מנהל עסקים ומערכות מידע

לדעת להשתמש ולהפיק מידע בצורה האפקטיבית ביותר בעבור החברה

מהות המסלול

מנהל החברה היום או בעלים של עסק כלשהו ולא משנה באיזה תחום החברה עוסקת, אינו יושב עם מחברת ועט ומאזין לדו"חות של המנהלים הזוטרים, כדי לדעת את מצבה של החברה בפניי עצמה ואל מול המתחרים שלה. מנהל החברה העכשווי משתמש בטכנולוגיות רבות כדי להציב את העסק שלו בחוד החנית של העסקים. כדי להוביל את החברה ולשפר את ביצועיה מנהל החברה חייב להיות בעל המידע העדכני ביותר לא רק בנוגע לנעשה בתוך החברה עצמה, אלא גם בנוגע לנעשה אצל החברות המתחרות שמעניקות את אותו מוצר או שירות וכן בנוגע למצב הגלובלי של הכלכלה בארץ ובחו"ל והמצב המעודכן ביותר של התחום שבו החברה מתמחה או מציעה את שירותיה.

ההתקדמות הטכנולוגית המואצת, גורמת לכול החברות להיות במרוץ מתמיד כדי לשפר את המוצר ו/או השירות שהן מעניקות ללקוחות שלהן, כדי לעמוד בדרישות ההולכות וגוברות, מנהל החברה צריך לדעת כיצד להפיק את מירב הידע מהערוצים השונים שמהם הוא מגיע וזוהי בדיוק המטרה של המסלול ללימודי מנהל עסקים ומערכות מידע – לגרום לסטודנט לדעת כיצד להשתמש בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר בכלים ובאפשרויות שמערכות המידע מעמידות לרשותו.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מסלול מנהל עסקים ומערכות מידע מאפשר לסטודנט להכיר על הצד הטוב ביותר כיצד מערכות המידע עובדות בימינו על מגוון האפשרויות הטמונות בתוכם כגון: תוכנות מידע, מסדי נתונים, מערכות מסחר אלקטרוניות מערכות ERP, ניתוח מידע, התאמת מערכות המידע לדרישות העסק, הטמעת מערכות מידע בחברה על פי הצרכים של החברה, ניהול משאבים בעזרת מערכות המידע וכדומה. בזכות הכלים הללו המנהל לעתיד ידע לא רק להשתמש במערכות המידע הקיימות, אלא להתאים את סוג הטכנולוגיה הנחוצה לחברה שאותה הוא מנהל וכיצד להפיק את הידע הטוב והאפקטיבי ביותר מאותן מערכות.

מרבית ממוסדות הלימוד מלמדים את נושא מערכות המידע תוך מאמץ להישאר כמה שיותר מעודכנים בנוגע לטכנולוגיית המידע ומערכות המידע השימושיות ביותר בעולם העסקים העכשווי.

אפשרויות קריירה

לימודי מנהל עסקים ומערכות מידע מאפשרים לבוגרים לעתיד לעסוק בתחומי הניהול תוך הפקת מירב הפוטנציאל ממערכות המידע הקיימות בשוק. בנוסף על כך הבוגרים לעתיד יכולים לעסוק בתחומים של הטעמת מערכות מידע בארגונים, פיתוח מערכות מידע, ניהול מערכות מידע, מנתחי מערכות מידע, מנהלי פרוייקטים, מנהלי מוצר, תכנות מערכות מידע, מבקר מערכת מידע וכדומה.

איפה לומדים מנהל עסקים ומערכות מידע

ניתן ללמוד במסלול של מנהל עסקים ומערכות מידע במכללות כגון: הקריה האקדמית אונו, המרכז ללימודים אקדמיים, המכללה האקדמית ספיר, המרכז האקדמי רופין, המכללה האקדמית נתניה ובאוניברסיטאות כגון אוניברסיטת דרבי, אוניברסיטת בר אילן ועוד.