תנאי קבלה למנהל עסקים

איך מתקבלים לתואר ראשון במנהל עסקים? בואו לקבל את תנאי הקבלה המעודכנים ביותר.

תנאי הקבלה למנהל עסקים במכללה למינהל – כדי להתקבל ללימודי מנהל עסקים במכללה למנהל יש צורך בתעודת בגרות הכוללת 4 יחידות באנגלית, ציון 190 במבחן אמיר או 90 בפסיכומטרי, בנוסף לבחינה עצמה שמהווה יתרון.

תנאי קבלה למנהל עסקים בבר אילן – פה תוכלו לגלות את תנאי הקבלה למסלול מנהל עסקים בבר אילן. מצטייני תואר ראשון שהממוצע המצטבר שלהם בלימודים הוא 87 נקודות מינימום וציון הפסיכומטרי הכמותי שלהם עומד על 122 נקודות לפחות יכולים להירשם ללימודי תואר שני במנהל עסקים, ניתן גם להתקבל עם ציון ממוצע של 80 בלימודי התואר הראשון וציון GMT, גם ניסיון ניהולי מוכח של 5 שנים לפחות יכול לשפר את סיכויי הקבלה.

תנאי קבלה למנהל עסקים ברופין –  ציון קבלה של 106 לפחות: חישוב של ממוצע הבגרות המשוקלל וציון של 550 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. ציון של 615 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. ממוצע בגרות (משוקלל עם בונוסים) של 100 לפחות. מתמטיקה: כדי להתקבל למחלקה נדרש ציון של 70 לפחות ב-4 יח"ל. מועמדים בעלי 4 יח"ל בציון 69 ומטה או בעלי 5 יח"ל בציון נכשל חייבים לעמוד בהצלחה במבחן מעבר במתמטיקה. מועמדים בעלי 3 יח"ל חייבים ללמוד במכינת קיץ במתמטיקה​ ולעמוד בהצלחה במבחן שייערך בסופה. אנגלית: מתקבלים ללימודים שאין ברשותם ציון בבחינה הפסיכומטרית חייבים להיבחן במבחן אמיר"ם שייערך במרכז האקדמי רופין או להיבחן בבחינת אמי"ר באחד המועדים שמפרסם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

תנאי קבלה למנהל עסקים באריאל -מי שיש לו ממוצע בגרות 94 יתקבל אוטומטית. בעלי ממוצע 88-93.9 – קבלה לסמסטר על תנאי. חובת 4 יח"ל באנגלית בציון עובר. 3 יח"ל לפחות במתמטיקה בציון עובר. עדיפות לבעלי 4/5 יח"ל במתמטיקה. מועמדים בעלי בגרות במתמטיקה: 3 יח"ל, 4 יח"ל ציון נמוך מ- 76, 5 יח"ל ציון נמוך מ- 66 חייבים במכינה. אלו יידרשו במכינת רענון קצרה במתמטיקה ולסיימה בציון 70 לפחות. קבלה על סמך פסיכומטרי מצריכה ציון של 600 לפחות.

תנאי קבלה למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב – תנאי הקבלה לתואר ראשון בחוג לניהול הינם: ציון התאמה בין 660 ל- 680, הציון משתנה בכול שנה בהתאם להחלטת האוניברסיטה, או ציון משוקלל של המכינה האוניברסיטאית יחד עם ציון הבחינה הפסיכומטרית. מועמדים בעלי ציון פסיכומטרי גבוה יכולים להתקבל לחוג באופן אוטומטי. מועמדים בעלי השכלה אקדמית חלקית יזדקקו לציון ממוצע של מעל 85 בלימודיהם לקראת תואר "בוגר אוניברסיטה" יחד עם ציון פסיכומטרי של 650. מועמדים בעלי השכלה אקדמית מלאה יזדקקו לציון של 85 בלימודים לתואר הראשון וציון של 650 במבחן הפסיכומטרי.

תנאי קבלה למנהל עסקים באוניברסיטה העברית – הקבלה לתואר ראשון בבית הספר למנהל עסקים מבוססת על ציון משוקלל כאשר הבחינה הפסיכומטרית מקבלת משקל של 70% ואילו בחינת הבגרות מקבלת משקל של 30% מהציון המשוקלל. ניתן לשקלל את ציוני הבחינה הפסיכומטרית יחד עם ציוני מכינה אקדמית ומכינה לתלמידים מחו"ל. תלמידים בעלי תואר דוקטור יוכלו להתקבל ללימודים ללא צורך במבחן פסיכומטרי.

תנאי קבלה למנהל עסקים במרכז הבינתחומי – כדי להתקבל יש צורך ברמת מתמטיקה של 4 יחידות עם ציון הגבוה מ-80. מי שהציון שלו נמוך מכך או שעבר 3 יחידות במתמטיקה זקוק למכינה במתמטיקה. עלות המכינה 2300 ₪.

תנאי קבלה למנהל עסקים באוניברסיטת חיפה – פסיכומטרי 660, בחינה חוגית (ממ"י) – 90 לפחות,פטורים בעלי ציון 80 לפחות בבגרות במתמטיקה – 4 יח"ל, או ציון 70 ומעלה ב- 5 יח"ל.

תנאי קבלה למנהל עסקים בבן גוריון – תנאי הקבלה לפקולטה לניהול של אוניברסיטת בן גוריון הינם ציון סכם (שקלול של ממוצע בגרות עם ציון הפסיכומטרי) של בין 580 ל- 630 או ציון פסיכומטרי בין 580 ל- 630 בהתאם לסוג המחלקה, כמו כן לרוב המחלקות נדרש ציון מינימום 70 במתמטיקה ברמה של 4 יחידות לימוד או מכינת קיץ במתמטיקה, באתר הבית של אוניברסיטת בן גוריון ניתן לחשב את ציון הסכם הכללי.

תנאי קבלה למנהל עסקים בקריה האקדמית אונו – כדי להתקבל יש צורך בממוצע בגרות בציון 95 ומעלה, פסיכומטרי של 650 ומעלה או מעבר של מבחני מיון בהתאם לדרישות הפקולטה, בנוסף למעבר ראיון אישי עם איש סגל אקדמי. בנוסף מי שיש לו תואר אקדמי ממוסד מוכר בציון 80 ומעלה או תואר שני או שלישי ממוסד אקדמי מוכר ובעל תואר דוקטור לרפואה יתקבל גם כן.