תואר שני במנהל עסקים

תואר שני במנהל עסקים על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

שנתיים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולת מתמטית, הבנה ויישום חומר לימודי רב.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא סטאז'.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
מגוון רחב של מידע ללמוד וליישם.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

מבחנים בסגנונות שונים.

לעשות עסקים 'חכמים'

תואר שני במנהל עסקים
צילום: Tsar Kasim

מטרת תואר שני במנהל עסקים, הידוע גם כ-MBA, היא להעמיק ידע והבנה בתחום הניהול, על מנת שהלומד יוכל לתפקד בעתיד כמנהל מקצועי ויעיל, המתמודד עם בעיות וסוגיות ניהול שונות. כמו כן, לימודי התואר מכשירים לתפקידי מחקרי ומפתחים מיומנויות של ניתוח ותכנון פרויקטים.

לתואר השני תחומי התמחות מגוונים ובניהם היבטים אתיים ומשפטיים, עסקים ממשל ופוליטיקה, מימון ובנקאות, ניהול פיננסי, סטטיסטיקה, חיזוי והסקה רבי משתנים, משאבי אנוש, שוק ההון, יחסי עבודה, שיווק, יזמות וניהול היי טק ועוד. תוכנית הלימודים מקנה ידע ומיומנויות מקצועיות במדיניות עסקית וכן בניהול בין לאומי ומקומי, מושם דגש על ניהול משאבי אנוש והיבטים חשבונאים – מימוניים, ומשפטיים בתחום הניהול העסקי. הלומדים מתנסים בשיטות שונות לאבחון תופעות ניהוליות ורוכשים את הכלים המתאימים לקבל החלטות ולפתור בעיות עסקיות.

קהל יעד לתואר שני במנהל עסקים

תואר שני במנהל עסקים מיועד למהנדסים, בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים או ואקדמאים בעלי ניסיון ניהולי, וכן לכל המעונינים להשתלב בעולם העסקים וללמוד על עולם העסקים הגלובלי ודרכי ההתמודדות הרלוונטיות בו. כדי להתקבל ללימודי תואר שני במנהל עסקים יש צורך להצליח במבחן ה-GMAT. בעוד שלימודי MBA בחו"ל דורשים הצלחה במבחן הכמותי ובמבחן באנגלית, הלימודים בארץ מחייבים בדרך כלל רק הצלחה במבחן הכמותי.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

מסיימי התואר יכולים להשתלב במחקר (בסיום תואר עם תזה), לשמש בעמדות בכירות בחברות פרטיות וציבוריות, בעמותות, ועוד. אפשרויות ההשתלבות היא בכל תחום נבחר המצריך ניהול בהיבטיו השונים. בוגרי התואר נהנים מתנאי השכר גבוהים ותנאי העסקה מן הטובים במגזר.

כמו כן, קיימת אפשרות להמשיך וללמוד לתואר שלישי במנהל עסקים ולעשות דוקטורט בתחום. מטרת התכנית ללימודי תואר שלישי היא הכשיר חוקרים ברמה גבוהה, והיא מיועדת לתלמידים מצטיינים שמעונינים לעסוק במחקר והוראה. הלימודים כוללים הקניית ידע נרחב בתחום הנרחב של מנהל העסקים והבנה יסודית ומעמיקה בהתמחות ספציפית. התכנית מפתחת כישורי מחקר עצמאיים ורמה גבוהה ואיכותית של ידע אקדמי.

התמחות בעסקים

כיום ניתן ללמוד את התואר השני במנהל עסקים במספר רב של מכללות ואוניברסיטאות, תנאי הקבלה מאפשרים גם לבעלי תואר אקדמי אחר להשתלב בלימודים אך ישנה עדיפות לבוגרי מסלול תואר ראשון במנהל עסקים. לימודי מנהל עסקים הם לימודים הכוללים מגוון רחב של נושאים, עיקר הלימודים סובבים סביב מטרה אחת והיא להפוך את הלומדים למנהלי עסקים ממוקדי מטרה ומוצלחים, היודעים לנהל משא ומתן ולפתור בעיות בשטח.

תחומי הניהול העיקריים שבהם מתמקדים הלימודים הינם:

  • שיווק – הכשרה לניהול נכון של שיווק מוצרים ושירותים ללקוחות.
  • ייצור – הכשרת ניהול ייצור המוצר תוך בחירת הדרך היעילה ביותר במינימום עליות ורווח מקסימלי.
  • מימון – ניהול הפעילות הכספית של הארגון והפניית משאבים למימון תשומות באופן יעיל ומחושב, השקעות, גיוס הון, ניהול תזרים ועוד.
  • משאבי אנוש – הכשרה להנעת עובדים ביעילות ושמירה על נאמנות לארגון.
  • ניהול מערכות מידע – ניהול מערכות מחשוב בארגון.
  • חקר ביצועים – ביצוע חקר ביצועים, שימוש במודל וכלים אחרים עד להחלטה אסטרטגית חכמה, בסביבה של תחרות, שיטות לניהול מלאי ועוד.
  • ניהול כללי – ניהול כללי הכולל אסטרטגיה, קביעה ויישום ערכים, ועוד.

דרוג תואר שני במנהל עסקים

איפה כדאי ללמוד תואר שני במנהל עסקים? יש המתעניינים בדרוג בתי הספר השונים בארץ ובעולם בלימודי MBA. הדרוג העולמי של מוסדות הלימוד הטובים בעולם ללימודי MBA בנוי על פרמטרים נוקשים הנבדקים מדי שנה. בארץ, לעומת זאת, הדרוג הינו גמיש יותר ובנוי על היוקרה של מוסדות הלימוד. בין מוסדות אלו נמצא את מסלולי רקאנטי באוניברסיטת תל אביב,  המרכז הבין תחומי בהרצליה והמכללה למינהל.

קבל מידע על תואר שני MBA במנהל עסקים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על תואר שני MBA במנהל עסקים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר