תואר ראשון בעיצוב גרפי

תואר ראשון בעיצוב גרפי על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

4 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

דחף יצירתי, מקוריות.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה, עמידה במבחני כניסה מעשיים, ראיון אישי והצגת תיק עבודות.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
תרגילי הגשה רבים, בחינות עיוניות בנושאים תיאורטיים, הגשת פרויקט גמר.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

שיעורים עיוניים בנוסף על שיעורי סטודיו, הגשת פרויקטים ותרגילים מעשיים.

ללמוד לעצב מסרים באופן חזותי

תואר ראשון בעיצוב גרפי
צילום: Luis.Vieira

לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי (המכונים גם לימודי "תקשורת חזותית") מכשירים את הסטודנטים להעביר מסרים מסוגים שונים באמצעים חזותיים, כמו גם באמצעות שימוש בתנועות וצלילים, במילים ובאופן בלתי מילולי גם יחד.

לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי מכוונים בראש ובראשונה להקניית יסודות בתחומי העיצוב הגרפי, ולכן נלמדים קורסים כגון: יסודות הרישום ויסודות הצילום, שפת האיור, יסודות תלת מימד, מבוא לטיפוגרפיה ומבוא לעיצוב בהדגשים שונים, עיצוב אינטראקטיבי, עיצוב אריזה, העברת מסר בעיצוב גרפי ושימוש בתוכנת פלאש.

במהלך לימודיהם יכירו הסטודנטים לעומק תוכנות נוספות שבהן עושה המעצב הגרפי שימוש קבוע, בנוסף על היכרותם עם חומרים שונים העומדים לרשות המעצב, כמו גם שיטות עבודה ואסכולות עיצוב שונות. בהמשך לימודיהם יוכלו לרוב הסטודנטים לבחור בהתמחויות כגון עיצוב לפרסום איור ועוד, או להתמקד במדיה מסוגים שונים: מדיה מודפסת, מדיום מסכי או מדיה אינטראקטיבית וכמובן לשלב בין מדיומים שונים. עם הבחירה בתחום התמחות יוכלו הסטודנטים להשתתף בקורסים הממוקדים למגמת ההתמחות שלהם, בנוסף על קורסי בחירה מתחומים אחרים, שתכליתם לאפשר למעצב הגרפי היכרות והבנה של מגוון השיטות והאמצעים הנוספים והמשיקים לתחום התמחותו.

במטרה לאפשר למעצבים העתידיים אופק תרבותי רחב ככל האפשר, עומדים חלק ממוסדות הלימוד על לימוד חטיבה בלימודים הומניסטיים כלליים ורחבים – בתחומי הספרות, ההיסטוריה, האמנות ועוד. בשנת הלימודי האחרונה יתמקדו הסטודנטים בעיקר בעבודה על פרויקט גמר.

לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי מתקיימים במוסדות הגבוהים השונים לעיצוב בארץ, וכנהוג במוסדות אלה, על המועמדים לעמוד בבחינות כניסה, הכוללות בחינות מעשיות שמטרתן לעמוד על דרך החשיבה של המועמדים ועל מידת התאמתם ללימודים בתחומי העיצוב והאמנות. שלב נוסף שלרוב נהוג הוא שלב הראיונות האישיים, בו נדרשים המועמדים גם להציג תיק עבודות.

קהל יעד לתואר ראשון בעיצוב גרפי

לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי מיועדים לבעלי היכולות והגישה היצירתית, כמו גם עומק תרבותי ממנו יוכלו לשאוב השראה. מעצב גרפי מוצלח צריך להיות מסוגל להעביר רעיונות ומסרים באופן אפקטיבי באמצעות שימוש במגוון רחב של חומרים ואמצעים שאינם מילוליים – ובראש ובראשונה באמצעות שימוש באלמנט החזותי.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בעיצוב גרפי

בוגרי התואר הראשון בעיצוב גרפי יוכלו לעסוק לאחר לימודיהם במגוון רחב של תחומים בהם נדרש עיצוב של תוכן חזותי – עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב ממשקי אתרים, תוכנות, משחקים או מדיה אינטראקטיבית אחרת במסגרת חברות אינטראקטיב ומולטימדיה, חברות תקשורת, חברות מיתוג ושיווק או תפקידי ארט דיירקטור במשרדי פרסום. בנוסף, יוכלו הבוגרים לעסוק באופן עצמאי בעיצוב גרפי לקהל הרחב, או להתמחות במגזר מסוים.

המעצב הגרפי כמוביל דעת קהל

רבים מהמסרים שאנו מקבלים היום הם מסרים חזותיים, הכול ממוקד, קופצני, תכליתי; צריך להספיק להעביר מסר מורכב בזמן קצר, ומילים הן רק מרכיב אחד – ולא תמיד המרכיב המרכזי בהעברת המסר. כאן נכנס המעצב הגרפי לתמונה, בכול מובן: הוא אחראי להוסיף את כול עומק המימדים שאין זמן להסביר במילים, באמצעות השימוש שיעשה בדימויים מוכרים, באלמנטים חדשניים, בצלילים מסוימים, בחומרים שיבחר. ישנו כוח רב הטמון בתפקידו של המעצב הגרפי, שנהנה גם מהאפשרות להקיף עצמו ביצירה בלתי פוסקת, המתחדשת כל הזמן יחד איתו.

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר