לימודי עיצוב תעשייתי

תפקידו של המעצב התעשייתי הוא ללוות את הלקוח שלו החל מהחשיבה על הקונספט של מוצר ולאורך כל התחנות של עיצוב המוצר עד הגעתו לשלב הסופי של הייצור במפעל.

לתת ליצירתיות שבתוכך כלים מעשיים

לימודי עיצוב תעשייתי
צילום: SOCIALisBETTER

למרות שנראה שהמילה תעשייה נוגדת לחלוטין את המילה אמנות, מקצוע העיצוב התעשייתי הוא השילוב בין האמנות לפרקטיות. תפקידו של המעצב התעשייתי הוא להביא מוצר מסוים למלוא הפוטנציאל שלו, הן מבחינת חדשנות, יעילות, נוחות וכמובן מבחינת המראה הסופי של המוצר. המעצב התעשייתי יודע כיצד לשלב טרנדים חדשים, חומרים וטכנולוגיות שונות כדי להביא אותם לידי ביטוי במוצר שאותו הוא מתכנן, אשר אמור למצות את מלוא הפוטנציאל שלו, גם מבחינת המראה החיצוני וגם מבחינת הפרקטיות של המוצר.

כדי לעצב מוצר שיגיע למלוא הפוטנציאל שלו על המעצב התעשייתי לאפיין תחילה את המוצר מבחינת קהל היעד, הטכנולוגיה הדרושה לבנייתו, השימוש העיקרי של המוצר וכיצד להפוך שימוש זה ליעיל ביותר באמצעות המוצר, עיצוב המוצר שיהיה אופנתי ופרקטי, עלות הייצור, מציאת אנשי מקצוע, התאמת המוצר לטרנדים עכשוויים, מציאת החומרים שהכי יתאימו לבניית המוצר, התאמת הטכנולוגיה למוצר המבוקש ועוד.

מטרת לימודי עיצוב תעשייתי

לימודי העיצוב התעשייתי נחלקים ללימודים תיאורטיים הכוללים את התרבות ההיסטוריה ותולדות העיצוב בכלל והעיצוב התעשייתי בפרט ולימודים מעשיים המעניקים אפשרות להתנסות ולהתבטא במגוון רחב של חומרים וכלים הקשורים לעיצוב המוצר.

הנושאים הנלמדים במהלך לימודי עיצוב תעשייתי הינם בין השאר: שרטוט, בניית מודלים, המחשה, רישום, עיצוב אריזות, תוכנת פוטושופ, תוכנת 3 די מקס, תולדות האמנות, תורת החומרים, תהליכי ייצור, זיווד אלקטרוני, סדנאות עץ, פלאסטיק ומתכת, עיצוב בדו מימד, עיצוב בתלת מימד ועוד. תנאי הקבלה לימודי עיצוב תעשייתי דורשים הכנת תיק עבודות ומקצועי, מבחני קבלה הבודקים את כישוריו המועמד וראיון אישי.

קהל יעד ללימודי עיצוב תעשייתי

אם אתה מתלהב ממוצרים חדשניים ולא יכול להפסיק לחשוב על דרכים לשנות ולעצב רהיטים, גאג'טים וחפצים אחרים שבסביבתך, והינך בעל חשיבה מקורית, חוש אסתטי וידיים של זהב ואתה יכול לנסות להפוך את כישרונך לקריירה כמעצב מוצר בעזרת לימודי עיצוב תעשייתי.

עוד מסלולים ללימודי עיצוב תעשייתי

אופן לימודי עיצוב תעשייתי

לימודי העיצוב התעשייתי אורכים כארבע שנים לתואר, כאשר השנה האחרונה מוקדשת בדרך כלל לפרויקט גמר, אשר מביא לידי ביטוי את מגוון הידע והכישורים שהסטודנט רכש במהלך לימודיו.

שנה ראשונה בלימודי עיצוב תעשייתי

השנה הראשונה של הלימודים מוקדשת בדרך כלל ללימוד השפה הצורנית, שנה זו מקנה מיומנות בסיסית ואת חווית ההתנסות הראשונית בעיצוב בתלת מימד, בנוסף הלימודים בשנה זו מעודדים חשיבה יצירתית וחשיפה לגישות שונות הקשורות לתהליך העיצובי.

שנה שנייה בלימודי עיצוב תעשייתי

השנה השנייה מתמקדת בדרך כלל במחקר ובעבודה בסדנאות השונות כדי שהסטודנט ילמד כיצד להשתמש בכלים מעשיים לפיתוח מוצר, בשנה זו הסטודנט מתרגל את העיצוב ברמות השונות עד לתהליך המלא של עיצוב מוצר.

שנה שלישית בלימודי עיצוב תעשייתי

השנה השלישית ללימודי עיצוב תעשייתי מתרכזת בדרך כלל ביישום הכלים שנלמדו בשנים הראשונות במקביל לפיתוח הסגנון והשפה האישית של הסטודנט ובדרכים להביאה לידי ביטוי בעיצוב המוצר.

משך זמן לימודי עיצוב תעשייתי

לימודי עיצוב תעשייתי לתואר ראשון אורכים כארבע שנים, ישנה אפשרות ללמוד עיצוב תעשייתי לתואר הנדסאי, לימודים אלו אורכים בדרך כלל שנתיים וחצי. כמו כן ניתן לעשות קורס בעיצוב תעשייתי שאורכו בין חצי שנה לשנה. אנשים רבים נוהגים גם ללמוד במסגרת מכינה לעיצוב תעשייתי, כדי להגיע עם תיק עבודות מקצועי שיאפשר להם להתקבל ללימודים בבתי ספר הגבוהים לעיצוב, לימודים אלו אורכים בין שנה לשנתיים והם כוללים גם הכנה לבחינות הכניסה והכנה לראיון הקבלה.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי עיצוב תעשייתי

מעצב תעשייתי יכול לעבוד כעצמאי בעיצוב מוצר על פי הזמנת לקוח, או להשתלב בחברת עיצוב, חברת פרסום, פיתוח צעצועים, פיתוח אפליקציות למכשירים מתקדמים, או לעסוק במקצועות הארכיטקטורה, תכנון מוצר, להשתלב כמעצב במפעלי תעשייה, התעשייה הצבאית, תעשיית המשחקים, תעשיות עתירות ידע ובנוסף לעסוק בהוראה או הדרכה בתחום העיצוב.

עיצוב המוצר נמצא בכל מקום סביבנו

הכיסא שעליו אנחנו יושבים, התנור שמחמם את הרגליים שלנו, הסיכה שמחזיקה את השיער, הטלפון הנייד שבו אנחנו משתמשים, השלט של הטלוויזיה, ספל התה שממנו אנחנו שותים – העיצוב מקיף אותנו בכול מקום והוא הופך לכלי של חדשנות המבדיל חברה אחת מחברה אחרת, אשר נלחמות על תשומת לבו של הצרכן כשהמטרה היא שבסופו של דבר הצרכן יעדיף להשתמש במוצר כזה של החברה ולא במוצר אחר של החברה המתחרה, חברות אלו בעידן הצרכנות התחרותי זקוקות למעצב תעשייתי, מוכשר ומקורי אשר יוכל לגרום לבידול בין המוצרים שלהם למוצרים של המתחרים שלהם.

אמנם ההשתלבות בתחום של עיצוב תעשייתי נחשבת לקשה מאוד, עקב היצע רב של מעצבים תעשייתיים, אבל אם יש לך חשיבה מקורית, ייחודיות וסגנון בנוגע לעיצוב מוצר, תוכל למצוא שלימודי העיצוב התעשייתי הם לא רק מרתקים ומאתגרים, אלא גם מוסיפים לך את הכלים הנחוצים לפיתוח הכישרון שלך ובסופו של דבר הם גם יעזרו לך להשתלב בתחום נחשק זה, יש חלומות שאפשר להגשים ולהיות מעצב תעשייתי הוא אחד מהם.

קבל מידע על לימודי עיצוב תעשייתי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי עיצוב תעשייתי

תיק עבודות בעיצוב תעשייתי   חשוב להבין כי תיק עבודות לא אמור לכלול עבודות מוגמרות ומקצועיות, אלא להפגין פוטנציאל. המרצים צריכים לראות כי יש לכם את הפוטנציאל להשתפר ולהגיע לדרגת מעצב תעשייתי מקצועי עד סוף הלימודים. ישנן מכינות שונות להמשך קריאה »
תנאי קבלה לעיצוב תעשייתי תנאי הקבלה לעיצוב תעשייתי הינם מאוד מחמירים, ולכן רבים הולכים למכינות כדי להכין עצמם לקראת התואר. אספנו עבורכם רשימה מוארכת של מוסדות הלימוד בארץ המלמדים עיצוב תעשייתי, עם פרטי תנאי הקבלה שהם דורשים למסלול להמשך קריאה »
קורס עיצוב תעשייתי לפתח ולעצב את המוצרים המהפכניים של העתיד תחום העיצוב התעשייתי נוגע לפיתוח, תכנון ועיצוב מוצרים חדשים או שיפור של מוצרים קיימים כאשר הדגשים הם על עיצוב, אסטטיות, שימושיות ואפשרות ריאלית לייצור תעשייתי/ סדרתי. עיצוב תעשייתי להמשך קריאה »
הנדסאי עיצוב תעשייתי לומדים היום ליצור את מוצרי המחר עיצוב תעשייתי הוא תחום מרתק ורלבנטי מאוד לכל כך הרבה תחומי חיים, ממוצרים ושירותים חיוניים ועד מוצרי המותרות הנחשקים ביותר. מהותו של העיצוב התעשייתי היא לפתח וליצור מוצרים שמיועדים להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד לעיצוב תעשייתי מידע הכרחי למועמד לעיצוב תעשייתי עיצוב תעשייתי נמצא בכל מקום סביבנו בעולם המודרני, בכל מוצר וחפץ שאנו משתמשים היה מעורב מעצב תעשייתי בשלב ההתחלתי והבסיסי של תכנונו ועיצובו. במידה רבה, הודות למעצבים תעשייתיים איכותיים ופורצי להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי עיצוב תעשייתי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר