להיות מעצב גרפי

בעל המקצוע

מעצב גרפי הוא בעל מקצוע אשר צריך לחשוב על רעיונות יצירתיים, כאמצעי להעביר מסרים ורעיונות בצורה גרפית לקהל הרחב או קהל יעד ספציפי, המקצוע משלב טקסט ותמונה במגוון שיטות, גישות ואפשרויות ומהווה חלק מרכזי בכל תחום התקשורת החזותית. בימינו מעצבים גרפיים נדרשים לרמת מקצועיות גבוהה מאוד, בעבודה עם מחשב ועם תוכנות גרפיות כבדות ומורכבות ביותר – כל זאת כמובן לצד יצירתיות בסיסית ומתפרצת שמסוגלת למצוא פתרונות חזותיים חכמים כל הזמן. המעצב הגרפי צריך להתפתח כבעל מקצוע כל העת ועל פי צרכי העבודה הרלבנטית המונחת לפניו. בעולם של היום, שבו המדיה משחקת כזה תפקיד משמעותי, ונמצאת למעשה בכל היבט של החיים, עיצוב גרפי הוא תחום עיסוק מקצועי אשר נוגע למרכיבים רבים בחיי אנשים בכל העולם. מעצב גרפי יכול לעצב מודעות לעיתונות, אתרי אינטרנט, עיצוב כרזות פרסום, ממשקי משתמש ממוחשבים, אפליקציות ווידאו, פרסומות טלוויזיוניות, עימוד של ספרים ומגזינים, עיצוב אריזות מוצרים, לוגו לחברות ועוד אין ספור אפשרויות ומקרים שמחייבים את עזרתו המקצועית של המעצב הגרפי.

איך נראה יום עבודה

על פי טווח הדברים שמעצבים גרפיים יכולים ונדרשים לעשות בעולם המודרני, יום העבודה של מעצב גרפי הוא עניין משתנה מאוד ואין הגדרות קבועות ורשמיות כמובן. באופן כללי מדובר על עבודה שיכולה לעיתים להיות מתסכלת מאוד, כאשר לא עולים הרעיונות, אך מצד שני מדהימה ומתגמלת מכל הבחינות כאשר נחה ההשראה והרעיונות האיכותיים פשוט צפים להם בטבעיות. באופן כללי מעצב גרפי מקבל משימה, הזמנה או אתגר כלשהו ואז עליו לחשוב על הדרך הטובה, היעילה והיצירתית ביותר לענות על דרישות הלקוח, המעסיק או כל גורם אחר, כך שהפתרון הויזואלי הסופי יהיה אופטימאלי וישרת את המטרות. העבודה כוללת בעיקר עיסוק מול מחשב ושימוש בתוכנות גרפיות מתקדמות, לצד עבודה מסורתית מול לוח השרטוט וסיעור מוחות יחיד, או בעזרת מעצבים אחרים. ביצוע עבודה גרפית כולל לרוב העלאת רעיון, סקיצות, ביצוע, תיקונים לאחר הערות הלקוח וכך עד שמגיעים לתוצאה הרצויה. מעצב גרפי יכול להידרש לעצב תכנים פשוטים שמשמשים להעברת מידע בלבד, ועד עיצובים פורצי דרך לשיווק מוצר מסוים וכן הלאה.

התמחות

משום שתחום העיצוב הגרפי הוא רחב ומקיף מאוד, אי אפשר להיות מקצוען אמיתי בכל היבטי התחום, מדובר גם על תחום יצירתי ולכן כל מעצב תמיד יהיה חזק יותר בתחום ויזואלי מסוים וחלש יותר באחרים. לימודי עיצוב גרפי מחייבים לרוב בחירת התמחות כלשהי, כאשר ברוב המסלולים ניתן לבחור בין תחומים עיקריים שונים, למשל:

  • וידאו ואנימציה
  • עיצוב גרפי לאינטרנט
  • מדיה מודפסת
  • מדיה אינטראקטיבית
  • איור

עוד התמחויות ושילובים שונים אפשריים ללימוד במסגרת מוסדות הלימוד לעיצוב גרפי.

שוק העבודה והשכר

שוב אנו חוזרים למגוון הרחב של עבודות שמעצב גרפי יכול להידרש לעשות, רמות השכר משתנות מאוד ומתחילות משכר בסיסי נמוך יחסית לביצועיסטים המבצעים את הוראות המעצבים הבכירים. מעצבים מוכשרים ומוצלחים מאוד יכולים להגיע לרמות שכר של עשרות אלפי שקלים. כמובן שעצמאים מתחילים בקטן ואלו שמצליחים לצבור לקוחות גדולים והם בעלי כישרון אמיתי בתחום התמחותם, יכולים לנהל סטודיו בעל רמת הכנסות גבוהה מאוד. בעיקרון, מי שטוב, כשרוני וחדשני יכול להרוויח הרבה מאוד.

יתרונות בשוק

כאמור, כיום החברות והעסקים צריכים מעצבים גרפיים לכל דבר כמעט, לכן בוגר לימודי עיצוב גרפי כמעט תמיד ימצא עבודה – מי על בסיס תיק עבודות, על בסיס ידע בתוכנות מחשב או על בסיס כישרון נטו. היתרונות בשוק, מעבר לכך שתמיד צריכים מעצבים, הם שמי שמוכשר וחדשני יכול להתפתח ולהגיע להכנסות יפות מאוד. מעצב גרפי יכול כמעט תמיד להמשיך להתפתח ולצמוח יחד עם השוק ובכך להישאר תמיד רלבנטי ויצירתי בתחום.

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר