מנהל עסקים וחשבונאות

לדעת בכול רגע נתון מה הוא מצבה הפיננסי של החברה שאתה מנהל

מהות המסלול

בעלי חברות רבים מחפשים מנהלים שלא רק ידעו כיצד לנהל את החברה ואת צוות העובדים שלה, אלא שיהיו גם בעלי ההשכלה הפיננסית מתאימה, כדי שאותם מנהלים יוכלו להשיט את החברה על פני גלי החשבונות הסואנים. בניגוד לאלמנטים אחרים בניהול הדורשים הרבה פעמים שילוב של אינטואיציה בריאה ותכונות מנהיגות, כדי להבין ולהעריך את מצבה הפיננסי האמיתי של החברה, המנהל חייב להיות בעל ידע פיננסי מעמיק והיכולת להסיק נתונים לגביי מצבה הכלכלי של החברה בהווה ולגביי מצבה בעתיד על פי קריאת הדו"חות הפיננסים שהוא מקבל, כמו כן על המנהל לדעת להשתמש בכלים הפיננסיים המתאימים כדי לחלץ את החברה ממשברים פיננסיים במידה והם מתרחשים וכן כדי להגיב בהתאם לשינויים בשוק ההון ובכלכלה הישראלית והגלובלית.

במסלול מנהל עסקים וחשבונאות הסטודנטים לומדים כיצד לנתח את מצבה הפיננסי של חברה מסוימת ובאילו אמצעים הם יכולים לנקוט כדי לשפר את מצבה הכלכלי בהווה ובעתיד.

מטרות ויתרונות המסלול מנהל עסקים וחשבונאות

מסלול מנהל עסקים וחשבונאות מאפשר לסטודנט עם תום לימודיו לעסוק בניהול חברה תוך הבנה של כול האלמנטים הפיננסיים המשפיעים על החברה. אמנם כדי להיות רואה חשבון, הסטודנט יצטרך לעבור את הבחינות של המועצה לרואי חשבון, אבל הלימודים במקומות לימוד רבים מקנים פטור לחלק ולעיתים למרבית הבחינות של לשכת רואי החשבון (כדי לעסוק בראיית חשבון הסטודנט יצטרך גם לעבור התמחות במשרד רואי חשבון).

בנוגע לתחום הניהול אין ספק שהבנה, בנושאים כגון: תמחיר, מסים, מערכות מידע ממוחשבות, היבטים משפטיים בנושאים הקשורים לתחום החשבונאות, קריאת דו"חות כספיים, ביקורת וכדומה, נותנת למועמד שיסיים לימודים במסלול מנהל עסקים וחשבונאות יתרון רב על פני מועמדים שסיימו לימודים רק במנהל עסקים.

אפשרויות קריירה

לימודי מנהל עסקים וחשבונאות מאפשרים לסטודנטים לתפוס תפקידי ניהול בכירים בחברות המובילות במשק שמחפשות אחר אנשים בעלי ידע רב-תחומי. כדי לעסוק במקצוע ראיית החשבון בלבד הסטודנטים יצטרכו לעבור את מבחני מועצת רואי החשבון וגם להתמחות במשרד רואי חשבון. ניתן גם להמשיך ממסלול זה ללימודי תואר שני במסלולים הקשורים למקצוע מנהל עסקים, חשבונאות, כלכלה וכדומה.

איפה לומדים מנהל עסקים וחשבונאות

ניתן ללמוד במסלול של מנהל עסקים וחשבונאות גם באוניברסיטאות וגם במכללות כגון: המרכז האקדמי פרס, הקריה האקדמית אונו, המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, המרכז ללימודים אקדמיים, מכון לנדר מרכז אקדמי ירושלים, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה הפתוחה ועוד.