מידע הכרחי למועמד לאנימציה

עובדות על תחום הלימודים

  • האנימציה היא סוג אמנות שמאפשר יכולות וביטויים רבים מאוד, האנימציה מתאימה ואהובה על צופים וקהלים מכל טווח הגילאים והיא מלווה אותנו מזה שנים רבות. אנימציה מאפשרת לממש כל פנטזיה ויזואלית הקיימת במוחו של יוצר, כותב, מפיק וכדומה, מדובר על תחום רחב מאוד שכולל את האנימציות הקלאסיות של דיסני ועד טכניקות אנימציה מהפכניות וחדשניות שמציעות תוצאות רחוקות מאוד מסרטי וולט דיסני.
  • בישראל ניתן ללמוד אנימציה במגוון עצום של מסלולים ומוסדות, החל מלימודים אקדמיים בתחום האמנות ועד לימודי תעודה במוסדות אשר מתמחים באמנות ואפילו ייעודיים לאנימציה.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • הסרט "אווטאר" שכולל ברובו סצינות אשר הופקו באנימציה ממוחשבת מתקדמת מאוד ושצולם/הוקרן בתלת מימד יצר מהפכה של ממש בעולם הקולנוע. הסרט הצליח מאוד מבחינה כלכלית ומבחינת הביקורות ובעיקר יצר את הצעד הראשון והמשמעותי עבור הפקת סרטים בטכנולוגיות תלת מימד איכותיות המשלבות אנימציה וצילומים אמיתיים.
  • בתחום האנימציה הקולנועית ישראל השיגה הישג נאה במיוחד כאשר הסרט "ואלס עם באשיר", שהופק בעזרת טכניקות מיוחדות של אנימציה, היה מועמד מוביל לאוסקר עבור הסרט הזר הטוב ביותר, אך הפסיד בהפרש זעום לסרט אחר.
  • מעבר ליכולות המרשימות של תחום האנימציה מבחינת העברת מסרים, תסריטים וההשפעה של התחום על עולם המדיה בכלל – יכולות אשר נראות מבחינה אומנותית וכלכלית בהזדמנויות רבות, דוגמא טובה לעתיד הצפוי לתחום האנימציה היא אורי שנער. שנער היה ממייסדי זכיינית ערוץ 2 קשת ועזב אותה לפני כמה שנים על מנת להקים חברת אנימציה גדולה ששאיפתה היא להפוך לשחקן מרכזי וחדשני בתחום זה. שנער מאמין מאוד בתחום ואף עבד עבור החברה לניו יורק וסירב לאחרונה להצעה מתגמלת במיוחד לשמש נשיא הזכיינית רשת על מנת להמשיך להתמקד בפעילות חברתו – אניבום.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • Preston Blare – Cartoon Animation
  • Tony White – The Animators Workbook
  • Harold Witener – Timing for animation

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי אנימציה?
לימודי אנימציה נמשכים החל משנה ועד 4 שנים במכללות מקצועיות.

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
לא, אך תלוי במסלול ומוסד הלימודים הספציפי. במסגרת לימודים אקדמיים באמנות ניתן בהחלט לבחור התמחות או להתמקד מבחינת קורסים בתחום האנימציה. יש מוסדות שמתמחים באנימציה ממוחשבת ויש שמציעים לחלופין מסלולים כלליים ומקיפים יותר ללימודי אנימציה.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי אנימציה?
שכר הלימוד מאוד משתנה בין מוסד למוסד ובין מסלול לימודים אחד למשנהו. שכר לימוד ללימודים אקדמיים הוא לרוב אוניברסיטאי מסובסד ובמסגרות פרטיות למיניהן העלות יכולה לטפס עד כ—25,000 ש"ח לשנה.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי אנימציה הם קשים?
מבחינת דרישות קדם אקדמיות תנאי הקבלה אינם קשים כלל ברוב המקרים אך בדומה ללימודי עיצוב או אמנות אחרים בהחלט תיתכן דרישה לתיק עבודות, ביצוע עבודה מקדימה, ראיון אישי וכדומה כך שאלו שלא מגיעים עם ניסיון, או כישרון מוקדם כלשהו, יתקשו להתקבל למסלולים המקיפים והמקצועיים יותר.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על לימודי אנימציה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי אנימציה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר