תואר שני בניהול משאבי אנוש

תואר שני בניהול משאבי אנוש על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

שנתיים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

בעלי יכולות למידה של תחומים מגוונים – תחומים כלכליים ומתמטיים, כמו גם לימודים עיוניים מתחומי מדעי החברה וההתנהגות.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
בוגרי תואר ראשון בממוצע 80 לפחות, רמת "פטור" באנגלית. מבחן GMAT עבור החוגים למנהל עסקים במסלול התמחות של ניהול משאבי אנוש. במחלקות שונות קיימות דרישות נוספות כגון כתיבת חיבור והגשת מכתבי המלצה אקדמיים.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
לימודים מעמיקים בסטטיסטיקה, שיטות מחקר וכלכלה. בנוסף, כתיבת עבודות מרובות.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

הגשת תרגילים בקורסים היישומיים, כתיבת עבודות.

בואו ללמוד ניהול מתקדם בדגש אנושי

לימודי תואר השני בניהול משאבי אנוש הינם תחום הולך ומתרחב, ככל שגוברת הדרישה בשוק העבודה למנהלים איכותיים, אשר יוכלו להתמודד בהצלחה עם מורכבות הטיפול במשאב האנושי, תוך הבנת העולם העסקי, צרכי הארגון והמציאות העסקית הארגונית בתוכה פועל המנהל. מסיבה זו, על מנהלי כוח אדם במשק להיות בעלי השכלה עסקית רחבה, בדגש על מאפייני המשאב האנושי.

על מנת לאפשר הכשרה שתספק את צרכי היריעה הרחבה לה זקוקים מנהלי כוח אדם, פותחים מוסדות רבים להשכלה גבוהה תוכניות הכשרה ולימודים לתואר שני בניהול משאבי אנוש, בין אם כמסלול נפרד וייחודי, ובין אם כתחום התמחות במסגרת לימודי תואר שני במנהל עסקים. לעיתים מוגדרים לימודים אלה תחת שם שונה, כמו באוניברסיטת תל אביב, שם הם מוגדרים כ"לימודי עבודה". עם זאת, בעוד שקיימות תכניות שונות ללימודי התואר השני בתחום זה, לרוב קיים דמיון ברבים מנושאי הלימוד.

בין השאר ילמדו הסטודנטים קורסים במבוא לכלכלה, סטטיסטיקה לתלמידי מ"א, התנהגות ארגונית, יחסי עבודה, ניהול משאבי אנוש (בדגש על מדיניות שכר, הערכת ביצועים, מיון עובדים וכדומה), דיני עבודה, מאפייני שוק העבודה, יסודות המימון, חשבונאות פיננסית, דיני עסקים וכדומה. במסגרת קורסים מתקדמים ניתן יהיה להתוודע גם לזוויות מרתקות הקשורות בעולם העבודה, כגון: משפחה ועבודה, משפחות טרנס-לאומיות ותעסוקה במגזר הלא-יהודי; העמקה מסוג שונה תתאפשר במסגרת קורסים על אפליה בעולם התעסוקה, או כאלה העוסקים בפערים ויחסי הגומלין בין הרצוי והמצוי בשאלות של הסדרת עולם העבודה ויחסי עבודה.

לימודי תואר השני בניהול משאבי אנוש במסגרות השונות מתקיימים על פי רוב לאורך שנתיים, הן במסגרת מסלולים מחקריים הכוללים כתיבת תזה והן במסלולים עיוניים, בהם אין צורך בהגשת תזה. על פי רוב רשאים להגיש מועמדותם בוגרי תארים ראשונים במגוון תחומים, לא בהכרח מי שסיימו תואר ראשון בלימודי כלכלה או מנהל עסקים, אולם על פי רוב ייאלצו מועמדים אלה, במידה ויתקבלו, ללמוד במסגרת לימודי השלמה, שלרוב יכללו קורסי מבוא בכלכלה וסטטיסטיקה. בנוסף, קיימים מסלולים ממוקדים, המיועדים למנהלים בכירים, ואשר מתקיימים במתכונת מרוכזת, המתאימה במיוחד לאנשים עובדים.

קהל יעד לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש

הלימודים המתקדמים בניהול משאבי אנוש מיועדים למעוניינים להתמחות בתחום ניהול משאבי האנוש בארגונים לצורך קידום בתפקידים ניהוליים על בסיס השכלה מתקדמת, או למעוניינים לרכוש כלים מחודדים לצורך ביצוע תפקידם.

תכליתו של תואר שני בניהול משאבי אנוש

התואר השני בניהול משאבי אנוש יאפשר לסטודנטים המבקשים להתמחות בניהול כוח אדם להכיר סוגיות שונות ומגוונות הקשורות ישירות או בעקיפין על כוח האדם הארגוני. כך, בבואם להתמודד עם היבטים ניהוליים שונים במהלך עבודתם, יהיו בידם מירב הכלים הרלוונטיים לצורך קבלת החלטות מושכלת ואיכותית.

ניהול והנעת עובדים – משימה מאתגרת

מנהלי משאבי האנוש בארגונים הינם הגורם המלווה את העובד במהלך דרכו בארגון, החל מתהליך הגיוס, המיון, ההכשרה והקליטה לעבודה, וכלה בתנאי העסקתו ודאגה לרווחתו. העובדה שבני אדם הינם יצורים מורכבים הופכת את מלאכתו של המנהל בארגון למורכבת גם היא: על מנת להגיע לתפוקה אופטימאלית, עליו להניע את עובדיו בהתאם, אולם זו איננה משימה פשוטה; לימודי התואר השני בניהול משאבי האנוש יקנו למנהל העתידי היכרות וידע מעמיקים עם היבטים שונים של המציאות הארגונית כמו גם אספקטים של סוגיות מורכבות בעולם העבודה ומאפייני העובד המודרני – צרכיו, טרדותיו, הקשיים בהם הוא נתקל – בעידן הכלכלה הגלובלית.

קבל מידע על תואר שני MBA במנהל עסקים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על תואר שני MBA במנהל עסקים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר