קורס אדריכלות

אמנות הבנייה והעיצוב

קורס אדריכלות עוסק במתן ידע מקיף ומעמיק בנוגע לעיצוב ותכנון חללים וסביבה. הקורס מחבר בין הנדסת הבניין לאומנות העיצוב, מי שמסיים לימודי אדריכלות יכול לעסוק במגוון רחב של מקצועות בתחום זה כגון: עיצוב רהיטים, עיצוב פנים, תכנון גינות וגנים, עיצוב שכונות וערים, עיצוב קניונים ומרכזי עסקים, אדריכלות נוף, אחראי על פרויקט בניה ועוד. הלימודים מלמדים את הסטודנטים כיצד לבטא את היצירתיות שלהם בתוך האילוצים הקיימים של האזור והמבנה ובהתאם לדרישות הלקוח ותקציב קבוע מראש.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

לימודי אדריכלות מלמדים את הסטודנט כיצד להתמודד עם האילוצים הקיימים בשטח, לימוד מדעים בהקשר לבנייה, טכנולוגיות וחומרים, לימודי אמנות ואדריכלות, הבנת הסביבה והיחס שבינה לבין המבנה, התמודדות עם בעיות ביצירה ובתכנון סביבה וחללים. הלימודים כוללים מקצועות לימוד רבים ומגוונים וחומר לימוד עיוני ומעשי כגון: עיצוב פנים, יסודות העיצוב, יסודות השרטוט, תחיקת הבנייה, חוזק מבנים, תולדות האומנות, תורת הבנייה וחומרי בניין, סגנונות בנייה עכשוויים וקדומים, תורת המבנה, קונסטרוקציה, תקנים ותקינה בבנין ועוד.

הלימודים כוללים לימוד תוכנת עיצוב תלת מימד ודו מימד בשם אוטוקד, אשר נמצאת בשימוש בכל העולם ומתעדכנת באופן מתמיד וכוללת בתוכה אפשרויות מתקדמות לתכנון עיצוב והדמיה של חללים למיניהם. הלימודים מעניקים לסטודנט את הידע הנחוץ לשימוש בתוכנה וכלים לתכנון יעיל ואפקטיבי של מבנה. ישנה אפשרות ללמוד את התוכנה גם כקורס בפני עצמו, בדרך כלל הקורס מחולק לשני מסלולים למתחילים ומתקדמים. במהלך הלימודים יוצר הסטודנט תיק עבודות אשר דרכו הוא מתרגל את החומר הנלמד, תיק העבודות משמש את הסטודנט ככלי עיקרי למציאת עבודה בעתיד.

כיום מוסדות הלימוד משלבים בתוכן הלימודים את החשיבה הירוקה, בנייה מחומרים טבעיים תוך ניצול מקסימאלי של משאבי הטבע וצמצום הנזק לסביבה ככל האפשר. הלימודים מתרכזים בהכנה ובנייה של מודלים, מצגות, הרצאות פרונטליות, סיורים ברחבי הארץ, לימוד מניסיונם של אנשי מקצוע בתחומים שונים, סטודיו לעבודה על שרטוטים ותוכניות בנייה, סדנאות לביצוע פרויקטים ובניית מודלים והגשת עבודות ופרויקט גמר בפני שאר התלמידים והמרצים, על מנת לקבל ביקורת בונה על כל פרויקט ופרויקט.

אפשרויות קריירה

קורס אדריכלות מעניק אפשרויות תעסוקה רבות כגון: עבודה כאדריכל עצמאי, עבודה בחברה המתמחה בעיצוב פנים, עבודה בניהול פרוייקטי בנייה והשגחה עליהם, עבודה ברשויות שונות, עבודה במשרדי אדריכליים פרטיים, עבודה במחלקות ההנדסה במוסדות שונים, עבודה בחברות המתווכות בין אדריכלים בארץ ובחו"ל ועוד.

איפה לומדים

לימודי קורס באדריכלות מתקיימים במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ כגון: מכללת ספיר, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, הטכניון, המכללה השיתופית, קווים – המכון לעיצוב ואדריכלות, ביה"ס הארצי להנדסאים, מכון אבני, מכון לנדר, Y.Z.M- ביה"ס ליזמות עסקית, דיפלומה, קונספט, 6B, מכללת נצרת עילית – יזרעאל, המרכז הלימודי מודיעין, קמפוס – לימודים בספרד ועוד.

הלימודים בעיקרם הינם עבור תעודת הנדסאי, או לימודים לתואר ראשון ושני. מקום הלימודים משפיע על רמת ההכשרה ועל סוג התעודה והוקרתה על ידי המעסיקים. כל מוסד לימודים שונה במסלולי הלימוד וההתמחויות שלו בתחום זה, כמו כן תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד ברוב המקומות נדרשת תעודת בגרות הכוללת ציון עובר במתמטיקה ובאנגלית.

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר