תואר ראשון בניהול משאבי אנוש

תואר ראשון בניהול משאבי אנוש על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי או דו חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולת למידה, הבנה וניהול.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה וציון "עובר" לפחות בבגרות 4 יחידות במתמטיקה (בעלי בגרות 3 יחידות יחויבו בביצוע קורס מבוא במתמטיקה), ציון פסיכומטרי 500 ומעלה.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
בחינות, הגשת תרגילים וכתיבת עבודות.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

למידה תיאורטית בנוסף על סדנאות מעשיות.

לא נולדים מנהלים – לומדים לנהל

תואר ראשון בניהול משאבי אנוש
צילום: Art Pets Photography

לימודי תואר הראשון בניהול משאבי אנוש הינם לימודים יישומיים, המכוונים בעיקר להשמה מקצועית בתחום הניהול הארגוני. הלימודים הינם שילוב של מספר תחומים שהראשיים בהם הינם כלכלה, ניהול ומדעי ההתנהגות, ומטרתם היא להכשיר כוח אדם מקצועי בתחום ניהול המשאב היקר והחשוב ביותר של כל ארגון , חברה או מפעל – המשאב האנושי.

מנהלי משאבי אנוש הם האנשים שפוגש כל עובד בארגון: הם מעורבים בתהליכי הגיוס והכשרת העובדים, במיונם ושיבוצם לתפקידים בתוך הארגון והם גם הגורם האחראי לרווחתם של העובדים, לטיפול בתנאי ההעסקה, להכשרות המקצועיות שיקבלו העובדים לאורך דרכם בארגון ולהעמקת הקשר בינם ובין מקום העבודה, תוך שימוש במגוון אמצעים. על מנת שיוכלו לבצע את תפקידם באופן הטוב ביותר, זקוקים מנהלי משאבי לידע והבנה במגוון תחומים הנוגעים להתנהלותם של ארגונים, לצרכיהם, מאפייני שוק העבודה, כמו גם להיכרות עם מאפייני צרכים של עובדים.

תוכניות הלימודים לתואר הראשון בניהול משאבי אנוש מכוונות לספק לסטודנטים ידע מקיף בכל התחומים הללו, ולצורך כך יילמדו יסודות הסוציולוגיה ויסודות הכלכלה, מבוא לפסיכולוגיה, התנהגות ארגונית, דיני עבודה, יסודות השיווק והמימון, תרבות ארגונית, קבלת החלטות, למידה ומוטיבציה, יסודות החשבונאות, ניהול מערכות ציבוריות, פיתוח ארגוני, גישות בניהול, דינאמיקה במשא ומתן, ניהול השירות ועוד נושאים רבים ומגוונים.

יש לציין כי על פי רוב מתקיימים הלימודים בניהול משאבי אנוש כמסלול התמחות במסגרת רחבה יותר של לימודי מנהל עסקים או כלכלה, כהיבט משלים וייחודי כאחד, המקנה לסטודנטים יתרון בבואם להתקבל למקומות עבודה. עם זאת, לאלו המעוניינים להתמקד בתחום ניהול משאבי האנוש באופן ספציפי קיימות גם מספר תוכניות לתואר ראשון מלא בתחום. בין השאר, קיימים מסלולים ייחודיים המיועדים לאנשים עובדים – קהל היעד של מסלולים אלה הוא מנהלים בפועל, המעוניינים או זקוקים להשכלה פורמאלית על מנת לעגן את עיסוקם המעשי בתחום הניהול בידע רחב ומקצועי.

קהל יעד לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש

לימודי התואר הראשון בניהול משאבי אנוש יתאימו לבעלי כישורי הובלה וניהול, אשר מעוניינים לשכלל את כישורי ההנהגה הטבעיים שלהם באמצעות ידע וכלים נוספים, כמו גם לאלה המעוניינים לנהל וזקוקים לבסיס התיאורטי.
אפשרויות תעסוקה בסיום תואר ראשון בניהול משאבי אנוש

לימודי התואר הראשון בניהול משאבי אנוש יפתחו בפני הבוגרים דלתות רבות בעולם הניהול במגוון רחב של ארגונים, חברות ומפעלים – החל מתעשייה, חברות מסחריות שונות וכלה בהיי-טק. חברות רבות כוללות כיום מחלקות ואף חטיבות שתפקידן לנהל את כוח האדם של הארגון; מחלקות אלה הינן המקום האידיאלי בו יוכלו מנהלי משאבי אנוש להשתלב בעבודה ולהביא את הידע שרכשו לידי ביטוי מעשי.

לנהל אנשים באנושיות ותבונה

"אדם שיכול לתת פקודות, בין אם הוא משרת כנוע ובין אם לאו, נחשב מכובד יותר מאדם שהוא אמנם חופשי, אבל אין לו על מי לפקוד", כתב הפילוסוף עמנואל קאנט. קשה להכחיש כי החברה המודרנית אכן מחשיבה ביותר מנהלים, מפקדים ובעלי סמכות שונים אשר הינם בעלי לגיטימציה להורות לאחרים כיצד לנהוג; רבים הם האנשים אשר רוצים לנהל ולהוביל. עם זאת, לא תמיד כולם יודעים כיצד, וגם אלה שהתברכו בכישורי מנהיגות מלידה זקוקים לידע מקצועי ומקיף ביחס לעולם העסקי והכלכלי, שהינו בעל מאפיינים ייחודיים שיש לקחת בחשבון.

המשאב האנושי הוא המשאב החשוב, היקר והעדין ביותר שישנו; הלימודים לתואר בניהול משאבי אנוש יסייעו למנהלים העתידיים להתמודד עם האתגר בכבוד ובהצלחה.

קבל מידע על לימודי משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר