מכינה לעיצוב גרפי

לעצב עתיד מבטיח עם מכינה לעיצוב גרפי

תחום העיצוב הגרפי, או תקשורת חזותית כפי שהוא נקרא במוסדות לימוד רבים, מטרתו להעביר מסר מסוים על ידי אמצעים ויזואליים. הינו תחום דומיננטי אשר התפתח רבות בשנים האחרונות, כאשר שני הענפים המרכזיים בהם נעשה שימוש בעיצוב הגרפי הוא עולם הפרסום ועולם האינטרנט. בימינו, יש משמעות גדולה להעברת מסרים שיווקיים, אינפורמטיביים ורגשיים על ידי ארגון של אלמנטים גרפיים על גבי משטחים ויזואליים. המעצבים הגרפיים עוסקים בתחומים רבים כמו עיצוב פרסומות לטלוויזיה, לאינטרנט ולעיתונות, עיצוב עלונים ופליירים, אתרי אינטרנט, כרטיסי ביקור, שלטים ועוד.

עם התפתחות התחום גדלו אפשרויות העיסוק בו והדרישה למעצבים מיומנים, אולם עם זאת גדלה גם התחרות והביקוש להתקבל ללימודי תקשורת חזותית. מקומות העבודה, בעיקר משרדי הפרסום הגדולים, דורשים אנשים יצירתיים ומיומנים, המסוגלים להתמודד עם האתגרים שמציב התחום ושיכולים לענות על הצרכים הגרפיים של הלקוחות. לפיכך, לבוגרים של מחלקות העיצוב הגרפי במוסדות הלימוד הנחשבים מובטחת הזדמנות לתעסוקה מאתגרת ורווחית בתחום.

מטרת המכינה לעיצוב גרפי

בשנים האחרונות צמחו מכינות רבות לעיצוב גרפי שמטרתן להגדיל את סיכויי הקבלה של המועמדים ללימודים, להכין אותם לתחום העיצוב ולעזור להם לגבש תיק עבודות ייחודי להם. מכיוון שכל שנה ישנם מועמדים רבים ללימודים בתחום זה ומעט מקומות פנויים, ישנה חשיבות להציג תיק עבודות ברמה גבוהה, אשר משקף את היכולות והיצירתיות של המועמד. במסגרת המכינה לומדים התלמידים קורסים בסיסיים בעיצוב, קורסים ברישום, פיתוח החשיבה היצירתית, העברת מסר באמצעים ויזואליים, הכנת תיק עבודות והכנה למבחנים הפסיכוטכניים ולריאיון האישי.

קהל יעד

מטרתה של המכינה היא להכין את המועמד ללימודים לקראת ראיונות הקבלה, אולם הלימודים עצמם דורשים יצירתיות, חוש אסתטי ועניין בתחום האמנות. אם אתם מרגישים שברצונכם לבטא את היצירתיות שלכם, מתעניינים בתחום הפרסום והאינטרנט ומוכנים להשקיע מאמצים כדי להתקבל ללימודים – מכינה לעיצוב גרפי יכולה לעזור לכם בכך.

נושאי לימוד במכינה לעיצוב גרפי

רקע לעולם העיצוב

המכינות מציעות קורסים בסיסיים בעיצוב, שמטרתם להקנות לתלמיד רקע באמנות וביסודות הפילוסופיה של העיצוב, כמו רישום, קומפוזיציה, שימוש בצבעים שימוש בחומרים שונים והכרת המדיות הויזואליות הקיימות. כמו כן, קיימים קורסים לפיתוח החשיבה היצירתית ומימוש הרעיון בפועל.

הכנת תיק עבודות

מוסדות הלימוד השונים דורשים מהמועמדים להציג תיק עבודות בפני ועדת הקבלה. המכינות מסייעות לתלמידים לגבש תיק עבודות ייחודי ואטרקטיבי, על ידי עבודה בפרויקטים במסגרת המכינה והנחיה של המורים.

הכנה לראיונות אישיים

לרוב, מוסדות הלימוד לעיצוב גרפי עורכים ראיונות אישיים עם המועמדים. המועמדים נדרשים בראיונות אלו להציג את תיקי העבודות שלהם, להסביר מה הרציונל מאחוריהם ולהציג קונספט עיצובי מגובש ויצירתי. במסגרת המכינה נערכות סימולציות של ראיון אישי, אשר עוזרות לתלמידים לגבש את הרעיון העיצובי שלהם ולהסביר את תיק העבודות.

הכנה למבחנים פסיכוטכניים

במסגרת ראיונות הקבלה למחלקות העיצוב הגרפי נדרשים המועמדים לעבור מבחנים פסיכוטכניים. חלק מהמכינות מעבירות סימולציות של מבחנים אלו, על מנת להכין את התלמיד לעבור את המבחן בהצלחה.

משך זמן מכינה לעיצוב גרפי

משך הלימוד במכינה לעיצוב גרפי משתנה בין מוסד לימוד אחד למשנהו, אבל משך זמן המכינות הוא לרוב חודשים ספורים עד חצי שנה.

העתיד לאחר המכינה

המכינה מציעה הכנה טובה לקראת ראיונות הקבלה למחלקות התקשורת החזותית במוסדות הלימוד המובילים. לאחר המכינה, יהיה בידי המועמדים תיק עבודות שמשקף את היצירתיות שלהם ומאגד את העבודות הטובות ביותר, והם יוכלו להתמודד עם שאלות המראיינים ועם הבחינות הפסיכוטכניות.

להבטיח את מקומכם בלימודי עיצוב גרפי

תחום התקשורת החזותית הוא תחום יצירתי ותחרותי, המאפשר לעוסקים בו אפשרויות תעסוקה במגוון נושאים ובמגוון של מדיות חזותיות. המכינות השונות מאפשרות למועמדים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ולהתכונן לראיונות הקבלה. אנו ממליצים לך ללמוד עוד על הנושא, או לבקש ייעוץ לימודי חינם בקשר למכינות לעיצוב גרפי.

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר