קורס עיצוב תעשייתי

לפתח ולעצב את המוצרים המהפכניים של העתיד

תחום העיצוב התעשייתי נוגע לפיתוח, תכנון ועיצוב מוצרים חדשים או שיפור של מוצרים קיימים כאשר הדגשים הם על עיצוב, אסטטיות, שימושיות ואפשרות ריאלית לייצור תעשייתי/ סדרתי. עיצוב תעשייתי הוא תחום רחב מאוד ורלבנטי מאוד לתחומי חיים רבים כיום, תהליך העיצוב כולל היבטים מדעיים כמו פיזיקה, כימיה, חומרים והיבטים יצירתיים כמו שרטוט, רישום, עיצוב, אמנות, אסתטיקה וכדומה.

קורסי עיצוב תעשייתי הם בדרך כלל קורסים מתומצתים מאוד, שמתרכזים בתחום אחד בלבד, מבין מגוון התחומים הרב, הקיים בנושא, מרבית הקורסים הקצרים יותר מקדישים תשומת לב לתוכנות תלת הממד המשמשות את המעצבים התעשייתיים.

תפקידו של המעצב התעשייתי

מעצב תעשייתי יכול לחשוב ולפתח מוצר על בסיס רעיון עצמאי, או צורך כלשהו שהוא רואה שיש לתת לו מענה, או על בסיס בקשה לפיתרון מלקוח או גורם אחר. המעצב התעשייתי אחראי על פיתוח הרעיון הבסיסי למוצר או לשינוי עיצוב מסוים של מוצר קיים ופיתוחו הלאה לכדי מוצר משופר, שימושי, אסתטי ושניתן לייצר באופן כלכלי ויעיל. עבודת המעצב כוללת עיצוב זורם ופתוח בעזרת כלי עיצוב ושרטוט רבים, ידניים וממוחשבים, מתן מענה לנושאים טכניים, בחינה של הנדסת אנוש ושל תהליכי ייצור וכמובן הקפדה כל העת על אסתטיות, שימושיות וחדשנות בעיצוב בהתאם למגמות האופנה הקיימות.

המעצב התעשייתי בונה את מהות המוצר מכל הבחינות ובמקרים מסוימים אף יכול להשתלב בתפקידי פיקוח ובקרה על תהליכי הייצור השונים. מעצב תעשייתי לרוב בונה דגם של מושא תכנונו, דגם שכולל את כל ההיבטים הרבים של עיצוב תעשייתי – מהמדעיים והכלכליים ביותר ועד היצירתיים והאמנותיים ביותר, כמובן שלצורך כך יצטרך המעצב התעשייתי עיצוב תעשייתי בצורה יסודית ומקיפה, בדרך כלל לימודים לתואר ראשון, כאשר הקורסים הקצרים יותר, מעניקים רק הצצה על קצה המזלג לעולם מורכב ומופלא זה.

מטרות הקורס

לספק לסטודנטים הצצה ראשונית ובסיסית אל העולם המרתק של העיצוב התעשייתי, לספק ידע תיאורטי הכרחי לתחום מנושאים מדעיים ויצירתיים וכמובן להקנות לסטודנטים בקורס עיצוב תעשייתי כלים מעשיים להתחיל לפתח ולעצב מוצרים משל עצמם. קורס עיצוב תעשייתי הוא כמובן פחות מקיף מאשר מסלול אקדמי לתואר ראשון, או מסלול הנדסאים ולכן הוא מיועד לאלו שרוצים "טעימה" מהתחום או לימודי העשרה שיאפשרו להם לשפר יכולות אישיות בעיצוב.

הנושאים הנלמדים בקורס:

 • נושאים מדעיים בסיסיים כמו חומרים, תהליכי ייצור, פיזיקה וכדומה
 • עיצוב, רישום, שרטוט – ידני וממוחשב
 • עיצוב מוצר
 • גרפיקה
 • תוכנות עיצוב מתקדמות
 • בניית מודלים

מכיוון שבדרך כלל מדובר בקורסי העשרה קצרים יותר, כל קורס מתרכז בתכנים אחרים, על פי החלטת המוסד שבו מועבר הקורס.

תנאי הקבלה לקורס

תנאי הקבלה למסלולי קורסים בעיצוב תעשייתי מאפשרים לרוב לכל מועמד להתקבל, יש מוסדות שיבקשו מבחן כניסה ברישום ו/או בגרות במתמטיקה, אנגלית והבעה.

אופן לימוד הקורס

אופן הלימודים בקורס עיצוב תעשייתי הוא עיוני בשלבים הראשוניים ועובר לנושאים מעשיים ככל שמתקדמים בתכנים – כולל עבודה בסטודיו לבניית מודלים.

סוג התעודה המתקבלת בסוף הקורס

במסגרת מסלול הנדסאי עיצוב תעשייתי למשל התעודה הסופית היא תעודת הנדסאי מטעם מה"ט, בקורס בסיסי בעיצוב תעשייתי מתקבלת רק תעודת סיום של הקורס הספציפי ממוסד הלימודים, בדרך כלל יחד עם אפשרות להוציא תיק עבודות הכולל צילומים של הפרויקטים שנעשו במהלך הקורס.

שכר הלימוד בקורס

שכר הלימוד למסלול הנדסאים הוא כ-6,900 ש"ח בשנה למסלול יום רגיל. שכר הלימוד בקורסים ספציפיים או מכינות לעיצוב משתנה מאוד ולרוב מדובר על כמה אלפים בודדים, השכר משתנה כמובן גם בהתאם לאורך הקורס.

שכר איש המקצוע

מעצב תעשייתי בהחלט יכול להשתכר ברמות גבוהות, אך זאת בהתאם להכשרתו ולוותק שצבר בתחום. מעצבים בעלי תואר ראשון או תארים מתקדמים יכולים להגיע לרמות שכר גבוהות ולתפקידים בכירים יותר, הנדסאים גם יכולים להגיע למשכורות מכובדות ובוגרי קורסים ספציפיים לרוב לא יעסקו בתחום באופן ישיר, אלא יעסקו בתחומים קשורים או בתור עצמאיים כאשר במקרים אלו רמות השכר מגוונות מאוד.

מוסדות לימוד מומלצים המלמדים את הקורס:

 • מכינה לעיצוב תעשייתי בשנקר
 • קונספט – מכללה לעיצוב
 • מכון אבני
 • מינוף טכנולוגיות
 • קוביה

לסיכום

קורס עיצוב תעשייתי פותח לסטודנטים צוהר לתחום מרתק ובעל חשיבות אדירה למוצרים השונים הקיימים בחיינו ולאלו שיהיו קיימים בעתיד. הקורס מקנה כלים בסיסיים בעיצוב תעשייתי ועיצוב מוצר ומאפשר לפתח את היצירתיות האישית, או להתקדם ללימודים מקצועיים ומקיפים יותר של התחום.

קבל מידע על לימודי עיצוב תעשייתי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי עיצוב תעשייתי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר