לימודי תקשורת חזותית

יש לכם חלום לחיות חיים מעוצבים, ולעבוד בעבודה היצירתית ביותר? בואו להגשים את החלום ולקרוא על המסלול המרתק של לימודי תקשורת חזותית!

למה כדאי ללמוד תקשורת חזותית?

לימודי תקשורת חזותית
לאורך הלימודים תתנסו בפרויקטים יצירתיים שונים
צילום: Design and Technology Student

תחום התקשורת החזותית מוכר יותר בעגה היומיומית כ"עיצוב גרפי" ובמרכזו משולבים טקסט ותמונה לצורך העברת מסר. ואולם, השילוב בין העיצוב הגרפי והטכנולוגיה הממוחשבת הוביל לשילוב השמע במסגרת העיצוב החזותי. כמעט בכל סוגי המוצרים והמסרים בהם אנחנו נתקלים: ספרים, אתרי אינטרנט, פרסומות או כרזות ושילוט חוצות, אריזות מוצרים או איורים, כמעט בכולם היה מעורב מעצב גרפי בעיצוב המסרים באופן מילולי ובלתי-מילולי.

על ידי שימוש מודע בתקשורת החזוזית, מצליח המעצב להעביר מסר ממוקד אל קהל היעד. תקשורת חזותית נעזרת בחומרים שונים, צבעים, גרפיקה, צלילים, מילים מסוימות וכו', לכל אלמנט במכלול ישנו תפקיד על הבמה.

מטרת לימודי התקשורת החזותית

לימודי תקשורת חזותית חותרים להקנות לסטודנטים הכרות והבנה נרחבות ומעמיקות ככל האפשר במגוון ההתמחויות המעשיות השונות במסגרת עולם העיצוב הגרפי. לצורך כך ילמדו הסטודנטים להכיר לעומק את יכולותיהן של תוכנות מקצועיות המשמשות את המעצב הגרפי בעבודתו כגון Illustrator, Dream Weaver, Photoshop ואחרות, בנוסף על היכרות עם סוגי חומרים ושיטות עבודה ועיצוב שונות. תכנים מסוג אלה יילמדו בכל המסגרות המלמדות תקשורת חזותית, הן במסגרת תוכניות הלימודים המלאות והן במסגרת לימודי תעודה ממוקדים יותר.

במסגרת תוכניות הלימודים המלאות במקצוע, השואפות להכשיר מעצבים גרפיים שהינם אמנים בתחומם ולא רק בעלי מקצוע טכניים, ישולבו הלימודים המעשיים בלימודים הומאניים מתחומים שונים על מנת לפתח אצל הסטודנטים תשתית תרבותית ממנה יוכלו לשאוב, במקביל ליכולות שיפתחו בתחום הוויזואלי.

קהל יעד ללימודי תקשורת חזותית

לימודי התקשורת החזותית מתאימים למי שהינם יצירתיים ושנונים ומעוניינים לפתח ולתרגם את המסר מילולי לאמצעים בלתי מילוליים, כלומר, גרפיקה ושמע, תוך שימוש במגוון רחב של חומרים ושיטות עיצוב. אין לבלבל תחום זה עם לימודי תקשורת, אשר נוגעים ללימודי המדיה השונים ולא לעיצוב גרפי בפועל.

עוד מסלולי תקשורת חזותית

 התמחויות בתקשורת חזותית


למה כדאי להיות מעצב גרפי?

עיצוב גרפי

תחום מקצועי רחב במסגרת לימודי תקשורת חזותית, בו מתמקדים בהעברת מסרים בעיקר באופן דו-ממדי ובמוצרים מודפסים למיניהם: עיצוב מגזינים וספרים, עיצוב לאינטרנט, פרסום, כרזות, עיצוב לוגו ועוד. במסלול תלמדו אודות יסודות העיצוב, מקצוע המעצב הגרפי ותחומים נוספים.

איור

תחום המתמקד בגיבוש דימויים חזותיים תוך התייחסות וזיקה לטקסטים ותוכן. במסגרת המסלול ילמד הסטודנט לאייר לספרי ילדים, קומיקס, פורטרטים, אנימציות, איור דיגיטלי, ציור ורישום ועוד.

מדיה אינטראקטיבית

בתחום זה מתמקדים הסטודנטים בעיצוב ממשקים בתחום האינטרנט ועולם המחשבים והטכנולוגיה בכלל: עיצוב אתרים, עיצוב משחקי מחשב, לומדות, ממשקים לסלולרי ועוד. מטבעו, מדובר על תחום מתפתח ודינמי, כיוון שהוא קשור בהתפתחויות טכנולוגיות, אשר מייצרות אפשרויות חדשות.

משך הלימודים

הלימודים בתכנית המלאה לקראת תואר בעיצוב (B.Des.) או תעודת מעצב אורכים ארבע שנים. לימודים בתכניות ממוקדות יותר, אשר מקנות שליטה בעיקר בכלים המעשיים המשמשים את המעצב ובסופן מוקנית תעודת גמר בעיצוב תקשורת חזותית אורכים על פי רוב כשנתיים. ניתן למצוא גם קורסים ממוקדים שאורכם כשנה, אשר מלמדים בעיקר שימוש בתוכנה אחת או שתיים אשר משמשות לעיצוב הגרפי. רבים מקדימים את לימודי התקשורת החזותית בלימודי מכינה לעיצוב, העוזרים להתקבל למוסד הלימוד המבוקש.

שכר וקריירה של מעצב גרפי

בוגרי לימודי התקשורת החזותית יוכלו להשתלב בתפקידי מעצבים גרפיים וביצועיסטים במגוון חברות, הוצאות לאור או מערכות עיתונים, כמו גם בחברות פרסום בתפקידי ארט דירקטורים. כמו כן, מעצבים גרפיים רבים בוחרים לעבוד כעצמאים (פרילנס).

להיות המעצב במרכז התמונה

המעצב המתמחה בתקשורת חזותית הינו דמות מפתח בתיווך המסרים השונים לקהלי היעד שלהם, והמעצב יכול לעסוק בתחומים שונים, אשר נדמים רחוקים זה מזה כמזרח ומערב, אולם למעשה נדרשות בהן אותן יכולות יסוד, מעיצוב ספרים או בולים ועד לעיצוב אתר אינטרנט; מעיצוב שלטי רחובות ועד עיצוב אריזת מוצר; עיצוב ממשקי טלוויזיוני (כגון לוגו לערוץ, עיצובי וידאו שונים או פתיח מונפש לתוכנית טלוויזיה, למשל) ועד אנימציה או קומיקס. אין גבול ליצירתיות, אין גבול ליכולות החזותיות שמאפשרת הטכנולוגיה, ואין גבול למגוון העיסוקים בהם יכול לעסוק מעצב בתקשורת חזותית.

אתרים מומלצים

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי תקשורת חזותית

איפה הכי כדאי ללמוד תקשורת חזותית? 1. תקשורת חזותית בבצלאל - בגלל השם יתרון: בוגרי מסלול תקשורת חזותית מובילים בשוק המעצבים הגרפיים. בוגרים אלו מצליחים בארץ ובחו"ל, ופעמים רבות מתקבלים לעבודות נחשקות כמעצבים בכירים בחברות גדולות. זהו מסלול שיש לו גם להמשך קריאה »
האם כדאי ללמוד תקשורת חזותית? 1. לעבוד במקצוע יצירתי יש אינספור אנשים שעובדים כיום במקצועות שאינם יצירתיים במיוחד. בין אם אתם חוששים בעבודה מול דוחות כספיים כרואי חשבון, או בעבודה עם לקוחות מעצבנים כמנהלי לקוחות, אחת האפשרויות שקורצות מאוד לאנשים להמשך קריאה »
הנדסאי תקשורת חזותית לדעת איך להביא את הרעיון לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר לימודי הנדסאי תקשורת חזותית נמשכים כשנתיים כשבסופם מוענקת דיפלומה הנדסאי מטעם מה"ט והמכללה. ישנה אפשרות להמשיך את הלימודים לתואר בנושאים דומים כמו: תואר ראשון באמנות, להמשך קריאה »
קורס תקשורת חזותית קורס תקשורת חזותית – מעצבים את החזית המונח "תקשורת חזותית" הוא השם הכולל לכל התחום העוסק בהעברת מסר תקשורתי לקהל יעד על ידי תמונה, טקסט, גרפיקה, איור או עיצוב. תפקיד המעצב הגרפי הוא להביא לידי להמשך קריאה »
מכינה לתקשורת חזותית מכינה לתקשורת חזותית - מכינים את מעצבי העתיד מקצוע העיצוב הגרפי בשנים האחרונות קיבל תנופה חזקה מאוד, מאז כניסת האינטרנט גם לתחום זה, למרות שתפקידו הבסיסי של המעצב הגרפי לא השתנה - עליו להעביר להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר