תואר שני בעיצוב תעשייתי

רוצים ללמוד עיצוב תעשייתי לתואר שני? בואו לקרוא על המסלולים השונים שיהפכו אתכם למעצבי העל של מחר.

תואר שני בעיצוב תעשייתי על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

שנתיים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יצירתיות וגמישות מחשבתית, גישה לניהול וטכנולוגיה, יכולות אישיות מגוונות.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
בעלי תואר ראשון בתחום העיצוב, אדריכלות או הנדסה (מועמדותם של בוגרי תארים אחרים תישקל במקרים מיוחדים בלבד); ראיון בוועדת קבלה, הצגת תיק עבודות, ניסיון או מכתבי המלצה רלוונטיים.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
קורסי חובה, קורסי בחירה, שיעורי סטודיו, מעבדות עיצוב, פרויקט או מחקר גמר.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

למידה תיאורטית בצד הגשת פרויקטים.

עולמו של המעצב התעשייתי

תואר שני בעיצוב תעשייתי
צילום: br1dotcom

העיצוב התעשייתי הולך והופך בשנים האחרונות לאחד הכלים התחרותיים החשובים בתחום פיתוח המוצרים והאובייקטים בהם אנו עושים שימוש בחיי היום-יום. בהתאם, תפקידו של המעצב התעשייתי כבר מזמן אינו מתמקד בעיצוב האסתטי המסורתי בלבד, וכעת הוא אמון על עיצוב, תכנון, פיתוח ובקרה על שלל ההיבטים הרלוונטיים לפיתוח, ייצור ופיתוח המוצר באופן היעיל, החכם והרווחי ביותר.

על מנת לשלוט במגוון ההיבטים הרחב הקשור כיום בפיתוח מוצר, על המעצב להיות בעל השכלה בין-תחומית רחבה ביותר, ולהכיר את תחומי הכלכלה והשיווק לא פחות מכפי שיכיר את תחומי הטכנולוגיה, העיצוב והגורם האנושי. לצורך כך מותאמים לימודי התואר השני בעיצוב תעשייתי להקניית מיומנויות וידע רב-תחומי רחב, ובין הנושאים שילמדו הסטודנטים בתחום ניתן למצוא שיעורים באתיקה למעצבים, מחקר טרנדים, יזמות בעיצוב, אבולוציה של ארכיטיפים, עיצוב עכשווי, מושגי יסוד בשיווק, כלכלה, דילמות ניהוליות, ניהול סטודיו, עיצוב סביבתי ועוד.

הלימודים כוללים סדנאות ומעבדות המתמקדות בעיצוב ופיתוח רעיונות, כמו גם קורסים תיאורטיים. בין הקורסים שיילמדו בתכניות השונות לתואר ניתן למצוא בסיום לימודיהם יגישו התלמידים פרויקט מסכם, אשר יביא לידי ביטוי את הידע שרכשו במהלך לימודיהם, כמו גם יישום של כלל ההיבטים האנליטיים, המחקריים והביצועיים השונים הכרוכים בעבודתו של המעצב התעשייתי.

לימודי תואר שני בעיצוב תעשייתי אורכים שנתיים, והם מיועדים ככלל לבוגרי תוכניות לימודים ארבע-שנתיות לתואר ראשון (תחומי העיצוב, אדריכלות או הנדסה למיניהם). עם זאת, מועמדותם של בוגרי תכניות אחרות כלימודי אמנות, פסיכולוגיה או בוגרי תוכניות תלת-שנתיות למיניהן תישקל לעיתים גם היא. במידה ויתקבלו – ייאלצו סטודנטים אלה להשלים רקע בעיצוב, במסגרת לימודי השלמה שהיקפם כעשרים נקודות זכות (לרוב מדובר על לימודים נוספים של כשנתיים). בכל מקרה, הקבלה ללימודים לתואר כרוכה במרכיבים נוספים, כגון ראיון בפני ועדת קבלה. בוגרי התכניות לעיצוב תעשייתי לא נדרשים לביצוע התמחות עם סיום לימודים, בטרם יחלו לעסוק במקצוע.

קהל יעד לתואר שני בעיצוב תעשייתי

אלו המתכוונים לעסוק בעיצוב תעשייתי צריכים, מטבע הדברים, להיות בעלי זיקה ויכולות מוכחות בתחום היצירה האסתטית החיצונית והעיצוב על סוגיו השונים – לרבות עיצוב הנדסי או אדריכלי. עם זאת, מאחר והמעצב הינו הבורג המרכזי המניע ומרכז תהליכי תכנון וייצור מורכבים, על המועמדים להיות בעלי אוריינטציה ניהולית גבוהה, כמו גם בעלי זיקה והבנה טכנולוגיות.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בעיצוב תעשייתי

בוגרי תואר שני בעיצוב תעשייתי יוכלו להשתלב בתעשייה בדרגים ניהוליים בכירים, כמו גם למצוא את מקומם כמעצבים בחברות פרטיות כמו גם מסגרות ציבוריות שונות. אופציה נוספת העומדת בפניהם היא השתלבות במשרדי עיצוב ותכנון שונים, או פתיחת עסק עצמאי המתמחה בייעוץ ועיצוב מוצרים, קונצפטים מסחריים או מותגים.

ליזום, לתכנן ולמתג את המוצר החם הבא

להיות מעצב תעשייתי פירושו להיות מעורב בכל היבט ושלב של עיצוב מוצר חדש, תוך שילוב של יצירתיות וחדשנות עם ניהול, הישגיות וחתירה להצלחה שיווקית ומסחרית. בנוסף, המעצב התעשייתי הוא בעת ובעונה אחת מנהיג, יזם ושחקן קבוצתי. בהיבט האנושי, כמו גם בהיבט המקצועי – מדובר על תפקיד מאתגר ומרתק, אשר דורש גמישות, יצירתיות, מעוף ויכולות אישיות מגוונות, מסוגים שונים. אם ניחנתם בשלל הפנים הללו, ובעיקר ברצון ובדחף להפוך גם מוצר יומיומי למעשה אמנות שימושית – לימודי התואר השני בעיצוב תעשייתי יכולים להיות המקום הנכון עבורכם.

קבל מידע על לימודי עיצוב תעשייתי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי עיצוב תעשייתי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר