מנהל עסקים ומשפטים

להצליח להשתלב בניהול החברה בזכות הידע הרב שצברת

מהות המסלול מנהל עסקים ומשפטים

תחום העסקים ותחום המשפטים משפיעים הדדית אחד על השני, אי אפשר לערוך חוזים או להגיע להסכמי שיתוף פעולה בין חברות, ללא הבנה מעמיקה של עולם העסקים וגם ללא ידע בעריכת דין. במציאות העכשווית, כאשר נדרש ידע רב תחומי כדי להצליח בעולם העסקים, השילוב בין מנהל עסקים למשפטים הוא שילוב חכם מאוד ולכן יש לו גם ביקוש גדול מאוד בקרב המועמדים ללימודים.

לימודי משפטים במסלול זה מעניקים לסטודנט ידע בסיסי בכול הקשור לעולם המשפט בישראל, חקיקה ופסיקה תוך שימת דגש על תחום העסקים כגון: דיני חוזים, דיני קניין, דיני נזיקין וכדומה. במסגרת לימודי מנהל עסקים הסטודנט יכול לעשות התמחות באחד התחומים הקשורים לעסקים כגון: חשבונאות, שיווק, מקרקעין, טכנולוגית מידע וכדומה או התמחות באחד התחומים הקשורים למשפטים.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת המסלול היא לאפשר לסטודנט לא רק להיות בעל ידע בסיסי בשני תחומים חשובים אלו הנושקים אחד לשני, אלא גם להתמחות בתחום ספציפי מתוך אחד מהתחומים הקשורים ללימודי משפטים או ללימודי מנהל עסקים. כך יכול הסטודנט בסיום לימודיו לעסוק בתחום ההתמחות שלו כאשר יש לו ידע תיאורטי ומעשי בתחום הנוסף. לדוגמה סטודנט שבוחר במסגרת המסלול מנהל עסקים ומשפטים להתמחות במקרקעין יודע שבסיום לימודיו הוא יכול לעסוק בתחום הנדל"ן הן מההיבט המשפטי של עולם המקרקעין והן מההיבט העסקי והמקצועי של התחום.

אפשרויות קריירה

במסלול מנהל עסקים ומשפטים ההתמחות הספציפית היא שקובעת את הקריירה, סטודנט שבחר להתמחות במשפטים כגון: התמחות במשפט עסקי בינלאומי יכול לשמש כיועץ בכיר לכול חברה שקשורה בקשרים עסקיים עם חברות בינלאומיות אחרות. הסטודנט גם יכול לעבור התמחות במשרד עורכי דין וכן את בחינות לשכת עורכי הדין ולהפוך לעורך דין מין השורה ואילו סטודנטים שבחרו להתמחות בתחום מנהל העסקים כגון: בשיווק, מימון, טכנולוגיות מידע וכדומה יוכלו לקבל תפקידים בכירים הקשורים לניהול החברה תוך היעזרות בידע ובכלים המשפטים שהם רכשו במהלך לימודיהם.

איפה לומדים מנהל עסקים ומשפטים

את מסלול מנהל עסקים ומשפטים ניתן ללמוד באוניברסיטאות ומכללות רבות כגון: האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה הפתוחה, המכללה האקדמית נתניה, אוניברסיטת חיפה, הקריה האקדמית קריית אונו, המרכז הבינתחומי הרצליה ועוד.