הנדסאי אדריכלות

לדעת כיצד לממש וליישם את הפוטנציאל של המבנה

לימודי הנדסאי אדריכלות שלובים בדרך כלל בלימודי עיצוב הפנים בזכות הקשר הקרוב הקיים בין המקצועות הללו, כאשר ההכשרה הניתנת בלימודים אלו מתמקדת בדרך שבה הופך רעיון עיצובי, המבוסס על צרכי הלקוח לפרוייקט גמור בהתחשב בדרישות הלקוח, במגבלות התקציב בצורת המבנה ובמגבלות הטבעיות שלו. הלימודים במסלול זה משלבים יצירתיות, ידע באמנות יחד עם הידע הטכנולוגי המתבקש מתחום זה. לימודי הנדסאי אדריכלות מעניקים לסטודנטים את הידע והכלים הנדרשים לתכנון, ביצוע ובנייה בבנייה הפרטית, הבנייה הציבורית והבנייה התעשייתית.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

לימודי הנדסאי אדריכלות מתפרסים על פני מגוון רחב של נושאים ותחומים, על מנת שבסופו של דבר להנדסאי לעתיד יהיו כל הכלים הנדרשים כדי לתכנן פרוייקט אדריכלי מתחילתו ועד סופו. הלימודים כוללים ידע תיאורטי בתחומי העיצוב, האמנות והארכיטקטורה יחד עם התנסות מעשית בפרוייקטים קצרים המשולבים לאורך כל הלימודים ועד לפרוייקט גמר הכולל את כל החומרים שנלמדו במהלך הלימודים. ברוב מוסדות הלימוד מושם בשנים האחרונות דגש גדול מאוד על לימודי הבנייה הירוקה, תוך התחשבות באיכות הסביבה ושימוש גדול ככל האפשר בחומרים טבעיים או ממוחזרים, אין ספק שפניי האדריכלות והבנייה הם לכיוון הירוק יותר ומומלץ למתעניינים בתחום לשלב קורס לימודי בנייה ירוקה במסלול זה.
בין הנושאים הנלמדים במקצוע הנדסאי אדריכלות ישנם הקורסים הבאים: תורת המבנה ופרטי בניין, ארגון חלל, שרטוט ארכיטקטוני, עיצוב פנים, קונסטרוקציות, חשמל ותאורה, חימום ומיזוג אוויר, עיצוב ריהוט, ארגון וניהול פרוייקטים, אינסטלציה, יישומי מחשב הקשורים לתחום זה, מקצועות יסוד כגון: פיזיקה, אנגלית טכנית מתמטיקה, בטיחות בבנייה, עיצוב דו ממדי, תולדות האומנות ועוד.

אפשרויות קריירה

בוגר לימודי הנדסאי אדריכלות שמקבל דיפלומת הנדסאי הוא בעל זכות חתימה ותכנון מבנים עד ארבע קומות, הנדסאי אדריכלות יכול לעבוד כעצמאי או כשכיר בתפקידי תכנון ועיצוב מבנה, עיצוב פנים ואדריכלות, ניהול פרויקטים, שיפוץ מבנים, מעצב פנים וכדומה. רבים מבוגרי המסלול מתחילים את דרכם כשכירים במשרד אדריכלות ועיצוב פנים, על מנת לצבור ידע וניסיון וממשיכים כעצמאיים או כשותפים בתחום. ההצלחה בתחום האדריכלות והעיצוב תלויה בראש ובראשונה בכשרון, ביצירתיות ובאיכות העבודה של האדריכל, אשר ככל שהוא יהיה מוצלח יותר, כך שמו ילך לפניו.

איפה לומדים

הפופולאריות של המקצוע הפכה אותו לנגיש במוסדות מכובדים ורבים בארץ כגון: רשת מכללות אורט, המכללה הטכנולוגית רופין, מכללת ספיר, מכללת נצר עילית-יזרעאל, בית הספר הארצי להנדסאים, מכללת תל חי, המכללה האזורית כנרת, המכללה הטכנולוגית אורט בראודה ועוד.

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר