לימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי – הדרך להפוך את העיצוב לשפה

לימודי עיצוב גרפי
צילום: SOCIALisBETTER

העיצוב הגרפי משפיע כמעט על כל תחום בתקשורת שאנחנו צורכים, עיצוב אתר אינטרנט, מסע פרסום למוצר חדש, בניית תדמית לחברה, פרסום לערוץ טלוויזיה, עיצוב ספר, עיצוב עטיפה לדיסק, עיצוב לוגו לחברה, עיצוב אריזות ועוד. תפקיד העיצוב הגרפי הוא להעביר מסר, תחושה, מידע או רעיון באמצעות, מילה, דימוי, צבע, טיפוגרפיה ועוד.

נוויל ברודי מעצב העל המפורסם קיבל בסביבות 300 אלף דולר, כדי לעצב מחדש את האתר נענע 10. כל מי שמבין בעיצוב חולם להיות נוויל ברודי הבא, אפשר אפילו להגיד שנוויל ברודי הוא אחד המעצבים הטובים ביותר בעולם, ואפילו אחד ממעצבי דעת הקהל הבולטים. נוויל ברודי עיצב בין השאר את הטיימס הלונדוני ואת אתר הגרדיאן. הייחוד של נוויל ברודי הוא דווקא השבירה הנועזת שלו של מוסכמות העיצוב הגרפי ושל כללי הטופוגרפיה שהיו מוכרים עד שנוויל ברודי החל לגעת בהם. מעצב העל שיחק באותיות, השתמש בטקסטים שמסתירים זה את זה, הוסיף שרבוטים ואלמנטים גרפים שהתוצאה שלהם אמנם לפעמים לא קריאה אבל מהממת מבחינה חזותית ואין ספק שהמסר של העיצוב שלו מצליח לעבור בכל פעם מחדש. אבל כדי לדעת כיצד לשבור את הכללים, כיצד ליצור דברים חדשים ושונים, קודם כל צריך להכיר את הכללים ואת החוקים של העיצוב הגרפי הנכון.

מטרת לימודי עיצוב גרפי

מטרת לימודי עיצוב גרפי היא להעניק לתלמיד את הכלים והידע כדי להפוך למעצב גרפי עצמאי, בעל חשיבה רעננה ומקורית, אשר ידע כיצד להעביר מסר באמצעים ויזואליים וגראפיים. ניתן ללימוד עיצוב גרפי לתעודת סיום, או במסגרת לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון.

לימודי עיצוב גרפי מתמקדים בהקניית כלים תיאורטיים וכלים מעשיים הקשורים לעיצוב חזותי וטיפוגרפיה. בין הקורסים הנלמדים ישנם: עיצוב חוויתי, גוון וצבע, מבוא לצילום, טיפוגרפיה, פוטושופ, אינדיזיין, תולדות האמנות, העברת מסר, אנימציה לעיצוב, עיצוב לפרסום, עיצוב אריזה, תוכנת פלאש, עיצוב מסר מורכב, שפה אישית בעיצוב, איור, קומיקס, בניית תדמית, בניית לוגו, רישום, מדיה אינטראקטיבית, עיצוב כרזה ועוד.

קהל יעד ללימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי מתאימים לכל אדם שמעריץ יופי, סדר ואסתטיקה, לאנשים יצירתיים שרוצים למצוא דרכים חדשות להעברת מסרים, לאנשים שרוצים להשתלב בתעשיית הפרסום בארץ וגם בעולם.

עוד מסלולים לעיצוב גרפי

התמחויות בלימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי חולשים על מגוון רחב מאוד של נושאים שאמורים לתת לסטודנט בסופו של דבר את הכלים המעשיים לעיצוב המסר שהם רוצים להעביר, כעבור שנתיים של לימודי יסוד בעיצוב גרפי, הסטודנט בדרך כלל מגלה את תחום ההתמחות שבו רוצה להשתמש, כדי להעביר את המסר העיצובי שלו.

עיצוב גרפי וטיפוגרפיה

טיפוגרפיה היא טכניקה ואמנות של סידור ועיצוב טקסט, אמנות זו כוללת התאמת הגופן לטקסט, בחירת גודל האות, אורך השורות, שינוי ריווח בין שורות, התאמת ריווח בין מילים ועוד. המעצבים הגראפיים משתמשים בטיפוגרפיה ככלי עזר חזותי להעברת המסר.

עיצוב גרפי ואיור

בנוסף למסר שמובע על ידי המילים, המעצב הגרפי יכול להשתמש באיור כאמצעי ויזואלי לחיזוק המסר של העיצוב, האיור יכול להיות סימן ההיכר של אותו מעצב גרפי, אשר מבדיל את העבודות שלו מעבודות של מעצבים אחרים.

עיצוב גרפי, מיתוג ופיתוח לוגו

אחד התפקידים החשובים של המעצב הגרפי הוא לבנות לוגו שמתאים לרוח החברה ואשר יכול להעביר בצורה ישרה ופשוטה את המסר, התפקיד, או השירות העיקרי של החברה, הלוגו מהווה חלק נכבד מהתדמית של החברה ולכן יש לו חשיבות גבוהה מאוד במערך המיתוג של החברה.

משך זמן לימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון אורכים בדרך כלל ארבע שנים. ניתן לעשות לימודי תעודה בעיצוב גרפי שאורכם שנתיים או קורסים בעיצוב גרפי שמתמקדים יותר בלימוד תוכנות מחשב כגון פוטושופ ואינדיזיין והם יכולים להמשך בין 3 חודשים לשנה.

ללימודי עיצוב גרפי במכללות או בבתי הספר לעיצוב נדרש להגיע עם תיק עבודות וגם לעבור מבחני קבלה וראיון אישי. ישנם מוסדות המעניקים לימודי מכינה לעיצוב שעוזרים לסטודנט להכין תיק עבודות אשר יאפשר לו להתקבל למוסד הלימודים שבו הוא חושק. בסיום הלימודים, הבוגרים משתתפים בתערוכה כללית, אשר מציגה את פרויקט הגמר שלהם.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי עיצוב גרפי

בוגר לימודי עיצוב גרפי יכול לעבוד כמעצב גרפי עצמאי או להשתלב בחברת פרסום, או בתי דפוס. כמו כן, המעצב הגרפי יכול לעסוק בעיצוב אתרים, מיתוג, ארט דיירקטור, עיצוב כרזות, עיצוב ספרים, עיצוב פרסומות, בניית לוגו ועוד.

העיצוב הגרפי מקיף אותנו מכל כיוון

העיצוב הגרפי מלווה אותנו בכל מקום, עד שרובינו איננו מודעים בכלל לקיומו, אבל למרות זאת הוא גורם לנו לבצע החלטות מבלי שנרגיש זאת, אנחנו הרבה פועמים בוחרים ספר על פי עיצוב מרתק של הכריכה שלו, אנחנו מעדיפים אתר מסוים על פני אתר אחר כי הוא יותר נוח לנו לקריאה בזכות העיצוב הידידותי שלו, לפעמים אנחנו נעצרים ברחוב לאחר שראינו כרזה שמשכה את תשומת לבנו במיוחד.

לא רק שהעיצוב הגרפי הופך את חיינו ליפים ואסתטיים יותר, הוא גם מהווה כלי להשפעה על התרבות ודרך החשיבה שלנו. אם אתה רגיש ליופי אסתטיקה ועיצוב ואתה רוצה להטביע את חותמך בעולם יכול להיות שתגלה שטמון בך הכישרון לעצב את התקשורת החזותית של כולנו.

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי עיצוב גרפי

להיות מעצב גרפי בעל המקצוע מעצב גרפי הוא בעל מקצוע אשר צריך לחשוב על רעיונות יצירתיים, כאמצעי להעביר מסרים ורעיונות בצורה גרפית לקהל הרחב או קהל יעד ספציפי, המקצוע משלב טקסט ותמונה במגוון שיטות, גישות ואפשרויות ומהווה להמשך קריאה »
תואר ראשון בעיצוב גרפי ללמוד לעצב מסרים באופן חזותי
תואר ראשון בעיצוב גרפי צילום: Luis.Vieira
לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי (המכונים גם לימודי "תקשורת חזותית") מכשירים את הסטודנטים להעביר מסרים מסוגים שונים באמצעים חזותיים, כמו להמשך קריאה »
מכינה לעיצוב גרפי לעצב עתיד מבטיח עם מכינה לעיצוב גרפי
by Design and Technology Student
תחום העיצוב הגרפי, או תקשורת חזותית כפי שהוא נקרא במוסדות לימוד רבים, מטרתו להעביר מסר מסוים על ידי להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס עיצוב גרפי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר