תואר ראשון באדריכלות

תואר ראשון באדריכלות על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

5 שנים

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

ניתן ללמוד את המקצוע במסלול חד חוגי או דו חוגי של עיצוב ואדריכלות, הוראה ואדריכלות וכדומה.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

נטייה אומנותית, יצירתיות ודימיון, יכולת שרטוט

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

נדרשת התמחות של 3 שנים.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרש להגיש עבודות , פרויקטים, ומטלות רבות.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת למידה ממוחשבת ומאובזרת. רוב הבחינות הינן מעשיות בתחומי השרטוט והתכנון. ריבוי פרויקטים ומטלות.

לשרטט עתיד!

תואר ראשון באדריכלות
צילום:stevecadman

מטרתו העיקרית של התואר הראשון באדריכלות, היא להכשיר את הסטודנטים ולהפכם לאדריכלים איכותיים ובעלי מיומנויות אומנותיות וכישורי תכנון גבוהים, על מנת שיוכלו לתכנן ולעצב בתים ומבנים, בהתאם לאופי הסביבתי. המסלול האקדמי מקנה תואר B.Arch באדריכלות והלימודים משלבים פרקטיקה, תרגול ולמידה עיונית.

תואר באדריכלות משלב לימודי הנדסה עם לימודי עיצוב ועל כן הוא נחשב לתואר ייחודי. הלימודים מתמקדים בנושאים מגוונים ובכללם: אסתטיקה, טיפוגרפיה, אדריכלות יפנית, בנייה ירוקה, יסודות העיצוב, טכנולוגיות בניין, אמנות, שרטוט אדריכלי, הנדסת אנוש, תכנון חלל, עיצוב ריהוט, תורת הצבע, המחשה ומודלים, ועוד.

קהל יעד לתואר ראשון באדריכלות

תואר ראשון באדריכלות מתאים לאלו המעונינים ללמוד תכנון בנייה בהשראה אישית- אומנותית, תכנון מבנים וחללים, עיצוב המרחב והתמקצעות גורפת בתחום העיצוב והאדריכלות. כמו כן, ישנה אפשרות נוספת להתמחות בתואר ראשון באדריכלות נוף ובאדריכלות ועיצוב פנים.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

לבעלי תואר ראשון באדריכלות, ישנה אפשרות להשתלב בחברות בנייה, משרדי אדריכלים ומעצבים, רשויות מקומיות. וכן באופן עצמאי כיועצים פרטיים בתחום האדריכלות. אדריכלים, בייחוד במגזר הפרטי, משתכרים בסכומים נכבדים ביותר.

מי שמעוניין להמשיך וללמוד, יוכל להתמקצע בתחומים ספציפים יותר של תחום האדריכלות בתואר השני (M.S.C) שמתמקדים בנושאים כגון: בינוי ערים, בקרת הסביבה, תכנון ערים ואזורים, שימור מבנים, עיצוב תעשייתי, טכנולוגיה ותיעוש של הבניה, אדריכלות נוף, שימור ותיעוד מבנים ואתרים, תהליכי פיתוח ושיקום עירוני, היבטים משפטיים ומנהליים בתכנון עירוני ועוד.

תכנון זה כאן!

במהלך התואר הראשון הסטודנט נחשף לחומר יישומי ועיוני רב. על ידי הדרכה והתמדה ניתן להצליח ליצור וללמוד על תכנון ואדריכלות. עיצוב מגוון חללים (חלל ציבורי, חלל תקשורתי, חלל הבית, חלל עסקי) על פי היצירתיות שלך ובניית אופי ייחודי למבנה המעוצב, מקנה לא רק סיפוק והנאה אלא השראה וחזון לבנייה.

עבודת האדריכל כוללת יצירת סביבה שימושית, נוחה ומתאימה למתגוררים וכן חידוש ועיצוב מבנים. בנוסף, ישנם אדריכלים העוסקים בשימור מבנים ואתרים היסטוריים. על מנת לעסוק בתחום המאתגר והמעניין של האדריכלות נדרשת למידה אינטנסיבית עיונית ומעשית של התחום. לימודי האדריכלות אינם פשוטים וכוללים עבודות ומטלות רבות, אך חשוב לזכור שלצד העבודה הקשה ניתן לרקום חלום של בנייה עם הגשמה עצמית.

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר