מידע הכרחי למועמד לעיצוב תעשייתי

מידע הכרחי למועמד לעיצוב תעשייתי

עיצוב תעשייתי נמצא בכל מקום סביבנו בעולם המודרני, בכל מוצר וחפץ שאנו משתמשים היה מעורב מעצב תעשייתי בשלב ההתחלתי והבסיסי של תכנונו ועיצובו. במידה רבה, הודות למעצבים תעשייתיים איכותיים ופורצי דרך, קיימים כיום כמה מהמוצרים הכי נפוצים ונחשקים בשוק, הדוגמא הטובה ביותר היא כמובן המכשירים הדיגיטליים של חברת אפל אשר מתהדרים בעיצוב פשוט, אלגנטי וכל כך פופולארי.

עיצוב תעשייתי הוא תחום לימודים אשר כולל בתוכו כל כך הרבה מאפיינים ונושאי לימוד הכרחיים, החל מלימודים מדעיים של נושאים כגון פיזיקה והנדסת חומרים ועד הנושאים הכי יצירתיים כמו אמנות, עיצוב, רישום וכדומה. כמובן שתכניות לימודי עיצוב תעשייתי שמות דגש רב על לימודים טכניים של עיצוב, שימוש בתוכנות מחשב, שרטוט טכני ועוד. בישראל לימודי עיצוב תעשייתי לתואר ראשון הם לרוב במסגרת מכללות ובתי ספר אשר מתמחים בתחומי העיצוב וכמו כן ישנם בתי ספר מקצועיים אשר מציעים לימודי עיצוב תעשייתי לתעודה וקיים גם מסלול הנדסאים בעיצוב תעשייתי.

מחקרים וחדשות עדכניים

במרץ 2011 חגג המוזיאון הישראלי לעיצוב בחולון שנה אחת לפתיחתו, המוזיאון כולל בתוכו מוצגים רבים ותערוכות מתחומי העיצוב השונים וכולל דגש על עיצוב תעשייתי. המאפיין הראשון של המוזיאון החדש והאיכותי הוא כמובן עיצובו החיצוני המרשים והייחודי, את הבניין תכנן מעצב העל הישראלי לשעבר רון ארד אשר הוא עצמו מעצב תעשייתי מצליח ביותר ומשרדו כולל כיום גם עבודות אדריכליות וכדומה. המוזיאון הוא בניין מרהיבו מיוחד שאי אפשר להתעלם ממנו, הוא תוכנן בקווים זורמים ומעוגלים ומהווה חידוש אמיתי בתחום הבנייה בישראל. מעבר לאיכות של המוצגים והתערוכות במוזיאון העיצוב בחולון, המבנה עצמו מהווה מוצג בפני עצמו ואף זכה בכמה פרסים בינלאומיים.

לתחום העיצוב התעשייתי נכנסה נישה חדשה ומיוחדת מאוד, מוצרים עם הומור, כלומר מוצרים שמעלים חיוך על שפתינו. לדברי דודי ראב"ד, מהמחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי, כאשר למעצב התעשייתי יש חוש הומור, הדבר יכול לעבור אל המוצר. דודי ארב"ד מספר לעיתון "ישראל היום" כי החברה הגרמנית KOZIOL חרטה על דגלה את נושא ההומור וגם חברת FRED ושתיהן מייצרות מוצרים משעשעים באיכות גבוהה. גם חברות יוקרתיות כמו חברת אלסי משתמשות בהומור בעיצוב שלהן.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • Designing Things / Prasad Boradkar
  • Sketching / Koos Eissen, Roselien Steur
  • EcoDesign: The Sourcebook / Alastair Fuad-Luke

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי עיצוב תעשייתי?
לימודי עיצוב תעשייתי במסלול הנדסאים נמשכים שנתיים-שנתיים וחצי, לימודים אקדמיים לקראת תואר ראשון של מעצב תעשייתי נמשכים 4 שנים ולימודי תעודה נערכים במתכונות משתנות ומשכי זמן שונים.

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
בלימודים אקדמיים לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי ברוב המקרים יש חובה לבחור התמחות ספציפית בתוך התחום הנרחב הזה. התמחויות אפשרויות הן יצירה ותרבות, תעשייה ושיווק, חברה וסביבה ועוד. ההתמחות נועדה לאפשר לימודים של תחום בעל עניין לסטודנטים ולגבש תפיסת עולם משמעותית לגבי אותו תחום התמחות.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי עיצוב תעשייתי?
כשם שיש הרבה מוסדות לימוד ומסלולי לימודי עיצוב תעשייתי שכר הלימוד לקראת תואר ראשון בתחום משתנה מאוד. העלויות נעות החל מסכומים בקרבת שכר-לימוד אוניברסיטאי של כ-10,000 ש"ח לשנה ועד 20,000 ש"ח ומעלה.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי עיצוב תעשייתי הם קשים?
בדומה לנושא שכר הלימוד, תנאי הקבלה בכל מסלול משתנים מאוד, יש מוסדות מכובדים שבהם תנאי הקבלה יהיו מחמירים וקשים יותר ומוסדות צעירים ואחרים אשר בהם יאפשרו תנאי קבלה קלים יותר. בגלל שמדובר על מקצוע שמחייב יצירתיות ויכולות בסיסיות מסוימות ברוב המקרים נערכים מבחני התאמה, הצגת תיק עבודות וכדומה כתנאי לקבלה ללימודים.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על לימודי עיצוב תעשייתי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי עיצוב תעשייתי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר