מכינה לעיצוב

הבטיחו את עתידכם עם מכינה לעיצוב

מכינה לעיצוב
צילום: vancouverfilmschool

אנו חיים בעולם מעוצב, אם זה הבית, המחשב או כלי המטבח, הבגדים שאנו לובשים, כלי העבודה שלנו, הפרסומות סביבנו, הבניינים והחדרים בתוכם, אתרי האינטרנט או התוכן המודפס – מאחורי כולם עומד מעצב שתכנן את מראה המוצר בהתאם לשימושיות שלו.

בעשרות השנים האחרונות תחום העיצוב גדל והתפתח, והיום ניתן למצוא מאחוריו פילוסופיה שלמה השמה לה למטרה לשלב בצורה הטובה ביותר בין המראה של מוצר מסוים לבין דרך השימוש בו והצרכים אותו הוא אמור למלא. הרעיון המרכזי מאחורי כל תחומי העיצוב הוא שבעזרת המראה אפשר להעביר מסר מסוים שייקלט על ידי המשתמש.

בהתאם לצורך הגדל לעיצוב בכל תחומי החיים, הוקמו בתי ספר ומחלקות לעיצוב בכל רחבי העולם וגם בישראל, היום ניתן למצוא מחלקות רבות אשר חולקות על תחומים רבים בנושאי העיצוב, והאמנות. אז רגע לפני שאתם מחליטים על תחום, קחו מכינה לעיצוב אשר תגבש לכם את הדעה וגם תעשה לכם היכרות קצרה עם עולם העיצוב.

מטרת המכינה לעיצוב

תחום העיצוב הוא תחום תחרותי, ועל כן על המעצב לעמוד באתגרים יצירתיים ולהוכיח את עצמו כל פעם מחדש. מכיוון שגם הלימודים הם תחרותיים וישנם רבים המבקשים להתקבל, נולדו מכינות לעיצוב, אשר מטרתן לסייע לאלו המעוניינים ללמוד להתקבל ללימודים על ידי הקניית כלים בסיסיים לתכנון ועיצוב ובניית תיק עבודות אטרקטיבי. הלימודים במכינה כוללים שיעורים ביסודות העיצוב, טכניקות רישום ותכנון, פיתוח החשיבה היצירתית, הכנה של תיק עבודות מייצג וקוהרנטי והכנה לבחינות הפסיכוטכניות, שהן בחינות הנדרשות על ידי חלק ממוסדות הלימוד.

קהל יעד

תחום העיצוב מתאים לאנשים יצירתיים, שמגלים עניין בתחום העיצוב והיופי ושרוצים לממש את היצירתיות שלהם באופן מעשי בשוק העבודה. אם אתם מרגישים שיש לכם זיקה לתחום, אך זקוקים לעזרה בבניית תיק עבודות מוצלח, מכינה בתחום העיצוב יכולה לסייע לכם בכך ולשפר את הסיכויים לקבלה ללימודים.

תחומי התמחות בעיצוב

תקשורת חזותית

תחום התקשורת החזותית או העיצוב הגרפי כפי שנקרא בחלק ממוסדות הלימוד, עוסק בתכנון המראה והאסתטיקה של אמצעים חזותיים במטרה להעביר מסר או לעורר רגש מסוים אצל האדם המשתמש. תחום זה כולל פרסומות בעיתונות ובטלוויזיה, עיצוב אתרי אינטרנט וממשקים גרפיים, טיפוגרפיה, עיצוב כרטיסי ביקור ופליירים וכיו"ב. לשיפור סיכויי הקבלה למסלול רצוי להירשם ללימודי מכינה לעיצוב גרפי.

עיצוב תעשייתי

עיצוב תעשייתי מתעסק בעיצוב מוצרי צריכה שונים. הרעיון הוא לשלב בין המראה והתחושה שהמוצר מעביר לצרכן, לבין הפונקציונאליות שלו. תחום העיצוב הזה קשור בצורה הדוקה לתחום הנדסת האנוש והנדסת החומרים, כמו גם להיבטים פסיכולוגיים של שימוש וצריכה.

עיצוב אופנה

עיצוב אופנה הוא תחום שהתפתח בצורה משמעותית בעשרות השנים האחרונות ולכן גם לימודי האופנה התפתחו ללימודים מורכבים ומעמיקים. עיצוב אופנה כיום נחשב לתחום מוביל ונוגע גם בתחום השימושי וגם כדרך לביטוי אמנותי. מסלול תואר ראשון בעיצוב אופנה דורש הכנה מוקדמת, ולשם כך רצוי לקרוא על מכינה לעיצוב אופנה.

אדריכלות

אדריכלות היא תחום שעוסק בתכנון מבנים כך שיתאימו למטרתם השימושית ולתחושה שהאדריכל מבקש ליצור אצל האנשים המשתמשים במבנה. תחום האדריכלות משלב בצורה כמעט שווה בין יסודות עיצובים ואסתטיים למקצועות מתחום ההנדסה והחומרים. במסגרת מכינה לאדריכלות תקבלו כלים ראשוניים שיעזרו לכם להתקבל למסלול המבוקש שתרצו בו.

עיצוב פנים

בעבר היה עיצוב הפנים חלק אינטגראלי מאדריכלות, אולם כיום מדובר בתחום נפרד ומפותח. עיצוב הפנים מתעסק בעיצוב החלל הפנימי ומטרתו להשרות אווירה מסוימת על האדם שמשתמש במרחב. נוסף ליסודות העיצוב, עיצוב הפנים דורש גם הבנה במלאכות בניה שונות כמו מערכות תאורה, נגרות ושימוש בבדים. במכינה לעיצוב פנים תקבלו מגוון כלים להתמודדות עם עולם עיצוב הפנים התחרותי.

משך זמן לימודי מכינה לעיצוב

משך זמן הלימודים במכינות לעיצוב משתנה לפי מוסד הלימוד, אולם הלימודים נמשכים חודשים ספורים עד כחצי שנה.

לאחר המכינה

היתרון המשמעותי שמעניקים הלימודים במכינה לעיצוב הינו גיבוש תיק עבודות תוך הנחייה צמודה, שמאגד בתוכו את העבודות הטובות ביותר של התלמיד, זאת מכיוון שתיק עבודות מעניין ויצירתי הוא אחד מהאלמנטים החשובים בקבלה ללימודי עיצוב בתחומים השונים. נוסף על כך, המכינה מציעה סימולציות שמכינות את התלמיד לקראת שלבי הבחינות הפסיכוטכניות והריאיון האישי.

לשפר את סיכויי הקבלה שלכם עם מכינה לעיצוב

תחום העיצוב הוא תחרותי, והדבר מתבטא גם בלימודים: כל שנה מנסים מועמדים רבים להתקבל ללימודי העיצוב במחלקות השונות, וכמובן שהמקומות מוגבלים. מכינה לעיצוב יכולה לסייע בקבלה ללימודים, בבניית תיק עבודות עם אמירה אישית ולכוון את התלמיד לתחום העיצוב המתאים לו. בואו ללמוד עוד על המסלולים שמציעות המכינות לעיצוב או לבקש ייעוץ לימודים חינם.

קבל מידע על מכינה ללימודי עיצוב
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על מכינה ללימודי עיצוב
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר