשכים כחצי שנה עד שנה עם זאת, קיימים מסלולים מקיפים הרבה יותר, שלרוב נמשכים מספר שנים, אשר כוללים את התוכנות המרכזיות בשוק והן את הקנייה של התפיסה העיצובית דרך למידה של טכניקות ויסודות העיצוב.

אופק תעסוקתי לאחר לימודי גרפיקה ממוחשבת

הלימודים בגרפיקה ממוחשבת מיועדים להעניק לתלמידים ידע נרחב בתוכנות הגרפיקה הממוחשבת וכן ידע בסיסי בעיצוב, על מנת שיוכלו להשתלב כביצועיסטים בשוק העבודה. העבודה בתחום זה יכולה להיעשות במשרדי פרסום, בסטודיו לעיצוב, במשרדי תדמית, בבתי דפוס וכן לעבוד בתחום באופן עצמאי.

בואו ללמוד להיות גרפיקאים מקצועיים!

כיום תחום הגרפיקה הולך יד ביד עם ידע בתוכנות הממוחשבות, על כן לבוגרים בקורס גרפיקה ממוחשבת ישנן אפשרויות תעסוקה רבות. העוסקים בתחום חייבים להתמקצע בעיצוב ממוחשב ולהכיר היטב את התוכנות, מכיוון שהתוכנות הגרפיות הן מורכבות ומציעות פונקציות רבות לעיצוב.

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר