מכינה לעיצוב אופנה

מכינה לעיצוב אופנה – אל תישארו מאחור!

עולם האופנה הוא עולם שמתעסק באמנות וביופי, אולם מדובר גם בתחום רווחי, תחרותי ויצרי. מעצבי האופנה חייבים להיות מעודכנים בטרנדים האחרונים, לחדש ולהפתיע בכל קולקציה מחדש ולקבל את מירב תשומת הלב מקנייני האופנה ומהלקוחות. תחרותיות זו אינה נפקדת גם מלימודי עיצוב אופנה. כל שנה מתמודדים מועמדים רבים על מספר מועט של מקומות במוסדות הלימודים הנחשבים, וכמובן שלא כולם מתקבלים. על כן, מועמד שרוצה להגדיל את סיכוייו לקבלה צריך לבוא מוכן לריאיון, עם תיק עבודות שמשקף את יכולותיו בצורה הטובה ביותר, עם גישה מתאימה וחוש אופנתי מחודד. לשם כך קיימות מכינות לעיצוב אופנה.

מטרת מכינה לעיצוב אופנה

כשמה כן היא – מטרתה של מכינה לעיצוב אופנה היא להכין את המועמד ללימודי אופנה לריאיון הקבלה, להציג בפניו טעימה מהתחומים בהם יגע במהלך הלימודים ולהעניק לו היכרות ראשונית עם עולם עיצוב האופנה. במהלך המכינה התלמיד עובר קורסים בסיסיים בעיצוב כמו מבוא לזרמים בעיצוב, עקרונות ומושגים בעיצוב, קומפוזיציה והתאמת צבעים. כמו כן נלמדים קורסים עיוניים ומעשיים באופנה: היסטוריה של האופנה, הכרת עולם האופנה והמעצבים הנחשבים, הכרת בדים, עיצוב טקסטיל, תפירה וסטיילינג. חלק חשוב של המכינה היא עזרה בגיבוש תיק עבודות קוהרנטי ושלם, שמציג את העבודות הטובות של התלמיד בצורה מרשימה. חלק מהמכינות גם מכינות את התלמידים לקראת המבחנים הפסיכוטכניים שנדרשים על ידי חלק ממוסדות הלימוד.

האם אני מתאים ללימודים במכינה לעיצוב אופנה?

המכינה אמורה להכין את המועמד לקראת מבחני הקבלה במוסדות הלימוד, אולם התלמיד צריך לבוא עם עניין בתחום האופנה, יצירתיות, רצון ללמוד על תחום הטקסטיל והתפירה ונכונות לעבודת ידיים עדינה. אם יש בכם את היכולת והרצון ליצור בגדים יפים ומעניינים, אך אתם מרגישים שאין לכם מספיק ידע וניסיון כדי לבנות תיק עבודות באופן עצמאי, מכינה לעיצוב אופנה יכולה להועיל לכם ולשפר את סיכויי הקבלה שלכם.

מוסדות ללימוד מכינה לעיצוב אופנה

קונספט – המכללה לעיצוב

מכללת קונספט מציעה תוכנית מיוחדת המכינה את התלמידים לראיונות הקבלה לעיצוב אופנה. התוכנית מורכבת משלושה חלקים: בחלק הראשון נלמדים נושאים בסיסיים בעיצוב ובתחום האופנה, היכרות כללית עם עולם העיצוב, מושגי יסוד, שיטות וזרמים בעיצוב, רישום, התאמת צבעים, סדנא לפיתוח היצירתיות, סטיילינג ופרזנטציה. החלק השני מוקדש לבנייה של תיק עבודות מבחינה רעיונית ומעשית, והכנה לראיונות הקבלה. החלק השלישי הוא חלק מעשי בלבד, בו ישנן סימולציות של ראיונות קבלה, הכנה למבחנים הפסיכוטכנים והרצאות מטעם מומחים בתחום.

האקדמיה לעיצוב אופנה

האקדמיה לעיצוב אופנה גיבשה מכינה לעיצוב אופנה המשלבת בין קורסים עיוניים למעשיים, תוך כדי פיתוח היצירתיות של התלמיד. הקורסים כוללים נושאים כמו תולדות העיצוב והאופנה, תולדות האמנות, רישום ועיצוב אופנה, טקסטיל ותפירה. תוך כדי המכינה התלמיד יוצר תיק עבודות מקצועי על בסיס קונספט וטעם אישי. כמו כן, ישנה הכנה מיוחדת לראיונות הקבלה. המכינה כוללת 140 שעות אקדמיות במשך 35 מפגשים.

סטו"צ – סטודיו צעירים מעצבים

סטודיו סטו"צ בירושלים מציע מכינה לעיצוב אופנה שמטרתה לחדד את היכולות הקיימות של התלמיד תוך כדי הקניה של יכולות חדשות. המכינה גם כוללת מבוא לעולם האופנה ההיסטורי והעכשווי. במהלך המכינה התלמידים מגבשים תיק עבודות שיאפשר להם להגיש מועמדות למכללות לעיצוב אופנה.

תחומי לימוד במכינה לעיצוב אופנה

הכרת עולם העיצוב והאופנה

המכינות שמות להם למטרה להעניק לתלמידים ידע עיוני ומעשי באופנה, ידע על היסטוריה של האופנה והטרנדים האופנתיים העכשוויים ויכולות טכניות כמו תפירה, גזירה, הכנת מודל וגיבוש קונספט.

הכנת תיק עבודות

אלמנט חשוב בראיונות הקבלה למוסדות לימוד לעיצוב אופנה הוא תיק העבודות של המועמד. המכינות מלוות את התלמיד בעת יצירת תיק עבודות מקצועי שמבטא את סגנונו האישי ומראה את יכולות העיצוב שלו.

הכנה לראיונות אישיים

רוב מוסדות הלימוד לעיצוב אופנה דורשים עמידה בריאיון אישי של המועמד. המועמד צריך בראיונות אלו להציג את הקונספט העיצובי שלו ולהגן על תיק העבודות שלו. המכינות עוזרות לתלמיד לגבש את גישתו העיצובית ועורכות סימולציות שמדמות ראיון אישי על מנת להכין את התלמיד למעמד הזה.

הכנה למבחנים פסיכוטכניים

חלק ממוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים עמידה בבחינות פסיכוטכניות. חלק מהמכינות מעבירות סימולציות של מבחנים כאלו, על מנת להכין את התלמיד לקראת השאלות והבעיות שיהיה עליו להתמודד איתן בעת בחינות הקבלה.

משך זמן מכינה לעיצוב אופנה

אורכן של המכינות משתנה לפי מוסד הלימודים, הממוצע הוא בין מספר חודשים עד שנה.

העתיד אחרי המכינה

המכינה אינה מהווה תחליף ליצירתיות ולנכונות להשקעה כדי להתקבל ללימודי עיצוב אופנה, אולם לאחר המכינה יהיה בידכם תיק עבודות שלם ומעוצב שמאגד את העיצובים הטובים ביותר שלכם. כמו כן, תוכלו לדעת מה מצפה לכם בראיונות הקבלה למחלקות עיצוב האופנה השונות, ולהיות מוכנים לשאלות שייתכן וישאלו אתכם במהלך הראיון.

הגדילו את סיכויי הקבלה במכינה לעיצוב אופנה

מספרן של המכינות לעיצוב אופנה גדל בשנים האחרונות, בשל הביקוש הרב להתקבל ללימודי אופנה ובשל הצורך להעניק גם לאנשים עם פוטנציאל לעיצוב, אך ללא ניסיון, את האפשרות להתקבל ללימודים בתחום. יש בידיך אפשרות לברר פרטים נוספים אודות מכינות שונות לעיצוב אופנה או לבקש ייעוץ חינמי בנושא מכינות אלו.